Teraz jest Wt paź 24 2017, 7:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Aerograf cz.2
PostNapisane: Wt kwi 18 2017, 17:34 

Jakub napisał(a):
Mam HS Ultra chciałbym zmienić dyszę na 0,4. Czy oprócz dyszy i iglicy trzeba także dokupić air cup?

Tak, przy zmianie dyszy 0,20/0,15 mm na 0,4 mm musisz niestety kupić do tego także iglicę i air-cap.
Najtaniej wyjdzie kupić taki zestaw:
http://fine-art.com.pl/zestaw-dyszy-0-4mm-do-evolution-infinity-ultra-grafo.html

PostNapisane: Wt kwi 18 2017, 17:39 

Jakub napisał(a):
Mam HS Ultra chciałbym zmienić dyszę na 0,4. Czy oprócz dyszy i iglicy trzeba także dokupić air cup?

Tak. Sam mam Ultre 2w1 i w zestawie oprócz wymienionych przez Ciebie części jest air cup.

Pozdrawiam
Wojciech

PostNapisane: Pn kwi 24 2017, 15:26 

W nawiązaniu do mego wcześniejszego:
Kod:
Ale ja też sobie dziś to "piko do pędzli" kupiłem i poprobuje. Koszt niewielki a może będzie lepszy efekt niż sam aceton.
Dodatkowo wrzuciłem do moczenia na dłuższy czas starą teflonowa uszczelkę z Ultru, więc zobaczę jaki będzie tego efekt "dłuższofalowy".

uprzejmie donoszę, że ponad tygodniowe moczenie uszczelki teflonowej w w/w płynie nie wywarło na uszczelce żadnego wpływu.

Tytuł: Aerograf H&S Evolution vs Ultra - opinie, porady.
PostNapisane: Pt maja 12 2017, 11:33 

Hej,

Zamierzam zacząć przygodę z aerografem. Przeglądałem fora, oglądałem filmy myślałem ze odrobię lekturę i podejmę dobra decyzje a jednak nadal nie potrafię znaleźć odpowiedzi na pytanie czym różni się H&S Evolution od Ultra jeśli chodzi o jakość malowania.

Najczęściej czytane wypowiedzi to " Na początek kup Ultre" lub " Kup taki na jaki Cie stać, im drożej tym lepiej".

Obie sugestie mnie nie przekonują, lepiej się uczyć na docelowym urządzeniu niż wydawać pieniądze na wersje pośrednia po to żeby potem ja sprzedać ze stratą. Co do drugiej sugestii owszem stać mnie na Evolution pytanie tylko czy warto wydawać 200 zł więcej na Evolution Silverline ( ok 500 zł za solo) skoro modelem niższym mogę osiągnąć to samo(jeśli oczywiście mogę - nadal nie mogę znaleźć odpowiedzi na to).

Do czego mi Aerograf:
1. Tereny i mdf, basecoat do podstawek.
2. Figurki - np takie parace - http://infinitythegame.com/article.php?id=204

Jakie opcje rozważam - jak w temacie(dysza 0.2 mm):
http://www.fine-art.com.pl/aerograf-ultra.html
http://www.fine-art.com.pl/aerograf-evo ... -solo.html

I pewnie do tego kompresor AS 186.

Wszelkie sugestie i porody mile widziane, linki do artykułów wiadomości na priv, szczególnie od osób które maja porównanie tych dwóch modeli.

Tytuł: Re: Aerograf H&S Evolution vs Ultra - opinie, porady.
PostNapisane: Pt maja 12 2017, 11:54 

Jak na dla siebie kupowałem aerograf ważna dla mnie była regulacja skoku iglicy. Ultra niestety tego nie miala przez co ją zdyskwalifikowałem na wstępie, natomiast w cenie Evolution solo, bylo juz kilka innych ciekawych propzycji w porównywalnej cenie.

Tytuł: Aerograf cz.2
PostNapisane: Pt maja 12 2017, 12:03 

Ultra jest prosta jak budowa cepa, Evo ma dodatkowo regulowany skok igły, długopisowy chyba klik i już masz ograniczony skok igły, klik pełne otwarcie igły , podobno mniedzy Ultrą (tanio) a Infinity (drogo) czuć różnice podczas malowania takie słyszałem rzeczy od kolegów, ile w tym prawdy nie wiem, bo ja mam sprzet Made im Japan, za 270 zł tyle u mnie kosztuje Ultra bym jom może kupił ale dla mnie musi aero mieć regulowany skok iglicy, za 550 zł (evo w Pl) postanowielem kupić w Japoni sprzęty ,za te pieniądze ( circa 300 płn) idzie wyrwać Procon Boya lub Tamke HG , za 550 (HS Evo) kupił był sprzęt Japoński, odezwę sie tu kolega Solo on ma jakieś tam sprzęty o HS to ci napisze.

