Teraz jest Cz lip 20 2017, 16:49

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wybór kompresora
PostNapisane: Pn kwi 06 2015, 13:23 

Witam wszystkich, mam pewien dylemat. Dotychczas malowałem aerografem przy użyciu zwykłego kompresora(olejowy, 50l zbiornik, cholernie głośny), ale w końcu hałas zaczął przeszkadzać. Zastanawiam się teraz między dwoma kompresorami.
Pierwszy to LINK
Drugi LINK

Maluje głównie modele z systemów bitewnych: Warhammer 40k, Warhammer Fantasy Battle oraz WarmaHorde(w przyszłości planuje zacząć malować modele samolotów z I wojny). Czy kompresor jednotłokowy będzie wystarczającym wyborem w przypadku takich modeli, czy może jednak wybrać dwutłokowy? Jak szybko napełnia się zbiornik w przypadku kompresora jednotłokowego? Często spotykam się z inną odmianą jednotłokowego kompresora LINK, czy ten wentylator ma duży wpływ na prace kompresora oraz jego żywotność?

Tytuł: Re: Wybór kompresora
PostNapisane: Pn kwi 06 2015, 13:28 

AS-186, używam i polecam.
Na przyszłość, tego typu pytania umieszczaj w tym dziale: viewforum.php?f=40

Leopard 2 A4 1:35 - Meng, M1A1 HA Abrams 1:35 - Tamiya
Pozdrawiam

PostNapisane: Pn kwi 06 2015, 14:53 

Oba to jedno i to samo. Niezależnie od tego jak się nazywają, wszystkie są z tych samych części. Też mam AS-186 i spełnia swoje zadanie. Na przyszłość proponuję czytać tematy, tego typu tematów odnośnie kompresora czy aerografu było naprawdę mnogo. Jeśli chcesz coś cichego to może lodówkowiec? Może akurat masz możliwość zrobienia to polecam.

PostNapisane: Pn kwi 06 2015, 15:40 

Z góry przepraszam za zły dział.
Czy możecie powiedzieć jeszcze ile mniej więcej zajmuje dla AS-186 napompowanie zbiornika do 4 barów oraz czy w przypadku AF-186 ten wentylator ma jakiś wpływ na prace kompresora?

PostNapisane: Pn kwi 06 2015, 18:43 

Ragwel napisał(a):
Czy możecie powiedzieć jeszcze ile mniej więcej zajmuje dla AS-186 napompowanie zbiornika do 4 barów oraz czy w przypadku AF-186 ten wentylator ma jakiś wpływ na prace kompresora?

Co do czasu to coś ok 1~2min (nigdy na to nie zwracałem uwagi). Co do tego wentylatora to to zapewne chodzi o chłodzenie cylindra z tłokiem (potrafi się dość mocno nagrzać), ale czy to zdaje egzamin to nie wiem? Mój już żyje 3 lata i ma się dobrze, lecz liczę się z tym że to może być jego ostatni sezon dlatego szykuję się na lodówkowca. Kilka lat na pewno wytrzyma ale czy dobije do 6 czy 7?

PostNapisane: Wt gru 13 2016, 18:12 

Dobre info i od razu do rzeczy. Dziękuję Ci

PostNapisane: Śr kwi 05 2017, 15:19 

Jestem nowy, witajcie. Wrzuce kompresor który korzysam pod wieczór.

PostNapisane: N maja 07 2017, 11:25 

Dzień dobry wszystkim.

Ponieważ wszystko zostało już napisane wcześniej w innych tematach chciałem jako osoba, która aerografu nigdy w ręce nie trzymała, zepsuła tylko kilka modeli i stwierdziła, że jak nawet osiągnie biegłość w sprayowaniu to na pewno na tym zbankrutuje, dorzucić tylko trzy grosze na temat opłacalności albo nieopłacalności kupna pseudiowaty. Na forum w sumie zarejestrowałem się, żeby kupić jakąś używkę i w razie czego wtopić mniej kasy, ale tego nikt nie sprzedaje^^ W sumie więc sprawa dotyczy tylko kompresora.

1) cena zestawu do malowania w postaci AS-189 + BD180 z allegro: 444zł
2) cena zestawu do malowania w postaci TC-20T + TG180 z allegro: 385zł
3) cena zestawu do malowania w postaci S-5000 + H&S Ultra we Wrocławiu: 700zł.

I teraz: dokupując do zestawu nr 1 albo nr 2 osobno Ultrę za 300zł mamy odpowiednio: 744 albo 685zł.

Więc albo taki zestaw z Ultrą można znaleźć taniej co mi nie wyszło, albo pisanie o pozornych oszczędnościach i kupowaniu dwa razy jest nie do końca prawdziwe bo tak naprawdę dostaniemy właściwie 2 w cenie 1. Z tego co czytam to wszystko tak naprawdę jeden i ten typ kompresora. Czyli należałoby kupić wariant najtańszy, po dokupieniu Ultry mamy jedną tryskawkę gratis. A jeżeli zabawa się szybko znudzi można jej po prostu nie kupić.

