Skocz do zawartości

Merwyrm...do szpiku kości - Forge World


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Klasa 7 - Sci-Fi

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

----------------------

 

 

 

woods.jpg

 

Zimno - jest cholernie zimno !

Daj spokój, jeszcze kawałek, dalej idziemy...

 

Zimno... jest cholernie zimno...

/wyszliśmy... mieliśmy siedzieć w chacie. Ledwo jednego wypiliśmy... no może dwa... hmmm Zofija ma nawet niezłe cycki... po co on mnie ciągnie w tej nocy/

 

Daleko jeszcze?

Już, już jeszcze trochę...

 

Zimno.

/Minął kwadrans, trochę dłużej... ucichło... coś pisnęło w oddali.../

 

To tu.

/Przystaneliśmy.../

 

/Na początku nic nie było widać... chmury na niebie, coś tam się pluska w oddali.../

Niżej... mówię niżej i na lewo!!!

 

Schyliłem się szybko... i patrzę....

 

Merwyrm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tajemniczo... Niezle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

----------------------------------------------------------

 

Merwyrm widzisz - to jeden z najstarszych potworów starego świata. Daleki krewny smoków, gatunek na pograniczu wyginięcia - potwór napadający na nieostrożne statki nad morzem szponów. Czasem widywany w Północnych prowincjach, żerujący na nadbrzeżnych mieszkańcach wsi...

 

Jak to - zapytałem... jak żerujacy? Na mieszkańcach okolicznych wsi? Tutaj???

 

Taaa... ale nie na nas. Rada od jakiegoś czasu wiedziała, że potwór czai się u stóp naszych domów. Wiedzieliśmy, że długo tam nie wysiedzi... W mieścinie wiele plugastwa się szwenda. Rozumiesz...

 

Nie bardzo... to wy go karmicie?

 

Nie... od razu, że karmimy... po prostu pozbywamy się plugastwa - cicho... oglądaj....

 

 

Cialo.jpg

----------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No dobra, po tym przydługawym wstępie zrobię in-boxa i wytłumaczę historyjkę, którą staram się przełożyć na figurę....

 

Na początek, sam potwór - wyrzeźbiony przez znaną brytyjską artystkę Trish Carden (Morrisons), która od dawien dawna (koniec lat 70-tych oraz 80-tych) współpracuje z Games Workshop - tutaj krótki artykuł z znanego White Dwarf '80. Co by nie przedłużać - panna działa pod skrzydłami GW do dziś dzień. Ja wybrałem z jej dorobku postać myślę, że bardzo ciekawą a mianowicie Merwyrm

 

mergrey1.jpg

 

W sumie, nie miałem go zamiaru teraz brać na warsztat, ale kusił mnie od dłuższego czasu i przyznam zabawa z Zofiją tak mi się spodobała, więc chlup na ten zimny lód (o tym w dalszej części)

 

A więc na szybko - myślę, że zdjęć nie trzeba będzie opisywać...

DSC01627.JPG

 

DSC01652.JPG

 

DSC01645.JPG

 

DSC01654.JPG

 

Jako dodatek dokładam zestawik od Secret Weapons miniatures

CB1036.jpg

 

No i to już chyba wszystko (pomijając kosmetyki które zakupiłem specjalnie do tego projektu)

 

Scenariusz będzie wyglądał tak, że Merwyrm zasiadł na brzegu rzeki i konsumuje plugastwo. Wszędzie panuje krajobraz zimowy, jest noc, pęknięta kra wokoło brzegu itd... Mam nadzieję, że mi się to jakoś uda...;-)

 

pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Christian

 

Dla chętnych TUTAJ będę wrzucał wszystkie foty w dużej rozdziałce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstep wcale nie byl glupawy, swietnie wprowadzil w klimat pracy. A co do samej pracy... To bedzie niezle przedstawienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny model pani Trish ? Bardzo eleganckie odlewy.. Zaskoczyły mnie kostki wlewowe, toż to gotowe podstawki do figsów 1/72!

Jakoś twoje zainteresowania ostatnio krążą wokół szeroko pojętych "owoców morza"

 

PS- te "icesheetsy" aż się proszą o wykorzystanie w dioramie o wyprawie Franklina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Raczej chwila wytchnienia i miejsce... jutro mam zamiar odszukać odpowiedni karton i możliwe że by się udało Marwyrm-a do kupy poskładać.... no zobaczymy

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Super Moderator

Prace powoli posuwają się do przodu. Na razie mam za sobą klejenie i wypełnianie powstałych szpar. No, ciężko było, bo nieregularny kształt bestii w połączeniu z bardzo zaawansowaną bazą dawało się we znaki. Najpierw przykleiłem tułów, potem ogon tak do 2/3, potem parę łap i dopiero potem końcówkę ogona. Belę drewna wokoło której się zaplata wspomniany ogon i pozostałe dwie kończyny na końcu. Elementy łączyłem klejem dwu-składnikowym a resztę szpar zalewałem klejem CA i na koniec szlifowanie i drapanie tak, aby faktura skóry i mięśni została zachowana. Potem mycie i malowanko podkładami. Efekty poniżej - oglądajcie.

 

DSC02779.JPG

 

DSC02780.JPG

 

DSC02781.JPG

 

DSC02782.JPG

 

DSC02787.JPG

 

DSC02789.JPG

 

DSC02790.JPG

 

pozdrawiam i do następnego :-)

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.