Skocz do zawartości

Aerograf + Zasobnik powietrza


Smokepsv

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie mam. Aero też nie. To jest plan zakupowy, żeby niczego nie przeoczyć a po otrzymaniu przesyłki można było to od razu złożyć tak aby działało.

 

I tak wiem powietrze wychodzi drogo, trzeba butle grzać itp. itd. Znane są mi minusy zasobnika, ale na teraz musi mi wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ultry potrzebujesz wąż i szybkozłączkę 1/8''.

Niestety nie mam pojęcia czy da się to z drugiej strony jakoś podłączyć do pojemnika ze sprężonym powietrzem.

W ogóle takie pojemniki to jest coś kompletnie bezsensownego, bo jeden taki starcza mniej więcej na kilka minut pracy aerografu, a model z reguły maluje się kilkadziesiąt minut albo i kilka godzin w sumie, zależy co i jak.

Tak więc kupowanie pojemników to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Kompresor to jedyne dziś rozsądne wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytam tak z ciekawości, bo nigdy nie miałem do czynienia z takimi butlami (zasobnikiem).

Czy jest szansa, ze taka butla starczy na pomalowanie 1-go małego modelu?

Wydaje mi się, że ja zużywam więcej powietrza na jedno umycie aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ultry potrzebujesz wąż i szybkozłączkę 1/8''.

 

Jaki wąż??? Końcówki damska/męska ??

Szybkozłączka to mus czy tylko wygoda ??

 

 

Tak więc kupowanie pojemników to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Kompresor to jedyne dziś rozsądne wyjście.

Znane są mi minusy zasobnika, ale na teraz musi mi wystarczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż do aerografu, są także na MojeHobby.

Szybkozłączka to wygoda, nie mus.

Węże do aerografów służą do łączenia ich ze źródłem sprężonego powietrza, w domyśle: kompresorów.

Nie mam pojęcia czy da się je jakoś podłączyć do pojemników z powietrzem.

Najlepiej zadzwoń do MH i dopytaj się, skoro to sprzedają to powinni wiedzieć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz o wielokroć lepiej kupując najtańszą piwatę plus kompresor. Taki zestaw jest stokroć bardziej sensowny niż ultra i butla która starczy na tyle co nic doliczając jeszcze, że będziesz jeszcze trenował na kartce. Dodatkowo dochodzi stres, że butla może się w każdej sekundzie skończyć.

 

http://allegro.pl/kompresor-aerografu-z-butla-3l-oryginal-as-186-i6239850000.html

http://allegro.pl/oryginalny-aerograf-fengda-bd-130-dysza-0-3mm-i6282479937.html

 

Jeżeli chodzi o farby to zacznij od Tamiya lub Gunze H rozcieńczanymi wódką albo izopropanolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

Mając taki aerograf oraz taki zasobnik czego potrzebuję jeszcze żeby spiąć to w całość i używać?

 

Na pewno jakiś waż, ale dokładnie jaki. Wydaje mi się też, że jakiś zaworek na zasobnik, ale dokładnie jaki ?

 

 

I tak wiem powietrze wychodzi drogo, trzeba butle grzać itp. itd. Znane są mi minusy zasobnika, ale na teraz musi mi wystarczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja rozumiem, że twoja racja jest dla ciebie najważniejsza, ale posłuchaj osób które już trochę modeli zrobili. Uparłeś się na tą butlę chyba tylko dlatego, żeby od razu kupić ultrę, bo to taki piękny aerograf. Zapewne modele będą się same malować skoro tyle kosztuje. Ale co zrobisz póżniej? Kupisz zapewne farby "dedykowane" do aero czyli Vallejo czy tam AK i będziesz mędrkował w domu czemu efekty nie są takie jak u innych. Dodatkowo butla skończy ci się za nim opanujesz podstawy aerografu.

W tych samych pieniądzach możesz kupić już swój ostateczny kompresor oraz aerograf którym z pomocą dobrych farb(tamiya i gunze) uzyskasz leprze efekty niż ultrą oraz farbami Vallejo itp. Nawet taki chińczyk będzie przewyższał możliwościami twoje umiejętności. Ultrę czy co tam innego kupisz sobie z czasem, ale nie będzie to tak nagłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno GSI teraz i Revell kiedyś sprzedawali w zestawie ze swoimi aerografami węże do podłączenia się do butli ze sprężonym powietrzem. Sam mam w domu jeden taki zestaw. Nie używałem bo to badziewie. W sumie to nikt poważny tego nie używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja rozumiem, że twoja racja jest dla ciebie najważniejsza, ale posłuchaj osób które już trochę modeli zrobili.

