Skocz do zawartości

Jaka myjka ultradźwiekowa?


Hammett

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od jakiegoś już czasu zastanawiam się nad kupnem myjki ultradźwiękowej do czyszczenia aero. Problem w tym ze nie bardzo wiem jaką wybrać, jaki płyn itp. Podobno te najtańsze są nic nie warte, ale nie chciałbym też wydać jakichś strasznych pieniędzy.

Co polecacie, a co omijać szerokim łukiem?

 

Zastanawiam się nad taką:

http://allegro.pl/myjka-ultradzwiekowa-0-75l-50w-ce-5200a-dodatki-i5747329721.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś bardzo podobnego, ale szczerze...

Użyłem to ze dwa razy i potem cisnąłem w kąt.

Moim zdaniem nie ma sensu aż tak dokładnie myć aero, po prostu nie ma sensu.

Musiałbyś go jakoś straszliwie zabrudzić tam gdzie nie da się go wypłukać, a do tego musiałoby to Ci chyba zaschnąć na kamień.

Moim zdaniem szkoda forsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CE-5200A czyli
  • 0,75l
  • 50W
  • czasy 90s,180s, 280s, 380s, 480s.

Mam podobną

  • 0,5l
  • 35W
  • czasy 100s, 200s, 300s, 400s, 500s

i jestem z niej zadowolony. Myję w niej zresztą nie tylko aerograf. Każdą rzecz mającą zakamarki i mieszczącą się w myjce. Pióra wieczne, części rowerowe włączając łańcuch czy klocki do Magury HS33, słoiczki na chemię modelarską, pulsometr, srebra, angielską porcelanę, …

 

Dla mnie problemem jest nie zdejmowana pokrywa utrudniająca wylewanie płynu i zalecenie używania tylko wody zmuszające mnie do używania dodatkowych pojemników.

 

Dlatego dzisiaj kupiłbym BAKU BK-3550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Zależy jaka myjka.

Ja swego czasu używałem takiej prostej, taniej myjki z plastikową pokrywką, którą bezmyślnie zamknąłem, gdy myłem aerograf w acetonie.

Nieco się pofalowała, ale dalej nadaje się do używania. Są myjki wyłożone w środku w całości metalem, więc mogą być bezpieczniejsze do takich celów.

Najlepiej pokazuje jak używać takiej myjki film Plastmo - wlewasz aceton albo IPA i nie zamykając klapki myjesz sprzęt.

Trzeba tylko naturalnie uważać żeby nie uszkodzić chromu i uszczelek gumowych, tak więc ja bym sobie darował na pewno aceton, przynajmniej w przypadku mycia aerografu.

Myślę że IPA albo Tool Cleaner według receptury Atlisa byłyby najlepsze do takiego celu.

Inna sprawa czy jest sens myć aerograf w takiej myjce. Jeśli go czyścisz w trakcie eksploatacji to myjka raczej nie będzie potrzebna. Ale do mycia na przykład słoiczków po farbach, jeśli komuś są do czegoś potrzebne, taka myjka na pewno jest dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czegoś takiego myjka może się nadać, pamiętaj tylko że ona nie jest narzędziem idealnym które wymyje wszystko do samego końca.

Zawsze coś tam w zakamarkach zostanie i trzeba ręcznie poprawiać, albo myć od nowa i od nowa.

Ja swoje narzędzia, nie tylko aerografy, czyszczę na bieżąco i za bardzo nie mam czego myć w myjce.

Ostatnio czyszczę w niej tylko okulary, bo tak jest wygodnie (te wszystkie zakamarki...), ale słoiczki na pewno spróbuję, jak mi się jakieś puste po farbach pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam dużo słoiczków, ale są pokryte grubą ilością zaschniętej farby i niczym szkoda mi czasu na ich czyszczenie ręczne.

Myślę, że więcej czasu zajęło mi rozważanie po co Ci te "słoiczki" niż Tobie zajęło by ich oczyszczenie wacikiem nasączonym acetonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Myślę, że więcej czasu zajęło mi rozważanie po co Ci te "słoiczki"

Zawsze mogą się do czegoś przydać.

Na przykład, zrobienie większej ilości potrzebnego mi odcienia.

Jak braknie to trzeba kombinować ile czego trzeba zmieszać, a tak to jest więcej i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 2 years later...

Odkopię temat. Którą myjkę teraz wziąć? I co do niej wlać do czyszczenia aero skoro aceton i nitro odpadają z powodu możliwości uszkodzenia uszczelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartas89 napisał:

Odkopię temat. Którą myjkę teraz wziąć? I co do niej wlać do czyszczenia aero skoro aceton i nitro odpadają z powodu możliwości uszkodzenia uszczelek?

Ja mam taką AEG- dział świetnie- ciepła woda i płyn CLEANLUX. Aerograf czyści pierwsza klasa.

Myjka ultradzwiekowa AEG USR 5659

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Ja mam taką AEG- dział świetnie- ciepła woda i płyn CLEANLUX. Aerograf czyści pierwsza klasa.

Myjka ultradzwiekowa AEG USR 5659

Co to dokładnie za model? Ok, już mam :)

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oprócz wyżej wymienionych zastosowań używam myjki do mycia części przed sklejaniem, zwłaszcza oszklenia. Jako medium stosuję IPA albo specjalny płyn do myjek ultradźwiękowych. Niestety mam niewielką, tanią maszynkę i nie wszystkie części się mieszczą. Ale taką P-11 1:72 da się wykąpać całą. Wychodzi doskonale czysta i odtłuszczona.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.