I mimo faktu, że wszystko zostało już napisane i tak nie jestem pewien czy mój tok myślowy jest prawidłowy :)

Pytanie brzmi:

Czy to naprawdę jeden i ten sam kompresor? Różnica w cenie między najtańszym "tym samym" a najdroższym "tym samym" jest taka, że najtańszy cały zestaw do popróbowania malowania kosztuje 385zł, a najdroższy 400zł sam kompresor.

PostNapisane: N maja 07 2017, 12:33 

Różnica pomiędzy kompresorami właściwie żadna (mój AS-189 różni się od 186 tym że ma dodatkowy wentylator chłodzący) - po prostu nazwa handlowa i polityka cenowa sprzedawcy.
W Chinach jak zamówisz odpowiednią ilośc to wyprodukują Ci co chcesz pod nazwą jaka chcesz i do tego zapakują w opisane Twoją marką pudełko.
Z Twojej trójki brałbym zdecydowanie H&S bo masz zapewnioną powtarzalność egzemplarzy i przynajmniej nie będziesz się zastanawiał czy Ty psujesz malowanie czy Twój egzemplarz piwaty jest aby na pewno w pełni sprawny (duży rozstrzał jakościowy mają)

Galerie:pierwszy model - Panther Ausf. A by Tamiya, Jagdpanzer IV L/48 Normandia by Italeri, Sherman Firefly Ic Hybrid, Cromwell Mk. IV, 1 DPanc. Bieżący warsztat:Renault FT-17 "Trup" + Sherman TOBRUK
Pozdrawiam Rafał Dzięgielewski made by 71 :)

PostNapisane: N maja 07 2017, 13:11 

Kompresor bierz ten najtańszy, części zamienne i tak pasują od każdego. Nie wiem czy już rozmyślałeś nad farbami, ale tutaj dużo idzie ugrać jeżeli chodzi o przyjemność pracy. Dla przykładu ja wolę pracować z piwatą do której leję Tamiya/Gunze niż wysoki model iwaty i farby Vallejo.

PostNapisane: N maja 07 2017, 13:56 

Kupię zatem najtańszy kompresor, wężyk z odpowiednimi końcówkami i H&S Ultrę, wszystko osobno, zawsze kilka dych w kieszeni. W sumie i tak miałem taki plan - chciałem tylko zauważyć, że kupno chińczyka wcale nie oznacza znacząco większych wydatków gdy chce się potem dokupić coś innego, a takie opinie co kawałek się tu przewijały w różnych tematach - że płaci się dwa razy.

Farby kupowałem do tej pory Tamiya (do pędzlowania, drogie nie są przy zbiorniczkach 23ml, wręcz przeciwnie), spraye również Tamiya /Gunze (+ kilka Motipów znalezionych w garażu), trochę już ich mam i takie będę pewnie kupował dalej. Poza tym to wszystko mocne słowa, bo na razie bawiąc się zepsułem dopiero 3 modele, chociaż każdy kolejny trochę mniej, kombinując na różne sposoby. A aerograf chciałbym kupić po to, żeby nie mieć już na co zwalić winy za swoje niepowodzenia w malowaniu :D Zepsuję jeszcze ze dwa to założę jakiś warsztat na forum :)

No i plastiki w aucie sobie pomaluję i kilka innych rzeczy, to już dużo :)

PostNapisane: N maja 07 2017, 15:59 

obuwie napisał(a):
... a takie opinie co kawałek się tu przewijały w różnych tematach - że płaci się dwa razy.

A za ile sprzedasz używanego chińczyka? Jeśli wogóle go sprzedasz.... Kupujesz następny i płacisz drugi raz.

Do góry skakamy bo podoba nam się!

PostNapisane: N maja 07 2017, 17:40 

Na Allegro jest Tamka Hg Super Fine 0,2 za śmieszne pieniądze w aukcji, Ultre łyka na śniadanie.

PostNapisane: N maja 07 2017, 18:02 

TReS napisał(a):
Na Allegro jest Tamka Hg Super Fine 0,2 za śmieszne pieniądze w aukcji, Ultre łyka na śniadanie.

Potwierdzam.

Galerie:pierwszy model - Panther Ausf. A by Tamiya, Jagdpanzer IV L/48 Normandia by Italeri, Sherman Firefly Ic Hybrid, Cromwell Mk. IV, 1 DPanc. Bieżący warsztat:Renault FT-17 "Trup" + Sherman TOBRUK
Pozdrawiam Rafał Dzięgielewski made by 71 :)

PostNapisane: N maja 07 2017, 18:37 

Nie mielibyście obaw kupować taki sprzęt (używany) przez Internet ?
Nigdy nie wiadomo czy jest w pełni sprawny.
@Cooper69 sam miałeś jakieś problemy z zakupionym aerografem, mimo, że kupowałeś go od forumowicza.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

REGULAMIN FORUM