Kompresor z 3 litrowa butla, pełno tego na Allegro, wszystkie Made on china tylko naklejki rożne

Tytuł: Re: Aerograf H&S Evolution vs Ultra - opinie, porady.
PostNapisane: Pt maja 12 2017, 18:16 

sjr napisał(a):
Jak na dla siebie kupowałem aerograf ważna dla mnie była regulacja skoku iglicy. Ultra niestety tego nie miala przez co ją zdyskwalifikowałem na wstępie...

Ja natomiast zacząłem od pIwaty z regulacją. Przez kilka lat prawie jej (regulacji) nie używałem, więc kiedy przyszło do zmiany aerografu, bez problemu przeszedłem na Ultrę i po kolejnych kilku latach nie mam powodu, by ją dyskwalifikować. Tym bardziej, że niektórym widzom wydaje się, że to coś lepszego:
jerzype tutaj napisał(a):
Jeśli taki odkurz po malowaniu z ręki to szacun!
Mój H&S Ultra nie dałby chyba rady...

PostNapisane: Pt maja 12 2017, 19:00 

Oba aerografy malują tak samo bo mają te same dysze, iglice i aircapy. Ultra ma trochę więcej bajerów typu regulacja skoku iglicy śrubowa. Regulację długopisową (quickfix) dokupuje się osobno! Dopiero w infinity quickfix jest w standardzie. Kolejna różnica między evo a ultrą to zbiorniczek. W ultrze jest wciskany, w evo jest gwint. Na malowanie wpływu to oczywiście nie ma. Różnica może być też w pracy spustu, troszkę inna jest konstrukcja wewnątrz, inna liczba uszczelek i po prostu subiektywne odczucie. Dodatkowo evolution ma więcej wersji. Jest opcja podwójnej warstwy chromu tzw CR+, jest opcja z regulacją ciśnienia.

karambolismodels

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce
ObrazekRafale M

PostNapisane: Pt maja 12 2017, 19:36 

Olej kujawski do smarowania aerografu - LITOŚCI kuźwa :!:
Taki wynalazek zadziała jak klej .pomocy:
Kiedyś pewien mechanik maszyn szwalniczych ,opowiadał jak pewna cwana baba smarowała takim sposobem maszynę do szycia .
Olej dokładnie skleił wszystko !
Był jednak i sposób na to - trzeba było maszynę w odpowiednim kotle wygotować :haha: :haha:

PostNapisane: Wt maja 16 2017, 10:34 

milczacy napisał(a):
uprzejmie donoszę, że ponad tygodniowe moczenie uszczelki teflonowej w w/w płynie nie wywarło na uszczelce żadnego wpływu.

Natomiast krótkie moczenie plastikowej części modelu nadtopiło tworzywo. Należy więc z tym płynem uważać.

PostNapisane: Wt maja 23 2017, 23:10 

Czy ktoś z właścicieli chińczyka może zmierzyć dla mnie długość igły 0,3 mm?

I pamiętam, że gdzieś na forum widziałem post o oznaczeniach poszczególnych dyszy - nie mogę go znaleźć teraz :( może ktoś pamięta jak jest oznaczona dysza 0,3?

w.
___
na stoliku: szybki projekt Mitsubishi Ka-14 oraz
Ki-61-I Otsu
CH-53G - gdzieś wsiąkł na razie :(
a w stoczni Musashi

PostNapisane: Wt cze 27 2017, 15:03 

Jaki może być powód cofania się farby do kanału iglicy? Normalnie tego nie zauważam, ale przy malowaniu podkładem jest to bardzo uciążliwe z uwagi na trudność w czyszczeniu. Czasem zdarza mi się jeszcze​ zamknąć dopływ powietrza przed "zwolnieniem" iglicy. Czy to może być przyczyna?

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce
Obrazek„Jesień w kolorze khaki” – PZL 23A Karaś
ObrazekMitsubishi A6M2B Zero

PostNapisane: Wt cze 27 2017, 16:39 

slamacek napisał(a):
Czy ktoś z właścicieli chińczyka może zmierzyć dla mnie długość igły 0,3 mm?

I pamiętam, że gdzieś na forum widziałem post o oznaczeniach poszczególnych dyszy - nie mogę go znaleźć teraz :( może ktoś pamięta jak jest oznaczona dysza 0,3?

Znaczniki na dyszach ma H&S, na chińczykach nie widziałem.

PostNapisane: Śr sie 16 2017, 10:09 

Cześć,
Nie mam o tym pojęcia niestety za dużego więc proszę o konsultację
czy to jest dobry sprzęt?

https://www.mojehobby.pl/products/Evolution-Silverline-2-in-1.html

Czy może w tej cenie jest coś lepszego? Nie chciałbym przekraczać kwoty 700 zł.

dzięki za rady

PostNapisane: Śr sie 16 2017, 10:40 

Evolution to bardzo dobry aerograf, możesz go brać w ciemno (choć nieco taniej wyjdzie kupić u dystrybutora, czyli fine-art.com.pl).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

REGULAMIN FORUM