 

Kolego, ale ja się nie pytam osób które zrobiły już trochę modeli, tylko szukam osób które wiedzą jak podłączyć ten konkretny aerograf do zasobnika z powietrzem.

 

 

...wall of text...

 

Czyli nie wiesz jaki wężyk oraz zawór jest potrzebny, żeby to połączyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno GSI teraz i Revell kiedyś sprzedawali w zestawie ze swoimi aerografami węże do podłączenia się do butli ze sprężonym powietrzem. Sam mam w domu jeden taki zestaw.

 

Też miałem taki zestaw ( został tylko zasobnik ), dlatego pamiętam że na zasobnik był zaworek odcinający. Jeszcze mnie sklepikarz ostrzegał, żeby kręcił ostrożnie bo po jakimś czasie część plastikowa się "ukreca".

 

 

 

Nie używałem bo to badziewie. W sumie to nikt poważny tego nie używa.

 

Ale to już ustaliśmy na początku że to badziewie i na razie muszę się tym posiłkować.

 

 

Moderator może scalić moje posty ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie połączysz tych dwóch rzeczy. Te butle działają tylko z aero Revella. W każdym ich pistolecie (zestawie) jest taki kapsel czarny i to on służy jako adapter do tych butli, coś jak dysza od dezodorantu. Kup aero Revella i wtedy Ci się uda, Tego kapsla osobno nie kupisz, godom Ci ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można pomalować f-18 w 1:48 taką butlą, natomiast nie opłaca się tego kupować do nauki malowania aerkiem, za dużo gazu/pieniędzy zmarnujesz zanim osiągniesz oczekiwane efekty. Wiem co mówię, bo sam zaczynałem malowanie od butli wamodu + aero humbrola. Niedawno kończyłem 2 takie niedokończone drzewiej puszki po podpięciu do procon boya i malowało się super(cichutko). Puszki wamodu nie pasują do zaworów gunze (oni mają swoje puszki dostępne w Japonii), natomiast można ich używać minimum z aztekami i humbrolem. Revell robi podobne aero dla początkujących jak humbrol, więc te możliwe, że mogą być zamienne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wigilia, więc moja żona jak większość kobiet szaleje po mieszkaniu szykując kolację.

Ja ponieważ, bardzo kocham swoją żonę, więc aby jej nie przeszkadzać siedzę cichutko w kącie i przeglądam stare wydawnictwa modelarskie.

Trafiłem na coś takiego. Może się komuś przydać.

Cytuję z "Poradnik modelarski - aerografy" wydawca Paweł Grochowski PAYO 2008 r.

Inne zasilanie aerografów.

Najprostsze dwa sposoby na rozwiązanie zasilania w powietrze aerografu to:

1) Dętka samochodowa. Proszę zwrócić uwagę, że dętka automatycznie stabilizuje ciśnienie i to w dość szerokim zakresie ponieważ jej elastyczne

ścianki cały czas ściskają znajdujące się w środku powietrze. Takiego efektu nie uzyska się w żadnym innym sztywnym zbiorniku.

2) Zbiornik plastikowy ogrodniczy z ręczną pompką (do oprysków). Mam taki zbiornik o pojemności 12 litrów z zaworem bezpieczeństwa otwieranym

przy 3,5 atm (0,35 MPa). Zbiornik taki doskonale nadaje się do zasilania aerografu, do czyszczenia elementów mechaniki precyzyjnej, a także elektroniki

(komputerów, sprzętu RTV, foto).

Używałem z powodzeniem takiego zbiornika przez kilka lat. Nie wiem czemu promuje się to bezsensowne rozwiązanie ze sprężonym powietrzem w aerozolach.

Gdybym miał przez kilka lat kupować pojemniki ze sprężonym powietrzem dawno bym z torbami poszedł.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest kupno lub budowa profesjonalne go kompresora modelarskiego. Niestety wielu modelarzy nie stać na taki

kompresor więc najlepszym wyjściem będzie tzw. „zbiornik ogrodniczy”, który można będzie docelowo wykorzystać przy budowie profesjonalnego kompresora jako zbiornik wyrównawczy.

Koszt średniej wielkości zbiornika to około 60 zł. W handlu są dostępne zbiorniki o pojemnościach 3, 6, 9 i 12 litrów, myślę więc, że każdy z modelarzy

znajdzie coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.