Skocz do zawartości

Solo // lotnictwo // S-F


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy mają portfolio to i ja będę mieć portfolio.

Jak wiele osób wie na tym forum, moja pasja (modelarska) to współczesne, zachodnie lotnictwo odrzutowe, że się tak wyrażę.

I takie modele kleję, z małymi wyjątkami dla statków Star Wars, których dużo nie zrobiłem, ale będą pewnie jeszcze nowe.

 

Do tej pory zrobiłem (przez niecałe dwa lata bawienia się w modelarstwo) raptem 10 modeli, które mam tutaj przyjemność przedstawić.

 

F-86F-40 Sabre // 1/72 // Hobby Boss

Pierwszy model i pierwszy pomalowany aerografem.

Brak jakichkolwiek technik modelarskich poza skromnymi próbami z suchym pędzlem.

 

001.jpg

002.jpg

 

F-8E Crusader // Academy // 1/72

Przyjemny model pracę nad którym bardzo miło wspominam.

Po raz pierwszy spróbowałem preshadingu, choć nie wyszło to zbyt dobrze. Także pierwsze próby brudzenia.

 

003.jpg

004.jpg

 

F-5F Tiger // AFV Club // 1/48

Pierwszy model w skali 1:48 i chyba pierwszy z którego byłem zadowolony.

Bardzo trudny jak dla mnie 3-kolorowy kamuflaż, z dodatków użyłem blaszek Eduarda, głównie w kabinie, także eduardowskie rakiety Sidewinder, kalkomanie do nich Two Bobs, oraz kalkomanie do modelu od Authentic Decals.

 

GALERIA

 

005.jpg

006.jpg

 

A-7E Corsair II // Hobby Boss // 1:48

To chyba mój ulubiony jak do tej pory model, głównie ze względu na zastosowanie pustynnego kamuflażu.

Sporym wyzwanie była też budowa od podstaw wnętrza komór podwozia.

Do modelu użyłem blaszek Eduarda, kalkomanii Cam Decals oraz Two Bobs, zestawu anten i czujników QuickBoost, zestawu świateł tej samej firmy.

 

GALERIA // WARSZTAT

 

007.jpg

008.jpg

 

F-102A Delta Dagger (Case XX) // Meng // 1:72

Piękny model Menga i znowu 3-kolorowy kamuflaż. Samodzielnie odtworzyłem wnęki podwozia oraz komorę uzbrojenia.

Do modelu dodałem: blaszki Eduarda, maski, nos QB, tej samej firmy także światła pozycyjne oraz antenty i różne czujniki, także siłowniki do komory uzbrojenia, rurkę Pitota od Mastera.

 

GALERIA // WARSZTAT

 

009.jpg

010.jpg

 

F-100D Super Sabre // Trumpeter // 1:48

Kolejny model w skali 1:48, do tego kamuflaż SEA, czterokolorowy.

Model dał mi w kość, głównie ze względu na pierwszą próbę zastosowania żywicznych dodatków, takich jak wnęki podwozia.

Poza nimi użyłem do budowy: Aires - hamulec, koła, dysza silnika, blaszki Eduarda, sonda paliwowa Quick Boost, rurka Pitota od Mastera, owiewka Crystal Clear Squadron, bomba atomowa od Belcher Bits, kalkomanie Caracal Models oraz Two Bobs, plus parę własnych dodatków.

 

GALERIA // WARSZTAT

 

011.jpg

012.jpg

 

F-14A Tomcat // Academy // 1:72

Miły w montażu model i do tego mojego ulubionego samolotu.

Praca była bardzo przyjemna, a z dodatków użyłem rakiety AIM-9, AIM-7 oraz AIM-54 Eduarda, fotele Airesa, czujniki Mastera plus własne dodatki.

 

GALERIA // WARSZTAT

 

013.jpg

014.jpg

 

F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72

Praca nad modele nie była łatwa, ale też ilość dodatków jakie zapragnąłem do niego wsadzić nie była mała, do tego kamuflaż IAF okazał się sporym wyzwaniem.

Do modelu dodałem: Aires - kabina, wnęki podwozia, dysza silnika, blaszki i maski Eduarda, kalkomanie IsraDecal, czujniki Mastera, owiewka Taurusa, uzbrojenie i zasobniki: Eduard oraz SkunkModel Workshop, plus samodzielne dodatki.

 

GALERIA // WARSZTAT

 

015.jpg

016.jpg

 

TIE Fighter // Fine Molds // 1/72

Model rozpoczęty kilkanaście lat temu i w końcu ukończony.

Przyjemna praca nad modelem pięknego statku.

 

017.jpg

018.jpg

 

TIE Interceptor // Fine Molds // 1/72

Kolejny imperialny myśliwiec od Fine Molds. Dorobiłem kilka dodatków w kabinie oraz na podstawce.

 

GALERIA // WARSZTAT

 

019.jpg

020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

J-35J Draken // Hasegawa // 1:48

 

Znakomity model Hasegawy, praca nad nim była czystą przyjemnością.

Znakomite spasowanie części i piękny detal. Merytorycznie modelowi także trudno coś zarzucić.

Bardzo przyjemnie się go malowało - kamuflaż nie jest zbyt skomplikowany a daje spore możliwości wykazania się malarską inwencją.

