Skocz do zawartości

Snow Cat czyli Jaguar 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, chodzi o balans między tym co widać na zdjęciach orginału a tym że coś fajnie wygląda.

Przy odpowiednich umiejętnościach możemy iść w jednym bądź drugim kierunku.

Ja się skłanim bardziej ku tej pierwszej opcji, choć są prace np barokowano marmurowe które podobają mi się szalenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie trafna uwaga.

Sporo o tym myślałem robiąc tego Jaguara i przyznaję że trochę martwiło mnie to, że oryginały w tym kamuflażu wyglądały jakby dopiero co je pomalowano.

Niemal w ogóle zero zabrudzeń, spracowania, tylko te obicia, nic co można by próbować odtworzyć w modelu.

Te maszyny był takie płaskie na zdjęciach, bez życia, bez przeszłości.

No i wymyśliłem, że zrobię coś po części s-f, czyli Jaguar w zimowym kamuflażu który sporo latał i wlaczył.

To taki pretekst, żeby trochę pocudować, no ale jak widzę nie każdemu to przypadło do gustu.

Inna sprawa to że znacznie bardziej pociąga mnie tzw. efekciarstwo w modelarstwie, niż odtwarzanie tego co widać w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygrał z innymi, ale jak pisałem podczas budowy jest zrobiony na szybko i niezbyt dokładnie (malowanie). Szkoda że osoby głosujące nie widzą baboli i takiego paćkania olejami na szybko, bez pomysłu , no cóż.......

Gratuluję pierwszego miejsca, ale jestem zdania że nie jest to model na pudło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygrał z innymi, ale jak pisałem podczas budowy jest zrobiony na szybko i niezbyt dokładnie (malowanie). Szkoda że osoby głosujące nie widzą baboli i takiego paćkania olejami na szybko, bez pomysłu , no cóż.......

Gratuluję pierwszego miejsca, ale jestem zdania że nie jest to model na pudło.

 

Dołączam do gratulacji. a babole to babole i zwykle ich ilość jest odwrotnie proporcjonalna od poświęconego modelowi czasu. Przyznam, że akurat braku zgodności rozkładu plam kamuflażu z oryginałem nie wybaczyłem w swoich ocenach, chociaż wrażenie ogólne oceniłem b.wysoko.

Uważam, że zamknięcie dyskusji pod galerią konkursową nie jest dobrym pomysłem. W ciągu tygodnia od zamknięcia galerii do zakończenia głosowania wyszłoby na wierzch wiele takich problemów mogących wpłynąć na rezultat, zarówno w jedną, jak i w drugą stronę, bo autor mógły wytłumaczyć, wybronić się z zarzutów być może niesłusznie postawionych. W większości przypadków, jak podejrzewam po swoich ocenach. punkty były przyznawane za ogólne wrażenie, a nie po choćby powierzchownej analizie obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ja nie czyściłem tego tematu, ale przeczytawszy co wylądowało w koszu - napiszę tylko tak - zasady konkursu były proste, sposób oceniania także. To czy ktoś wygrał modelem z perfekcyjna meteorytyką czy może naciągnął prawdę pominę milczeniem - bo to forum MODELWORK a nie - MODELARSTWOREDUKCYJNEVIKIPEDIASTORYDLAMANIAKÓW

 

Mam nadzieję, że wyraziłem się jasno.

 

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej powiedział, że każdy ocenia dany model tak jak uważa za słuszne: jeśli ktoś oczekuje zgodności z oryginałem i wierności szczegółom, to jego prawo.

Kto lubi efekciarstwo i realizm traktowany po łebkach, też ma prawo tego szukać na tym forum.

Nie widzę problemu w tym żeby patrzeć na cudze modele ze swojej perspektywy i do tego pisać o tym.

Inna sprawa, że znacznie fajniej byłoby dowiedzieć się, że coś się źle zrobiło w trakcie pracy nad modelem, a nie po.

No ale to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trafiły do mnie nagrody, więc się nimi pochwalę.

 

Oto dyplom i złoty medal wraz ze zwycięskim laureatem.

Kotek na zdjęciu robi "mrrrrr", ale tego nie widać.

 

nagroda01.jpg

 

A tu kotek stoi na nagrodach.

 

nagroda02.jpg

 

Główna nagroda, czyli F-4C Phantom dołączyła do kilku innych Phantomów, tworząc z nich solidny stosik.

Kiedy ja to wszystko skleję?

 

nagroda03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.