Skocz do zawartości

HS Ultra - nie podaje farby


marcinpiot

Rekomendowane odpowiedzi

Evolution i Infinity ma takie same igły i dysze - nic nie zyskasz w tym temacie.

 

Masz na 99% nie do końca czystą dyszę.

 

Jak używasz farb vinylowych, Vallejo, AK, MIG masz to w pakiecie. Trzeba dobrze rozcieńczać i myć dokładnie po użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooper69

 

Aero rozkręcony na części pierwsze i wypucowany także to raczej nie to. Inna sprawa to jak zrobić żeby aero malował takie cienkie linie jak długopisem (minuta 12:00)

 

 

Zmniejszam ciśnienie do 0,8 bara a ona dalej wali takie grube rozpryskujące się linie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszam ciśnienie do 0,8 bara a ona dalej wali takie grube rozpryskujące się linie.

To potwierdza, że jednak masz brudną dyszę. (Jeśli nie jest uszkodzona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twierdzisz że dysza jest czysta, to prawdopodobnie jest kopnięta. Kup nową, zmień, sprawdź.

Cienkie linie - ciśnienie na granicy plucia farbą, rozcieńczenie na poziomie 1:12-1:15.

 

1 jednostka farby i 12-15 jednostek rozcieńczalnika?

Wiecie czy ten aero z linku jest wart tych pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie. Kładziemy kilka-kilkanaście warstw żeby było widoczne. No i oczywiście jest jeszcze kwestia twoich umiejętności i twojej ręki. Trzeba być delikatnym..

Nie znam firmy, nie używałem, nie wypowiadam się.

 

Spoko, dzięki Dysza w mojej ultrze jest na pewno dobra bo niedawno ją wymieniałem. Jak dalej tak będzie mi pluć farbą to kupuję coś innego od H&S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki Dysza w mojej ultrze jest na pewno dobra bo niedawno ją wymieniałem. Jak dalej tak będzie mi pluć farbą to kupuję coś innego od H&S.

 

Dysze H&S mają to do siebie, że w przypadku gdy ich się nie czyści bardzo dokładnie, osiadają przy ich wylocie drobinki farby, co z czasem powoduje problemy podobne do tych jakie opisałeś.

Moja rada: namocz dyszę w rozcieńczalniku i zrolowaną chusteczką spróbuj dobrze wyczyścić wylot dyszy.

Dodatkowo fajnie mieć firmowy skrobak H&S, który bardzo pomaga usunąć takie "złogi". Jeśli go nie masz postaraj się znaleźć coś innego, czym delikatnie dałbyś radę poskrobać w tym najwęższym miejscu dyszy. Sądzę że po tym wszystkim aerek zacznie pracować jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, chcesz na bank wymieniać dyszę to słuchaj ......... porad od solo.

 

6.Niedopuszczalne jest stosowanie tonu oraz słownictwa poniżającego lub wyszydzającego innych Użytkowników, a także prowadzenie dyskusji w sposób celowy urażający drugą ze stron.

 

jawkers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaostrz sobie w odpowiedni stożek wykałaczkę papierem ściernym i tym po moczeniu delikatnie przeczyść mokrą dyszę (w porównaniu do innych aero, których miałem są one z "plasteliny").

Myślę, że na 99% wyjdą złogi.

H&S jest bardzo wrażliwy na zabrudzenie w porównaniu do Procona, Tamiya, Paasche, które miałem.

No i uważaj na teflonową uszczelkę dyszy i płaszczyznę jej styku z korpusem (musi być absolutnie czysta) bo inaczej bąbelkowanie w zbiorniku dostaniesz w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.