Skocz do zawartości

Medium do farb akrylowych pod pędzel


Michal_G

Rekomendowane odpowiedzi

Zaglądając do sklepu dla plastyków po oleje do washa przy okazji natrafiłem na coś takiego jak "medium do farb akrylowych". Ma poprawiać równe rozlewanie się farby, nieco spowalnia schnięcie (ale nie tak mocno jak retarder). Kupiłem bo cena ciekawa, poniżej 5 zł za spora butelkę a coś mi świta że "ktoś coś" pozytywnie o tym pisał w kontekście dodawania do modelarskich farb akrylowych przy malowaniu pędzlem. Zanim zacznę eksperymentować wolę zapytać czy macie Koledzy doświadczenie w zakresie używania takiego dodatku do modelarskich akryli? Dodawać tego do osiągnięcia właściwego rozcieńczenia czy mniej (i uzupełniać wodą)? Wszelkie rady zwłaszcza oparte na własnych doświadczeniach będą mile widziane. Maluję pędzlem Pactrami, Vallejo (jakoś mi smugi nimi wychodzą, może medium pomoże na to?), sporadycznie akrylowymi Model Masterami (gdyby były dostępne w Krakowie przerzucił bym się na nie w całości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za namiar na akrylowe Model Mastery w Wieliczce, ale niedużo mi to daje. Do Wieliczki jak doliczę bilet strefowy tam i z powrotem (7.60 zł) to wychodzi praktycznie taki sam koszt jak przy zamówieniu internetowym. A farb najczęściej kupuje się pojedyncze sztuki, akurat potrzebne. Cóż, zostaje tak jak dotąd zamawiać akrylowe Model Mastery przy okazji innych zakupów.

 

Problem medium do akryli nadal aktualny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sam sobie odpowiem. Medium do akryli to moje odkrycie modelarskie tego roku. Użyte zamiast wody do rozcieńczania zdecydowanie poprawia kładzenie się Pactry pędzlem. Wychodzą cieńsze równiejsze warstwy. Schnie ciut wolniej, ale opóźniacza warto dodać. Poniżej próbki efektów - 3 cienkie warstwy PActry A-32 Marine Green na T-34 od Unimodels w 1:72. Świeci się, mat będzie konieczny.

P2130007_zps9grosvka.jpg

P2130008_zpstow3pfte.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.