Skocz do zawartości

H&S Evolution bąbelkuje farba


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, coś sie stało z aerografem. Mianowicie powietrze zaczęło wydostawać się przez zbiorniczek z farbą. Czyściłem aero jak zwykle i nagle taki problem. Brakuje jakiejś uszczelki? Wydaje mi sie ze wszystkie są na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod nakrętką dyszy jest zwykła gumowa uszczelka - jeśli ona nie trzyma szczelności tak się właśnie dzieje - zwykle problem występuje po dokładnym myciu - dlatego właśnie tych uszczelek trzeba mieć zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba któraś uszczelka jest uszkodzona, albo gumowa na osłonie dyszy albo ta biała na samej dyszy bo przed chwila udało mi się skręcić wszystki tak, że tylko minimalnie babelki się pokazywały. Jak poprawiłem to znowu bąble na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, moje doświadczenia z PIwaty nie muszą się pokrywać z H&S, ale jak mi pękła uszczelka, to kapnąłem w to miejsce Maskolem. Tymczasowo, żeby działało na czas, aż kupię uszczelkę. Ale zapomniałem i działa tak do dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba któraś uszczelka jest uszkodzona, albo gumowa na osłonie dyszy albo ta biała na samej dyszy bo przed chwila udało mi się skręcić wszystki tak, że tylko minimalnie babelki się pokazywały. Jak poprawiłem to znowu bąble na maxa.

 

Sprawdź czy na pewno dysza jest w środku czysta, bo tam się osady farby z czasem zbierają i zaczynają blokować przepływ powietrza - u mnie to standard raz na kilka tygodni.

I sprawdź czy na gwincie i uszczelce air-capa nie ma zabrudzeń, farby, bo to też rozszczelnia system.

Raczej małe szanse na uszkodzenie uszczelki w air-capie, chyba że ją kąpałeś w rozpuszczalniku.

Uszkodzenie uszczelki w dyszy to już w ogóle nie wiem jak by mogło nastąpić, bez jakiejś fizycznej ingerencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłem że czarna gumowa uszczelka pogubila jakieś mini czarne włoski, tak jakby się trochę ścieła przy dokręcaniu/rozkręcaniu. Wszystkie gwinty, dyszę itd myłem kilkarazy, dyszę w środku dokładnie myłem, wyszło troche brudu ale nadal babelkuje farba.Obstawiam czarną uszczelkę na air capie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem właśnie zestaw uszczelek. Teraz dokręciłem mocno air cap i jest ok, no ale musiałem dokręcić mocno, więc coś musi być z uszczelką nie tak bo wcześniej wystarczyło lekko dokręcić i nie było bąbelkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podejrzewam coś innego

Uszczelki w H&S sa prawie nie zniszczalne .W moim przypadku nawet czysty aceton ich nie rusza

Prawdopodobnie uszkodziłeś dysze. Czubek dyszy musi wystawać około 0,5 mm po za jej osłonkę i posiadać czysty otwór w kolo jej.

Rada ,sprawdź czubek dyszy , Mozna delikatnie -ale to tylko prowizorka w oczekiwaniu na nowa, delikatnie diamentowym iglakiem okrągłym postarać się wydłużyć czubek dyszy.Tak aby wystawał 0,5 mm przed osłonką .Pogrubić delikatnie biała silikonowa podkładkę z tylu dyszy

U mnie zadziałało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem kartonu technicznego .Grubość ok.0.2mm.Wyciąć krążek o średnicy 4mm i z otworkiem 2mm to dla modelarza nie problem-Chyba ?

Ja w moim nie mam gumowych oringow ,raczej wyglądają mi na silikonowe ,a podkładki to teflon . Moze dla tego torturując go rożnymi wynalazkami chemicznymi jeszcze mi nie zdechl

Problem z bąbelkami wystąpił ,gdy upadł mi na podłogę wbijając się iglica .Malowałem bez osłony iglicy z bliska i cieniutko . Zapomniałem jak to sie fachowo nazywa -nakrętka z otworkami

Zaznaczyłem " prawie" nie zniszczalne ,A prawie można rożnie interpretować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podejrzewam coś innego

Uszczelki w H&S sa prawie nie zniszczalne .W moim przypadku nawet czysty aceton ich nie rusza

Prawdopodobnie uszkodziłeś dysze. Czubek dyszy musi wystawać około 0,5 mm po za jej osłonkę i posiadać czysty otwór w kolo jej.

Rada ,sprawdź czubek dyszy , Mozna delikatnie -ale to tylko prowizorka w oczekiwaniu na nowa, delikatnie diamentowym iglakiem okrągłym postarać się wydłużyć czubek dyszy.Tak aby wystawał 0,5 mm przed osłonką .Pogrubić delikatnie biała silikonowa podkładkę z tylu dyszy

U mnie zadziałało

Ja w tym aerografie uszczelkę pod dyszą zajechałem w pół roku. Zwulkanizowała się tak, że najpierw zwiększyła średnicę o jakieś 3mm, a chwilę potem rozwarstwiła się i rozpadła w rękach

Zmieniłem uszczelkę, aero działa niezawodnie do tej pory.

 

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod nakrętką dyszy jest zwykła gumowa uszczelka - jeśli ona nie trzyma szczelności tak się właśnie dzieje - zwykle problem występuje po dokładnym myciu - dlatego właśnie tych uszczelek trzeba mieć zapas

 

Akurat ta uszczelka jest zbędna, w Ultrze budowa aerografu jest taka sama, uszczelki nie ma i nic nie bąbelkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. Dziś chciałem położyć podkład na próbę i wyszło mi takie coś. Igła i dysza (. 4)nówka sztuka. Na starej tak samo. Na ostatnich dwóch zdjęciach ten sam podkład kładziony tanim aero, poza tymi dwiema kreskami.

Oczywiście głupi ja przez źle traktowanie aero zdałem powłokę niklu (chyba to nikiel jest) w zbiorniku i w body. Aero ma dwa lata.

Aero - H&S Evolution Silverline

Podkład - Mig One Shot Black.

 

Taki nawet nie czyszczony położył po stokroć lepiej. e8822526abc6cfc220d5c6ca6f030c51.jpgcc0f54918b3f3019b83bf830e05967df.jpgc78071e2f942e982c0b7dfb321d383c9.jpg3295793efa9fe7d1ba5a0dc35be134d5.jpge155fabafe47e8329a368aaf45cceca0.jpg

 

 

Aha! Zapomniałem o ważnej kwestii. Ciśnienie to 1bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest podkład, a jego generalnie nie rozcienczam.

Ale wiesz? Zrobiłem próbę z dwiema kroplami One Shot i jedna kropla retardera. Jest lepiej. A czy Ultra ma taką samą dysze jak Evo?

A co do wyczyszczenia, to jest czysta. Air cap przeczyscilem i dało poprawę. Też podejrzewam rozepchanie dyszy. :(

Igła wysunięta do konca wystaje kilka milimetrów. Jak dla mnie zbyt mocno wystaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.