Skocz do zawartości

Klocus wielgus


modelist constructor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jestem w Częstochowie na urlopie, dorwałem się na chwile do sieci, a tu taka nowinka! Żeby było weselej, wczoraj bylem w Kielcach i odebrałem 82 cm kadłub "Klimka"! Z zainteresowaniem będę śledził ten ciekawy temat.

 

P.S.

 

Po wczorajszej wizycie u p.Stanisława Machały już nic nie zrobi na mnie wrażenia. Widziałem kadłub "Yamato" dl. 263 cm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Pawlik.Twój okręt w rzeczywistości jest duży i w tej skali wszystko małe. Mój mały i w tej skali duże są detale.

Warka. Ja mam kadłub Bismarcka w skali 1:100 251cm wiec tez spory.

 

Pozdr

Kolejne zdjęcia po wykonaniu następnych detali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę czego to ja się dowiaduję! Kadłubek Yamato 1:100 . Może któryś z miłośników floty wschodzącego słońca się podejmie? Kadłubek Bismarcka 1:100, to dla Bismarckologów wyzwanie! Może tak na razie kącik sporych okręcików i stateczków a po jakimś czasie kąt się powiększy!? Warka Misio wystartuje z "Klimkiem" ! No chłopaki do dzieła!!!! Puki łapy się nie trzęsą, tak że uniemożliwiają przyklejenie czegokolwiek ! Czas płynie człowiek nie młodnieje.... Kierowniku budowy jak tam dziś w stoczni, coś się robi przy holowniku? Gdyby tak jeszcze mistrz Okonek zaczął "strugać" Czabanienkę albo Kirowa lub Kuzniecova w 1:100 .... Oj czuję że mi się dostanie od naczelnika czyli wielkiego admirała tego działu za pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj -bardzo ładne bryły Ci Wyszły .Mam kilka pytań do Ciebie

-jak grubych płytek użyłeś

-możesz zdradzić w jaki sposób wycinasz zwłaszcza łuki

-rozumiem ,że krawędzie przed klejeniem ścinałeś pod kątem

-jaki kleju stosujesz

To na razie wszystko ,na pewno będę tu zaglądał z ciekawością gdyż sam przymierzam się pomału do budowy od podstaw , a na forum coraz więcej relacji się pojawia

Pozdrawiam Unkas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj unkas.

 

Grubość to 1mm

Łuki wycinam cyrklem olfy

Wycinam wszytko nożykiem olfy

 

Dwa nacięcia i odłamuje. Nie przecinam na wylot. Polistyren sam pęka wzdłuż nacięcia. Kleję kropelką. Nie szlifuje krawędzi pod kątem. Sklejam krawędziami a szczeliny zaszpachluje i oszlifuje żeby była ładna krawędź

 

Wycięte krawędzie szlifuje bardzo drobnym papierem i iglakami.

Stosuję różnej grubości polistyren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Potrzebuje pomocy w postaci informacji kto mógłby mi pomóc w sprawie wytocznia dyszy korta o średnicy 161mm z plastiku jakiegoś twardego do którego można coś przykleić za pomocą klejów cyjanoakrylowych. Wymiary są właściwe na rysunku jakby się ktoś chciał podjąć zrobienia.

 

Coś takiego jak na rysunku

dysz-Model0001.png

Pozdr

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę ale póki co postanowiłem zrobić to z jakiegoś twardego tworzywa i zobaczę jak to będzie.

Pozdr

 

Póki co poszukiwanie kogoś kto takie coś zrobi wogóle w ilośco sztuk 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.