Skocz do zawartości

Komora lakiernicza HS-E420


Kantek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
ja potrzebuje do 1:16 aut narazie... a jak się 1:16 wyczerpie to 1:24 ;)

A jak byś sobie sam zrobił, taką komorę?

 

Myślę nad zrobieniem takiej komory, bo nie dam 400 zł z hakiem.

A wydaje mi się że całość wyniesie mnie dużo mniej niż 250 zł i wymiary zrobię takie, jakie mi pasują.

Będzie zamykana z filtrem i podświetleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oferta za 400 PLN jest bardzo droga.

 

Jeśli chodzi o zrobienie takiej to nie widzę problemu w samym fakcie zrobienia - bo tutaj mógłbym sobie poszaleć, ale w samym fakcie przechowywania - zwyczajnie nie mam miejsca na trzymanie komory w całości - musi być dość kompaktowa po złożeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, dostępność 420tek jest masakryczna, nigdzie ich nie ma za normalne pieniądze a 400-500 PLN to już przesada.

Może ktoś ma porównanie w komorach jak ma się ona do 420?

 

http://leathercare.pl/glowna/114-kabina-lakiernicza-do-aerografu-przenosna-z-oswietleniem-komora.html?search_query=kabina&results=3

 

dobra cena 3m3/min (420 ma 3 lub 4 m3/min)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Cześć

 

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zakup komory lakierniczej, a ponieważ jest do wydatek ok 300 - 400 zł chciałbym mieć pewność że naprawdę jest to rozwiązanie problemu uciążliwego zapachu podczas malowania aero. Czy ktoś ma może taką komorę lakierniczą lub słyszał o jej skuteczności. W moim M3 taka komora musi naprawdę rozwiązywać problem zapachu w 90% bo inaczej miłość mojego życia zrobi to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zbudowalem- relatywnie tanio- koszt jakies 85 euro lacznie z trzema lampami- sklejka, dwa wentylatory, gietkie rekawy w zestawie. Dziala i zapaszkow nie ma. Jesli masz ochote zobaczyc zapraszam FB Przemek Shemick Wysocki- tam sa zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

panowie - czy ktoś użytkuje wspomnianą powyżej komorę BD-512 i może coś powiedzieć jak ona się sprawuje? czy wyciąg działa wystarczająco efektywnie?

 

ostatnio w mojehobby pojawiła się dość negatywna opinia o myślę tym samym produkcie, tyle że tu pod nazwą AD-7000 (jeżeli to nie to samo to bardzo proszę mnie poprawić! ale jak dla mnie wygląda identycznie...)

https://www.mojehobby.pl/products/Mini-Kabina-lakiernicza.html

 

jestem na kupnie takowej, szkoda by było zainwestować w jakąś lipę...

 

z góry dzięki za wszelkie opinie!

ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witajcie,

zastanawiam się nad zakupem gotowej kabiny lakierniczej ( np. https://allegro.pl/oferta/kabina-malarska-modelarska-aerograf-wentylator-7713779560?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_KRK_PLA_Kolekcje+i+Sztuka&ev_adgr=Kolekcje&gclid=CjwKCAiAyMHhBRBIEiwAkGN6fFBI3cYgMJXxEUicyN4YJXXANBn_x4PksPsq2kmtVsgwMKDlMeEYkRoCL7wQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds ) 

lub wykonać ją własnoręcznie. 
Gotowy produkt ma wszystko co trzeba, dobra wydajność, można ją złożyć i nie przeszkadza, a trochę mi na tym zależy. 
Natomiast wykonując ją samemu mogę kilka rzeczy dostosować ale ameryki nie wymyślę, kwestia składania mogę rozwiązać zawiasami. 

Czy ktoś z Was używa takich kabin lakierniczych i może się wypowiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego z forum, łatwo było szukać, ciężej znaleźć ponieważ używałem innych fraz.
Serdecznie dziękuję, a temat zgłoszę do usunięcia. 

Miłego weekendu. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Nie miałem odczynienia z kupnymi komorami i nie mam pojęcia jaką one mają wydajność.

Rozmiary jakie podał mi Kolega Rafał to:

- 38 cm głębokość

- 41 cm szerokość

Więc miałbym problem zmieścić tam model w skali 1:32 i większy, ale dla mniejszych modeli co widać na zdjęciach jest idealna.

Ja zbudowałem sobie lakiernie która ma szerokość 70cm i wysokość 50cm a głębokość ma 38cm.

Jest wielka, przez co musiałem zastosować pięć wentylatorów.

Odprowadzenie mam za małe bo 100mm a powinienem mieć 200, dzięki czemu mała ilość powietrza cofa się z powrotem, lecz to dla mnie żaden problem bo kiedyś to poprawię.

Zbudowałem swoją komorę z grubego kartonu i na szybko by móc malować w zimie w pokoju, więc nie jest składana, zajmuje sporo miejsca.

Wydałem na nią ok 150 zł.

Jak dzisiaj bym miał zrobić jeszcze raz taką komorę, to zastanawiał bym się nad kupnem z możliwością przerobienia.:super:

 

Tak że jeżeli masz pieniądze, to może warto wydać te kilka stówek, nie bawić się w budowniczego i kupić taką składaną komorę w sklepie.

Masz wtedy pewność że będzie ona wykonywała swoje zadanie a po wszystkim ją złożysz i miejsca nie będzie wiele zajmowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim.

Jak masz miejsce i wydzielony warsztat to postawiony na sztorc wyciąg kuchenny (nawet używany) z wymienionym wkładem filtrującym będzie idealny.

Ja nawet nie robiłbym bocznych i górnych ścianek - jak jest moc ssąca to i tak Ci wszystko na filtr z okolicy ściągnie.

Jak tak jak ja malujesz w kuchni i musisz mieć coś łatwego w przechowywaniu i rozkładaniu kabina, o której wcześniej pisałem jest optymalna.

Trzeba w niej tylko podmienić paski LED według poradnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką komorę i mogę koledze napisać że do modeli w 72 jest akurat.Wyciąg powietrza ma konkretny ,nic się nie cofa.Z tym rozkładaniem to ostrożnie ja swoją rozłożyłem i tak stoi.Nie wiem czy przy częstym rozkładaniu wytrzymają zatrzaski.W każdym bądź razie nie żałuję zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i jest to całkiem fajne rozwiązanie. Mam HS-E420, z wyciąganiem radzi sobie świetnie. Hałasuje szalenie, więc jedyne komfortowe wyjście to praca w słuchawkach.  Ale zadanie spełnia. Sam swojej komory nie składam, mam na nią wystarczająco miejsca na stole, na dodatek składanie i rozkładanie jej w mojej sytuacji byłoby upierdliwe.

W kwestii wielkości - jest idealna, by pomieścić f-15e w 1/48 - od ściany do ściany. U siebie mam na stałe złożoną przednią część prawej ścianki, to ułatwia obracanie modelu i ogólną manewrowość.

 

Szczerze mogę powiedzieć, że było warto, niemniej jednak do skali 1/32 zalecałbym już samoróbkę. Oczywiście można rozłożyć całkowicie jedną boczną ściankę a wyciąg będzie ciągle działał odpowiednio, ostatnio malowałem niemalże bokiem do budki i pod światło widziałem, jak cały "kurz" jest wciągany przez wentylator. Z drugiej strony jak koś ceni sobie miejsce w modelarskim królestwie to taka gotowa komora jest dobrym wyborem, złożenie jej do przeprowadzki zajęło mi 3 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.