Skocz do zawartości

Aerograf do podkładu


Hammett

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Kolegom.

Tak czytam i Was nie czytam. Piszecie o aerografie do gruntowania ścian ? Nie rozumiem po co dysza 0,4 do modeli w skali 1:35. Chyba, że czegoś nie doczytałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam aerografu do skali 1/72 i 1/48 dzięki dyszy 0.4 uzyskuje się dużo gladsza powierzchnię podkładu/lakieru nir ma takich chropowatosci i tak zwanej "skórki pomarańczy" przy bezbarwnym jeśli źle mówię niech mnie ktoś poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jak z modelu Ci się zrywa farba, to do gołego plastiku. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się zerwać farby tak, żeby został sam podkład.
I o to właśnie mi chodziło. Dążąc do super gładkiej powierzchni podkładu uzyskamy ostatecznie ten sam efekt jak byśmy kładli farbę na sam model. I tu właśnie moje pytanie czy w takim wypadku jest sens dążyć do takiej gładkiej powierzchni?

 

Ot takie moje (nie koniecznie poprawne) przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=M_-v7-Wp6no

 

 

 

A na HLJ.com "SQ Lightweight Ver. Sky Blue" to już chyba wskazuje, że jest z aluminium. Na zdjęciu to wygląda nawet jak z anodowanego.

 

 

Tak to anoda amelinium, bardzo przyjemnie się z takim pracowało, miałem różowego akurat

 

Spróbuj podkład Vallejo z puszki nawet, daje mega gładką powierzenie, lepszy niż tamka która ma gradację 1000-1200 na oko z puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też nie jest tak, że zwykłym aero nie nałożysz poprawnie podkładu czy nawet lakieru bezbarwnego. Kwestia trochę większego rozcieńczenia farby z opóźniaczem i wyczucia. KRL dla przykładu nakłada(ł) lakier 2k iwatą z dyszą 0,3mm i efekt taki, że jest samochodziarze by się nie powstydzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,

 

Przeglądałem ten wątek już kilkakrotnie, w poszukiwaniu aerografu do podkładu. Ostatnio dopiero skojarzyłem, że polecacie zakupy w Japonii. Tak się złożyło, że mój brat pojechał tam na wakacje, no i poprosiłem go o rozeznanie tematu na miejscu. Wnioski: raj dla modelarzy. Ceny japońskich produktów niższe nawet o połowę. Różnice pomiędzy poszczególnymi sklepami potrafią być bardzo duże, warto się rozejrzeć. Skończyło się na zakupie dwóch nowych aerków:

1) Procon PS-266 (0,5mm) za 7800YEN (ok 270zł) - tu różnica ok 90zł w sklepach oddalonych od siebie o 500m...

2) Iwata HP-CSP (0,3MM) ZA 8700YEN (ok 300zł) - Iwata za tą cenę... nie mogłem się powstrzymać ?

PS-290 był nieco droższy, więc wybrałem dwa modele nieco tańsze.

Pytanie do znawców tematu: czy ktoś wie, co to jest dokładnie ta Iwata HP-CSP? Z tego, co zdążyłem zauważyć na zdjęciu, to jakaś edycja limitowana, różniąca się od standardowej blokadą iglicy... Mało informacji na ten temat w necie.

 

Nie mogę się doczekać wypróbowania tego sprzętu :)

 

Pozdrawiam!

 

IMG_7433.JPG

IMG_7436.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kermeet napisał:

Pytanie do znawców tematu: czy ktoś wie, co to jest dokładnie ta Iwata HP-CSP? Z tego, co zdążyłem zauważyć na zdjęciu, to jakaś edycja limitowana, różniąca się od standardowej blokadą iglicy... Mało informacji na ten temat w necie.

Na to wygląda. Iwata Eclipse HP-CS ale z dyszą 0.3 i blokadą iglicy. Czyli CSP znaczyłoby CS "Plus". Na korpusie nie ma nawet tego oznaczenia jest po prostu CS. Póki co, dostępna chyba tylko w Japonii. Dobra cena. Bardzo dobra.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procon 266będzie Ci leżał sam mam ten model i zakupiony okazjonalnie za 150zeta.Cienkie jak i grube linie bez bezproblemowo.Nie  żałuję dokupiłem na w razie czego dysze z iglicą i wyszło mi podobnie jak u Ciebie .Na temat Iwaty  nie ględzę bo nie znam.Ale niezadowolony raczej nie będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem te cudeńka w swoje ręce :)

Okazuje się, ze Iwata HP-CSP to jest to samo co HP-CS, tylko z dodatkowa skuwka z blokada iglicy (oryginalna skuwka jest dołączona do kompletu), I w innym pudelku.

Udało mi się przetestować wczoraj, i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Od paru lat używam H&S Evolution z dysza 0.2 i bardzo sobie chwale - widać, ze to porządny sprzęt. Nauczyłem się na nim malować aerografem i ogólnie nie sprawiał mi nigdy większych problemów.

Ale Iwata... to jest inna liga... zakochałem się normalnie. Żaden ze mnie profesjonalista jeśli chodzi o psikanie, czasu na hobby ostatnio nie ma ? i nie jestem na tym etapie dokładnie określić co, ale różnica jest ogromna. Farbę mieszam tak jak zawsze mieszałem do H&S - Tamiya i LT mniej więcej 50/50. H&S czasami potrafił psiknąć takimi grubszymi kropelkami, jakby troszkę farby zostawało na czubku dyszy. Wyrobiłem sobie taki nawyk, ze zawsze zaczynałem psikać poza modelem, zaczynając od powietrza i później dodawałem delikatnie farby. Zdarzało się, ze przy otwieraniu spustu powietrza mikroskopijne kropelki farby pryskały na malowana powierzchnie. W Iwacie ten problem nie występuje. Mgiełka farby jest idealna, bajecznie prosta do kontrolowania i super precyzyjna. Mechanizm działa super płynnie, jakość wykonania całości sprawia, ze aż się chce pracować z tym sprzętem.

Procon tez sprawia bardzo pozytywne wrażenia, I również bardzo przyjemnie się nim maluje, ale to Iwata skradła cala moja uwagę… (albo: skradła moje serce, lol)

Jak tylko uda mi się coś skleić I pomalować, na pewno zaprezentuje ?

Wygląda na to, ze mój H&S zostanie mianowanym aerografem do metalizerów, a Iwata przejmie funkcje głównego aerografu. Gęba nie przestaje się cieszyć jak się go używa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qz9 napisał:

w sumie to trzeba było sobie tego eclipsa wziać z dyszą 0,5 mm jak ma być do podkłądu ?

Założenie było, żeby wziąć PS-290 do podkładu i ewentualnie coś innego do metalizerów. Założenie się zmieniło, jak zacząłem naprowadzać brata po sklepach w Tokio, siedząc przed Google Maps ? Trafiliśmy na mały sklepik w bocznej uliczce, który nie miał takiego wyboru jak duze sklepy, ale ceny o 30% niższe... wiec założenia się zmieniły ?

 

2 godziny temu, Qz9 napisał:

ale gratki za super ceny :D

Dzięki! Brat już stwierdził, ze to nie jego ostatnia wycieczka do Japonii, także zakładam, ze to nie moje ostatnie zakupy tam :)

 

Teraz tylko sklejać, malować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.