Skocz do zawartości

Aerograf cz.2


Tap-chan

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek jest kontynuacją tematu o aerografach.

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=198&t=981&start=2700

=======================================================================================

 

 

Możecie polecić jakiś aerograf do 500-600 pln? Wcześniej miałem kupić Paasche Talona, ale od jakiegoś czasu cena poszybowała wysoko w górę. Mam 2 aero - adler ab-1004, którym średnio mi się malowało, i adler ad-7770, w którym spust nie wraca samoczynnie do pozycji pierwotnej (po raptem 15-20 malowaniach). Chciałbym czegoś bardziej solidnego. Sprzęt do malowania pancerki w 1:35 i 1:25. Widziałem jakiś aero Menga, boję się tylko, że to tylko rebrandowany MAR.

 

Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w takie coś jak rozumiem nie ma sensu się pakować?

https://www.mojehobby.pl/products/PS-289-Mr.-Procon-Boy-WA-Platinum-0.3-mm-ver.2.html

 

Chociaż tu pewnie problem z częściami by był w razie czego.

 

Po milionowym TAKIM SAMYM wpisie w tym i nie tylko wątku o aerografach obrzygałem monitor bo kuźwa już nie mogę patrząc się na lenistwo pytających!

 

TU KU... WSZYSTKO JEST

 

CZYTAĆ, CZYTAĆ i JESCZE RAZ CZYTAĆ!

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jeszcze tylko 175 stron i wiedza będzie moja.

Przydałby się jakiś spis w pierwszym wpisie.

 

To się cofaj od najnowszego (chyba tak logika podpowiada) - bieżąca wiedza.

 

BTW. to bardzo dobry aero i problemu z częściami brak - to nie piwata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem kupić Paasche Talona,

Uj! Jak ja wogóle mogłem go kupić?

A jak jeszcze doliczyć do tego koszt wężyka, zestawu do malowania owalną plamką i igły, którą uszkodziłem, to do dzisiaj nie mogę się pozbierać finansowo i ciągle nim maluję.

A w takie coś jak rozumiem nie ma sensu się pakować? Chociaż tu pewnie problem z częściami by był w razie czego.
Zgadzam się z tobą w pełni.

A coś tańszego ? Żeby pakterka z wódką dobrze wylatała

solo

Teraz i zawsze …

 

 

Mam nadzieję, że dostarczyłem koledze wiedzę przetrawioną dostatecznie aby można było wyciągnąć wnioski „jednym rzutem oka” na ekran swojej komórki. Liczę, że nie jedynej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zasyfiły. Jeden puszcza farbę pod dyszą, drugi ma problem z powrotem spustu. Nie zasyfione, ba myte dokładnie po każdym malowaniu.

 

Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...drugi ma problem z powrotem spustu. Nie zasyfione, ba myte dokładnie po każdym malowaniu.

To chyba częsty przypadek w Adlerach. Wystarczy rozkręcić spust od dołu. Wymyć wszystko dokładnie i ROZCIĄGNĄĆ trochę sprężynę.

Można przy okazji drobnym papierkiem wypolerować ruchome elementy.

Ponadto ważna sprawa, czym smarujesz spust?

 

...Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

To bardzo ważna informacja. Gdybyś tego wyjaśnił, miałbym trudności z zaśnięciem. Ja wysyłam z mojego PC-ta przy użyciu Bóg wie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zainstalowałem tapatalka, nie grzebałem w opcjach. Podpis jest domyślny.

W aero winne jest to cuś między korpusem a wężykiem, ten wystający bolec nie odskakuje tylko bardzo powoli wraca na miejsce. Nie jestem pewien, czy da się to otworzyć i nie sprawdzę, bo jestem 1450 km od mojej modelarskiej bardachy.

 

Edit

Kiedyś próbowałem tą część dokupić i w końcu kupiłem ten drugi aero, bonie dało rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zainstalowałem tapatalka, nie grzebałem w opcjach. Podpis jest domyślny.

W aero winne jest to cuś między korpusem a wężykiem,...

Tak jak pisałem, w Adlerach już było kilka takich przypadków, łącznie ze mną. Jak się nie smaruje spustu to miękka sprężyna nie daje go rady cofnąć i po kilku tygodniach całkiem siada. Da się odkęcić bez problemu od strony wężyka. Przeczyść, rozciągnij sprężynę, przesmaruj jakąś wazeliną lub olejem do maszyn do szycia i zobaczysz, że będzie działać.

Działania te nie wykluczają kupienia firmowego aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerografy Mr. Hobby są z tej samej fabryki co aerografy Iwata, więc są warte polecenia, ale tak na prawdę wystarczy, że kupisz aerograf firmowy i tyle. Czy to będzie Iwata, czy H&S to ma mniejsze znaczenie. Liczą się farby oraz twoje umiejętności w posługiwaniu się aerografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Jaki aerograf byście polecili ?

 

Po milionowym TAKIM SAMYM wpisie w tym i nie tylko wątku o aerografach obrzygałem monitor bo kuźwa już nie mogę patrząc się na lenistwo pytających!

 

TU KU... WSZYSTKO JEST

 

CZYTAĆ, CZYTAĆ i JESCZE RAZ CZYTAĆ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerografy Mr. Hobby są z tej samej fabryki co aerografy Iwata, więc są warte polecenia, ale tak na prawdę wystarczy, że kupisz aerograf firmowy i tyle. Czy to będzie Iwata, czy H&S to ma mniejsze znaczenie. Liczą się farby oraz twoje umiejętności w posługiwaniu się aerografem.

A kto produkuje dla Tamki? Jak widzisz nie celuję w górną półkę, ale potrzebuję solidnego sprzętu. Bo tylko używając takiego będę wiedział, że wszystkie błędy są po mojej stronie. PS. Czym smarować tłoczek spustu?

 

Aha, jeszcze jedno, jak się sprawuje ten miękki spust? Bo nie wiem, czy warto dokładać 50pln do procon boya 289 czy zostać przy 274.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czym smarować tłoczek spustu?

smary_zpscygnpcru.jpg

 

A - wersja dla miłośników kupowania tylko w sklepach specjalistycznych (Fine-Art - 28 zł)

B - wersja dla pozostałych (Allegro 5,30 zł za 75 ml)

C - wersja dla kupujacych odzież na wagę i butów w chińskim centrum (Allegro 14,90 zł za 600 ml) - i też będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.