Skocz do zawartości

Rc


mateusz19992000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć nie wiem czy pisze w dobrym dziale jak coś to go przenieście. Jak w temacie chciałem się zapytać co musiał bym kupić gdybym chciał przerobić statek ELCO 80 TORPEDO BOAT 1/35 na rc, widziałem że niektórzy zajmują się takim przerabianiem. Chciałbym kupić te wszystkie serwo mechanizmy, silniki itp, lecz chciałbym też żeby nie wydać na to zbyt dużo kasy. Za wszystkie odpowiedzi będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz wiecej plastiku sie przerabia na plywczy , dobry modelik do przerobki . Jeden regulator miedzy 60 - 120A popwinien wystartczyc na dwa lub trzy silniki klasy Speed 400 . Stery I waly mozesz kupic gotowe sruby do wyboru z tworzywa albo mosiadz choc polecam te drugie . Aparatura to juz co posiadasz ale jak chcesz wiecej bajerow zrobic na lajbie to minimum 4 kanalowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek może niech jedna osoba doradza bo jak zaczniemy we dwójkę to będzie mętlik

Ja już budowałem te pływało i w sumie szkoda że się nie odezwał wcześniej, bo wywaliłem kadłub z wklejonymi wałami i sterami w czasie przeprowadzki bo nie miałem jak go zabrać

 

Ps. każesz stosować komuś tak archaiczne według ciebie silniki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

I tu pytanie czy chcesz tylko na tym jednym modelu RC poprzestać czy też coś więcej ? Jeśli więcej to lepiej zainwestować juz w jakaś lepsza apke np turnigy 9xr sporo możliwości ma i cena nie jest z byt wygórowana ( sam taką posiadam) choć jeszcze moj schnelboot jest w budowie to rozmawiałem z kilkoma modelarzami Rc z mojego miasta i oni mi polecali jakaś aparaturke jesli tylko do łodzi to pistoletową podobno lepiej sie steruje sam nie miałem jeszcze okazji porównać wiec pisze co słyszałem .

 

A co do serw rozejrzyj się tez w sklepach rc internetowych czasem lepiej się opłaci kupić w takim sklepie niż na allegro ale to już sobie trzeba poszukać niestety .

 

A co do pakietów to pisałem kiedyś z pewnym sprzedawca ze sklepu internetowego no i on mi doradził takie pakiety ze jeden nie wielkiej pojemności kosztował grubo ponad 300 zl , postanowiłem kupic sobie pakiety firmy turnigy i poki co nie mam żadnych problemów a co do pojemności to kolega Barlog Ci pomoże bo ma większe doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie ceny sa na Spektrum w Polsce dobry sprzecik programowanie pamiec na dziesiec modeli 2.4Ghz to juz norma , przy czym do jednostek wodnych sa zalecane specjalne odbiorniki . Z pakietami Li-Po to raczej w tych modelach bym raczej uwazak zeby nie doszlo do spalenia przez przypadek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.