Skocz do zawartości

Pz.kpfw. IV ausf. G - Dragon 1/35. Rosyjska zima.


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

 

A więc konkurs. Skoro ktoś się napracował aby go stworzyć i ekipa się zebrała to nie wypada się nie dosiąść.

Jednak założenia mojego warsztatu będą nieco inne niż pozostałych uczestników. Mianowicie moim celem nie jest uzyskanie miejsca na podium czy nawet zdobycie nagrody, a po prostu ukończenie modelu w terminie. Niby błachostka, ale w obecnej sytuacji nie jest to takie oczywiste. Żona właśnie wróciła do pracy na popołudniową zmianę a ja zostałem w domu z dwójką pociech. Sytuacja ta nad wyraz nie sprzyja modelowaniu, a jeszcze modelowaniu na czas to już chyba w ogóle. Dlatego też ukończenie modelu będzie wielkim sukcesem.

 

Co sie zaś tyczy bohatera niniejszej relacji to będzie on modelem z mojego głownego kierunku zainteresowań - czyli klasyki pancernej. Jest to zatem pojazd drugowojenny potocznie zwany "koniem pociągowym" niemieckiej armii - Panzerkampfwagen IV ausf G. Będzie on w białym płaszczyku zwanym zimowym kamuflarzem, który to zaiste pasuje do tematyki naszego konkursu. Model to Dragon 6363.

 

108508-10244.jpg

 

Wybaczcie skromny in-box, ale sami wiecie jak kończy się wybebeszanie Dragona z pudła - wsadzić z powrotem się go już nie da.

 

DSCF8513.JPG

 

DSCF8514.JPG

 

Jako że zasadniczo lepię modele z pudła ilość dodatków jest jak zwykle skromna.

 

DSCF8515.JPG

 

Zapraszam zatem do zaglądania i kierując się myślą przewodnią koguta goniącego kurę "uda się czy się nie uda ale przelecieć się warto" z niecierpliwością wypatruję wieczora którego to będę mógł wyciąć pierwsze elementy z ramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam widzów. Spotter, ten konkurs mi też plany pokrzyżował - mam dwa rozgrzebane modele, ale mogą poczekać. To tylko trzy miesiące.

Krzychu, tylko mi tu proszę o przeróbkach nie pisać bo czasu na nie nie będzie, he, he. Model z pudła, bo termin goni.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już tyle Panzerów w magazynku że naprawdę szkoda by było gdybyś nie wystartował z którymś w konkursie =P

Co do pudełka to rzeczywiście, IV nie da się do niego włożyć z powrotem. Mój ausf. D/G ma chyba przez to wiele części mocno zwichrowanych :/

 

Powodzenia

 

Nie ma zimy bez panzerów :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... proszę o przeróbkach nie pisać bo czasu na nie nie będzie, he, he. Model z pudła, bo termin goni.

Znaczy bez DOPINGU.

No trudno spróbuję, ale nie wiem czy wytrzymam.

Krzysiek myślę że nie dość że skończysz na czas, to jeszcze powalczysz o miejsce na pudle.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy bez DOPINGU.

No trudno spróbuję, ale nie wiem czy wytrzymam.

 

Spoko wrzucaj info. Jak nie ja to może ktoś inny skorzysta. Porządnej wiedzy nigdy za dużo.

 

Żeby nie być gołosłownym zacząłem montaż modelu. Na początek tylna płyta. Muszę przyznać że Dragon ciekawie to rozwiązał (a mam porównanie z Tamiya) dzięki czemu dość dużo detali mogli uwzględnić.

 

DSCF8516.JPG

 

Jednak jak i Tamiya spaprali montaż tłumika głównego. Był on mocowany obejmami a oni zrobili tam pełny plastik. Najpierw chciałem wszystko wyciąć i zrobić je z blachy. Ale trochę powycinałem i poszlifowałem i udało się zrobić obejmy z plastiku - bo plastik jest fantastik.

 

DSCF8517.JPG

 

Musiałem też trochę wyskrobać plastiku w środkowej części płyty gdzie są śruby bo szpanowało (nie wiem jak się to mówi poprawnie po polsku bo ja ze Śląska) i spodnia część płyty wyginała się.Trochę zrobiłem to po partacku, ale jak widać na pierwszej fotce prawie tego nie widać - a będzie lepiej bo jest od spodu.

 

Teraz będzie kolej na mocowanie kół napinających bo po przyłożeniu tylnej płyty do wanny powstają tam szpary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Tez będę tu zaglądał mam w planach zrobić IV bo I II i III juz stoją u mnie zrobione

No i pewno się od ciebie nauczę paru przydatnych zeczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem kiedyś to pudło. Wyszło nienajlepiej. Czekam więc na, to jak wyjdzie spod Twej ręki. Pierwsze rzędy już zajęte, więc przycupne gdzieś z tyłu. Wzrost mam to nie będę innym zasłaniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy pędzą a niektórzy już modele do galerii wstawili. Powoli działam. Najpierw jednak krok do tyłu. Ze względu na słabą wiedzę musiałem poprawić co spartoliłem. A mianowicie mocowanie tłumika. Wstawki z polistyrenu i już jest jak powinno.

 

DSCF8518.JPG

 

Kleimy dalej. Zabawa jest fajna bo Dragon ma masę części. Nawet takie które ledwo widoczne będą.

 

DSCF8519.JPG

 

Na razie tyle - idę lepić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu trochę czasu się znalazło więc powstały zapasowe gąsienice na przód. W planie mam jeszcze na przednią płytę wanny, ale to dopiero jak zmontują gąsienice i zobaczę ile mi ogniwek zostanie.

 

DSCF8520.JPG

 

A tutaj rzeczone gąsienice zaczynają powstawać.

 

DSCF8521.JPG

 

I największy sukces - załatwiona sprawa kółek

 

DSCF8522.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakbyś zrobił kilka ogniw tradycyjnych, a zapas to już mus.

Pzdr

 

 

Zgadzam sie w calej rozciaglosci. Zapas z "kaczymi lapami" troche nie bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze. Czlowiek cale zycie sie uczy i glupi umiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się konkurs rozkręcił. Ja dalej trzymam się celu jakim jest ukończenie modelu na czas. Dlatego też trochę podziałałem. Na życzenie publiki wymieniłem zapasowe gąsienice. Dorobiłem też sprężynki bo zestawowe to cienizna. Jak widać tu i ówdzie nie obejdzie się bez szpachli.

 

DSCF8523.JPG

 

DSCF8524.JPG

 

Postanowiłem "zaszaleć" i nie montować tylnych błotników. Rozwiercone więc zawiasy.

 

DSCF8526.JPG

 

No i dokupiłem do niego załogę - za kilka dni powinny dojść. Wprawdzie figurki słabo mi wychodzą, ale zobaczymy czy się uda.

 

107707-b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, fajni zaloganci. Czekam z niecierpliwoscia na efekt finalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.