Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tym czyściłem dysze m, może z 3 razy mam nadziej ze jej nie uszkodziłem

Zapytam czym rożni się zamiennik od oryginału

 

Jak Ci się nie chce poczytać (było juz o tym wielokrotnie) i pooglądać to napiszę złośliwie - dla Ciebie ceną!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tym czyściłem dysze m, może z 3 razy mam nadziej ze jej nie uszkodziłem

Zapytam czym rożni się zamiennik od oryginału

 

Wydaje mi się że głównie kluczowym elementem: kształtem szpikulca, dopasowanym do profilu dyszy HS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym jaki jest kąt stożka tego drapaka. Jak będzie za duży to się drapak oprze na wejściu do dyszy i nie wydrapie zanieczyszczeń. jak będzie za mały - oprze się na wyjściu dyszy i będzie działał jak rozwiertak. Ale ze rozwiertakiem nie jest to najprawdopodobniej końcówka dyszy pęknie i się zrobi nieładny, niekształtny zadzior!

Jak powiedział Heniek Zajac... "bęben się niszczy i pralka zepsuta"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wiem, że temat aerografu jest poruszany często i w większości polecane są sprzęty firmowe ale chciałbym zapytać czy jest faktycznie jakaś różnica w jakości między Adlerem 7790, a tanim chińczykiem klasy 180 ? Niby oba to chińskie "piwaty" ale jednak różnica w cenie duża - Adler 100% droższy. Czy ma to przełożenie na jakość, czy lepiej sobie darować i kupić chociażby często polecaną Ultrę ? Aerograf ma być pierwszym w życiu nie licząc radzieckiego, używanego całe "wieki" temu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat aerografu jest poruszany często i w większości polecane są sprzęty firmowe ale chciałbym zapytać czy jest faktycznie jakaś różnica w jakości między Adlerem 7790, a tanim chińczykiem klasy 180 ? Niby oba to chińskie "piwaty" ale jednak różnica w cenie duża - Adler 100% droższy. Czy ma to przełożenie na jakość, czy lepiej sobie darować i kupić chociażby często polecaną Ultrę ? Aerograf ma być pierwszym w życiu nie licząc radzieckiego, używanego całe "wieki" temu

 

Mam ultrę na sprzedaż. Jak jesteś zainteresowany to zapraszam na pw podeśle zdjęcia i opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam potrzebuję pomocy!

Po około poł miesiącu chciałem pomalować coś aerografem i kiedy wlałem farbę itp zacząłem malować, lecz kiedy pociągnąłem za spust aerograf zaczął "kaszleć".Czyli przez chwilę farba leciała(lecz słabo) i naglę zaczna kaszleć, nawet jak wlałem czystą wodę.Po dokładny przeczyszczeniu pomyślałem, że wleje czystą wodę i spróbuję jeszcze raz i dalej tak samo.Aerograf oczywiścię był po każdym malowaniu dokładnię myty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cofa się?? Znaczy ze co, bombelki w zbiorniku masz, coś mało dbasz o ten aerograf, co chwila masz problem, sie przyłóż do czyszczenia, a co to za aero masz?? Wymień dysze igle uszczelki na nowe, porządnie umyj, i dbaj! To może problemy twe znikną.

 

Ja mam 0,15 dysze w aero Hardera , po każdym malowaniu pożądane pucowanie, i spokojna głowa ze następne malowanie będzie bez niespodzianek.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.