Skocz do zawartości

Spust aerografu problem


Headhunter88

Rekomendowane odpowiedzi

Hej w moim 5-letnim aero pojawił się problem, z którym walczę już od 3-4 malowań i kilku rozkreceń wszystkich części i ich dokładnym myciu. Otóż po swobodnym puszczaniu spustu aerografu celem wstrzymania malowania wraca on do pozycji pierwotnej, ale farba i powietrze leci dalej. Czasem udaje się mechanizm "odwiesic" ale tylko na krótką metę bo po ponownym podaniu farby sytuacja się najczęściej powtarza. Po wyczyszczeniu i psikaniu samym rozpuszczalnikiem jest trochę lepiej, ale problem też występuje. Może ktoś by coś podpowiedzial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumka w tylnej części mogła spuchnąć.

Sprawdź "na sucho" tzn. wykręć dyszę oraz mocowanie igły. Igła w paluszki i sprawdzasz czy luźno się przesuwa przód/tył. Jeśli czujesz opór gumy to uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj, dysza nie plastelina
Ja bym się zastanowił jakie szkody spowdowało swobodne puszczanie spustu.

 

Ja podejrzewam, że koledze chodzi o to, że puszczony spust powoli wraca "do pionu". Sprawdź uszczelkę pod tłoczkiem spustu, ona mogła spuchnąć, wtedy jest do wymiany.

Po myciu daję tam krople oleju maszynowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj, dysza nie plastelina
Ja bym się zastanowił jakie szkody spowdowało swobodne puszczanie spustu.

 

Ja podejrzewam, że koledze chodzi o to, że puszczony spust powoli wraca "do pionu". Sprawdź uszczelkę pod tłoczkiem spustu, ona mogła spuchnąć, wtedy jest do wymiany.

Po myciu daję tam krople oleju maszynowego.

 

To jest problem, spust powoli wraca, mialem podobny problem kiedys w Adlerze 7790, powod- po przeplukaniu woda, sprezynka ktora jest odpowiedzialna za powrot spustu troche zaszla nalotem, pomoglo zalanie kapka oleju, oraz przeszlifowanie bolca pod spustem papierem 1000, uszczelki byly okej.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, przesmarowanie bolca pod spustem takim olejem jak do drzwi dużo dało i na razie jest ok, ogólnie zapomniałem że kiedyś to miejsce już w ten sposób traktowalem ;) wogole przepraszam że rzadko odpisuje i mój projekt z Apache z Hobbybossa troszke siadł ale póki co za dużo mi przeszkadza w spokojnym uprawianiu hobby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.