Skocz do zawartości

SCHNELLBOT S-100 ITALERI 1/35 RC kolejny =)


gruby0606

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

 

Rozpoczynam budowę tego pięknego modelu , wersja rc . Projekt będzie bardzo zbliżony do modelu BALROG'a .

Relacja będzie dość długa , ze względów czasowych .

 

Na początek to co już zgromadziłem do budowy.

 

In boxa nie będę przedstawiał bo już kilka na forum było

 

201303291780_zpsc6cb6b76.jpg

 

a teraz dodatki do modelu

 

201303291781_zps2eab5ab7.jpg

 

 

 

z beczek wykonam bomby głębinowe.

201303291783_zps859c3c29.jpg

 

 

do tego materiałowe flagi

201303291782_zps32a145ba.jpg

 

 

 

trochę elektroniki 6 serwomechanizmów firmy Hi-tec będą one wykorzystane do sterowania łodzią , obrotowe armaty, otwierane klapy wyrzutni torped i możliwe jeśli misie uda do wystrzału torped.

 

201303291785_zps51b10981.jpg

 

 

Model będzie napędzany dwoma silnikami graupnera 600 7,2 V

 

201303291784_zpsce2bdd82.jpg

 

jak widać na zdjęciu wyżej przyciąłem już stery na odpowiedni kształt.

 

I to na razie tyle.

 

 

 

Zapomniał bym o jeszcze jednym cacku

 

A tym będzie model sterowany 9 kanałowa aparaturka . Która ma bardzo sporo możliwości do których powoli dochodzę. Ma ona możliwość spowalniania serw także bardzo przydatna funkcja przy otwieraniu klap wyrzutni torped.

 

201303291787_zps6a5b118f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się podoba jest sympatyczny w klejeniu i po obłożeniu blaszkami wygląda ciekawie

Sklejałem dragonowskiego i byłem zawiedziony nie wiem jak ma się do tego trumpek bo nie miałem w łapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stwierdziłem że następny będzie trumpek, dragona nie tknę bo mnie zraził

Tamiya w modelu z przed 4 dekad zrobiła możliwość podnoszenia luf razem z celownikiem działający bez zarzutu

w nowiutkim dragonie to zjebali i jak ktoś chce sobie takowy wykonać to się nawnerwia

 

Zresztą w modelach wszystkie flakvierlingi są na wcisk i w razie jak dorwę zadowalający mnie zestaw to powymieniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jast taki sam jak w Dragonie więc jeśli to prawda to obie firmy sie mylą

Pozatym dali w dragonie celownik noktowizyjny a niema nigdzie wzmianki ani zdjęć że takowy był montowany

Miał być ale sie nie doczekał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Praca na wyjazdach nie sprzyja budowie.

 

Co nie co wolnego czasu i trochę podłubałem.

 

I tak zamocowałem silniki wraz z wałami. NA silnikach będą jeszcze radiatory , ale czekam na pastę .

 

201306171844_zpsdf1e40ff.jpg

 

Wszystkie łączenia zalane są żywicą 6min. Żeby uszczelnić i skleić .

 

 

Zrobiłem także fundamenty pod stery i pod pierwsze

serwo.

 

201306171842_zps3e6bb946.jpg

 

 

Zrobiłem także przymiarkę pokładu . Pasuje idealnie.

 

201306171840_zps10f99cb5.jpg

 

 

201306171841_zpsc524476d.jpg

 

 

I stery na swoim miejscu

 

 

201306171846_zpsc9140ea9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez sie dorwe za jakis czas do tej jednostki , zakupilem calkiem niedawno na Ebay-u kilka kuterkow wlasnie z Italeri . Tylko czasu mi potrzeba troche wolnego . Nie bawem zarzuce Angola na Inboxa , bo reszte widze ze juz wiekszosc koledzy przedstawili . Co do flaka na rufie schnella moze ktos robil z AFV 2cm German Flakvierling 38 Flak Gun Special Edition - metal barrel 1:35 . Te jednostke akurat bede chcial zrobic na trzy motory , dwa na jednym regulatorze i jeden osobno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do flaka na rufie schnella moze ktos robil z AFV 2cm German Flakvierling 38 Flak Gun Special Edition - metal barrel 1:35 .

 

Moja jest z flakvierlingiem

 

 

 

Te jednostke akurat bede chcial zrobic na trzy motory , dwa na jednym regulatorze i jeden osobno .

 

czemu tak dziwnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz czasem trzeba poexperymentowac , a tak na powaznie narazie to chce przetestowac taka opcje na silnikach bezszczotkowych . widzialem jeden kuter zrobiony na trzech silnikach i trzech reglach , ale jest mozliwosc podlaczenia i trzech silnikow do jednego regulatora , Tyle ze czasami cos tam szwankuje , narazie taka opcja jest ze jeden z regulatorow jest ustawiony na prawym drazku , a drugi na lewym . Zobaczymy po testach jak bedzie wszystko funkcjonowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na powaznie narazie to chce przetestowac taka opcje na silnikach bezszczotkowych . widzialem jeden kuter zrobiony na trzech silnikach i trzech reglach , ale jest mozliwosc podlaczenia i trzech silnikow do jednego regulatora

 

Silników bezszczotkowych nie powinno się łączyć w pary do jednego rygla

mozesz sie tak bawić z silnikami szczotkowymi

Po zatym do tej jednostki dwa silniki wystarczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no kanal zaraz mam pod nosem , a tam tyle barek stoij ze chce postraszyc Angoli . Modelarstwo to takze experymentowanie , czasami trzeba troche innowacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.