Skocz do zawartości

HUNT II - 1/72


A51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co prawda czytam forum juz od kilku lat nie bardzo mialem odwage pokazywac robione modele samolotow raczej dla odprezenia nerwowego niz dla efektu.

Teraz zaczalem robic model, ktory ma spelnic pewne marzenia i plany. Pokazany na zdjeciu kadlub zostanie wykonany jako model statyczny, jednak wczesniej zdjeta zostanie z niego forma do zrobienia kadlubow plywajacych.

PRZEPRASZAM za brak polskich znakow, ale nie mam mozliwosci ich uzywania, bez zmian w systemie i to ze wzgledow zawodowych jest zbyt uciazliwe, jak wam to ma przeszkadzac to prosze napisac i nie bede nikogo zameczal tym pol polskim pisaniem, rowniez z gramatyka jak i pisownia moge miec problemy, od 35 lat uzywam tego jezyka jako drugiego.

tyle wstepu i do pracy.

 

PS:

Czy mozna podczepiac zdjecia bezposrednio na forum ? Mam przygotowane zdjecie w odpowiednim formacie i pomimo usilnych poszukiwan nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Moza tak na poczatek dostane troche wsparcia techniczno - duchowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

HUNT_II-1_forum.jpg

no to zaczne od poskladanego na suchu kadluba. Jutro bedzie dalszy ciag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od szóstej wręgi wycinane środki to w celu zmniejszenia masy, czy coś będzie wewnątrz (RC w domyśle)?

 

 

Pokazany na zdjeciu kadlub zostanie wykonany jako model statyczny, jednak wczesniej zdjeta zostanie z niego forma do zrobienia kadlubow plywajacych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie odpowiedzialem na pytanie jaki ? Otoz okretow tego typu bylo 34 sztuki, wiec bedzie mozna cos wybrac. Srodki faktycznie sa powycinane tylko po to zeby nie dostac przepukliny. Wycinam wszystko z POLYSTYROLU i kadlub ma juz dobre 200 czesci, dlaczego tyle pokaze w dalszej fazie pracy. Poniewaz samo robienie kadluba nie jest zbyt ciekawe zaczalem juz troche dlubac przy glownej nadbudowce, jutro obiecane zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinanie laserem - projekt i przygotowanie moj syn ( nowe technologie to jego specjalnosc ), ja jestem od brudnej roboty, tej tradycyjnej, szlifowanie - klejenie - lakierowanie.

Widze wpisy kolegow zamieszkujacych wyspy, to moze uda mi sie dostac troche pomocy - ja jestem w czesci przeciwnej ( osi )

i jest tu troche problemu ze zdobyciem dokumentacji do detali ( plany - rysunki - zdjecia ), jednak te jednostki roznily sie wyposazeniem. Bede bardzo zobowiazany i wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga byc Wlochy, lub Niemcy. Chodzilo mi o panstwa "osi". Mieszkam w niemiecko jezycznej strefie wiec anglo dokumentacje sa raczej trudne do otrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HUNT_II-2_forum.jpg

obiecane zdjecie, troche nie wyrazne, ale jak ktos sie przyjzy to widac dlaczego kadlub ma tyle czesci.

Dzieki za informacje, zobacze czy tu da sie zorganizowac ta ksiazke, jezeli nie to bardzo chetnie skorzystam z pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydalo by mi sie takie opragromowanie co bym takze Szkwala sobie tak wycia wedlug planow . Czy przerabiacie plan specjalnie pod program ? zeby odpowiednio dopasowac elementy do wyciecia ploterem . A te twozywo to typowo stosowane chyba pod reklamy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy to specjalnosc mojego syna, na czym innym projektuje, a na innym wycina. Tworzywo to absolutny, popularny standart. Nic specjalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale konspiracja:) Koledzy nie ukrywajmy w czym projektujemy. U mnie idzie AutoCAD 2013. Śruby dorabia mi kolega na grawerce laserowej. Proponuję założyć temat dotyczący spraw zaopatrzeniowo wykonawczych. tzn gdzie i co można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konspiracji tu nie widze - nie wypisuje o czyms, o czym nie mam zielonego pojecia. Pomysl watku zaopatrzeniowo-wykonawczego uwazam za bardzo ciekawy, ale to musi moderator zrobic. Ja robie z synem model i nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy kadlub posluzy jako kopyto pod wykonanie formy do dalszej produkcji kadlubow z laminatu , a reszta tworzywo mowie o tych co beda plywac . Jaki macie ten ploter , moze takze grawerowac ? w sumie to juz by wyszlo ze nie plastiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisalem na samym poczatku - tylko nie laminat. Wszystko bedzie z POLYSTYROLU.

No i GRAWEROWAC moze kazdy ploter laserowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.