Do modelu dodałem: Aires: wnęki podwozia, dysza silnika, fotel oraz koła podwozia głównego, Eduard: blaszki do kabiny, maski, rakiety Sidewinder, QuickBoost: wloty powietrza, do tego rakiety Falcon z zestawu uzbrojenia Hasegawy, oraz czujniki z zestawu Mastera.

GALERIA // WARSZTAT

021.jpg

022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dassault Rafale M // Revell // 1:48

 

Kapitalny produkt Revella, bodaj najlepszy jaki do tej pory miałem w swoich rękach.

Znakomita jakość części, bardzo dobre spasowanie, wzorowa wręcz merytoryka modelu, a do tego kapitalne kalkomanie Cartografa i bogaty zestaw uzbrojenia.

Praca nad tym myśliwcem to w zasadzie czysta przyjemność, choć nawet tak wyborny model można i warto zwaloryzować.

Do zestawu dodałem rakietę Exocet od North Star Models, zestaw blaszek Eduarda, w niewielkiej części wykorzystane kalkomanie Syharta i Zotza, maski Montexu (uwaga: nie do wszystkich części pasują), maski do powierzchni antypoślizgowych z tego samego zestawu Syharta, pylony na końcówkach sprzydeł (o dziwo Revell dał nieprawidłowe) z zestawu Wolfpack Design.

Model uświetniłem waloryzując: wnętrza wnęk podwozia, golenie podwozia, kabinę, wnętrze owiewki, zbiorniki paliwa oraz drobne elementy na kadłubie. Zbudowałem także od zera pylon pod rakietę Exocet.

Model tradycyjnie malowany farbami Gunze C, H, Tamiya oraz Alclad, plus szeroko rozumiana chemia wszelkiej maści.

 

 

GALERIA // WARSZTAT

 

147.jpg

148.jpg

149.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

F/A-18A+ Hornet // Academy // 1:72

 

Znakomity model Academy, uznawany za najlepszy model Horneta w tej skali.

Model bardzo dobrze spasowany (praktycznie żaden element nie sprawia znaczących problemów), posiadający bardzo dobre, ostre i delikatne detale, znakomity merytorycznie.

To jeden z tych modeli, które składać się dla czystej przyjemności modelarskiej, bez stresu i nerwów że coś nie pasuje.

Całość uświetniona jest bardzo ładnymi kalkomaniami Cartografa.

Do modelu dodałem: dysze silników Airesa (nie do końca pasują, są za małe), rakiety AIM-9L/M Sidewinder i bombę GBU-49 Eduarda, rakiety AGM-65 Maverick North Star Models, zestaw BIGED Eduarda i papierowe wstążki RBF Steel Scorpion.

Samodzielnie zwaloryzowałem kabinę pilota, owiewkę, wnęki i golenie podwozia, komorę hamulca aerodynamicznego i parę innych drobiazgów.

Model malowany farbami Gunze C, Tamiya i Alclad, brudzony głównie specyfikami Ammo of Mig Jimenez i wieloma innymi.

 

GALERIA // WARSZTAT

 

P01.jpg

P02.jpg

P03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

SEPECAT Jaguar Gr.3 // Kitty Hawk // 1:48

 

Chyba najtrudniejszy model jaki do tej pory robiłem.

Zestaw Kitty Hawka jest pełen drobnych, ale uciążliwych niedoróbek i błędów, przez co trzeba było się narobić.

Wisienką na czubku tortu okazały się dramatycznie złe kalkomanie, rozpadające się przy byle okazji w trakcie kładzenia.

Zestaw wzbogaciłem żywicznymi wnękami podwozia oraz wnęki i hamulce aerodynamiczne Airesa, koła North Star, zestaw blaszek i maski oraz rakiety Eduarda, bomby Wingmana i zasobnik ECM FlightPath.

Model startował w forumowym konkursie "Zima 2015" i w kategorii lotniczej zajął pierwsze miejsce.

 

GALERIA // WARSZTAT

 

port01.jpg

 

port02.jpg

 

port0203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ukręcił kółko, i przylepił tak, żeby dotykało podłoża. Wtedy nikt na to nie zwróci uwagi, a tak to wali po gałach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że na każdej goleni są dwa koła - równolegle do siebie.

Zrobiłem błąd, który polega na tym że element goleni zawierający ośkę dla tych kół przykleiłem trochę krzywo w stosunku do podłoża.

Jedno koło jest ok, drugie już nie, jak widać na zdjęciu.

Nie da się tego zrobić przez skrzywienie kół, bo wtedy nie będą one równolegle do siebie, co będzie wyglądało jeszcze gorzej.

W ogóle grzebanie przy tych goleniach jest ryzykowne, bo są one dość skomplikowane w montażu i mogą wypaść z wnęki, a wtedy wklejenie ich tam to prawdziwa ekwilibrystyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 5 months later...

Mój pierwszy model zrobiony na zamówienie i pierwsza rosyjska maszyna.

Zestaw Zvezdy świetnie spasowany, jakość detali jednak nie jest tak dobra, powierzchnia samolotu miejscami fatalna, szorstka, linie podziału płytkie i dość szerokie.

Bardzo dobre i szczegółowe kalkomanie.

Mimo pewnych wad zestawu dało się z tego zrobić niezły model. Brak dodatków, podstawka wykonana na własną rękę.

 

GALERIA // WARSZTAT

 

6HsgXx6.jpg

9n0A8RC.jpg

fe25wlw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.