Skocz do zawartości

Revell z plastikowych kubeczków dodawanych do modeli


VDR

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule - czym rozcieńczać farbę Revella z plastikowych pojemników dołączanych do modeli ? Farba jest bardzo gęsta - próbowałem Revellowskim Color Mixem (w akcie desperacji), żółtym Level Color Thinnerem, zmywaczem do akryli Wamodu i kaplica...

Ta farba w ogóle nadaje się do aero ? Albo farba jest za rzadka i malując nią, widać że jest mokra, praktycznie w ogóle wtedy nie kryje, albo za gęsta i zapycha dyszę... Kombinowałem z różnymi proporcjami, mieszaniem w kubeczku i nie znalazłem żadnej proporcji, która by mi pozwoliła pomalować model. Dodaję farby testując mieszankę i dochodzę do momentu kiedy dysza jest zafajdana i przestaje malować. Mam wrażenie, że po prostu użyte rozcieńczalniki były do du....szy, choć to ponoć farba akrylowa :/ :/ A może ona się zepsuła ? - po otwarciu była rozdzielona i musiałem intensywnie mieszać aby uzyskać jednolity kolor. Ale po wymieszaniu i malowaniu pędzlem wygląda ok tylko w aero kicha :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revellowskie kubeczki (jeśli coś nie zmienili) to typowe akryle wodorozcieńczalne. Ja używam ich tylko do pędzla i rozcieńczam wodą.

Do aero używałem revellowskiej farby akrylowej z normalnego pojemnika (niebieskie pudełeczko), to wtedy rozcieńczałem gunze ale tym z błękitną etykietą do akryli. Myślę, że te w kubeczkach są identyczne z tymi w pojemnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farbki dołączone do modeli mogą być po prostu stare. I tu kolega nic nie zdziała. Miałem model ubota z farbkami gdzie dwie były dobre a trzecią za cholerę nie dawało się malować aerografem. Przed użyciem dobrze wymieszać. Używałem Revelowskiego Color Thinera z retarderem - takie dwa w jednym. Nazwy nie pamiętam. Niestety proporcje to na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spróbuję wodą z RO - zobaczymy czy pomoże. Pytanie tylko czy woda powinna też dość szybko odparować ? Jak powinna wyglądać powierzchnia po pomalowaniu taką mieszanką ? Bo malując Gunze czy Tamką powierzchnia po pomalowaniu wygląda na suchą a tutaj miałem efekt dość mokrej powierzchni :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie wyrzucić tego badziewia? Piszesz że używasz Tamiya i Gunze. Niech tak zostanie

 

Mam sporo emalii Revella i kilka sztuk w plastikowych kubeczkach. Na akryle G i T dopiero przechodzę. O ile z emalią Revella nie mam problemów tak z tą akrylową

jakaś porażka. Fakt, ze postanowiłem i tak kupić XF-51 bo mnie wczoraj trafiło, jednak nie daje mi to spokoju. A ja z tych co lubią podrążyć temat zanim się poddadzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… powierzchnia po pomalowaniu wygląda na suchą a tutaj miałem efekt dość mokrej powierzchni :/
Te akryle Revella, podobnie jak Italeri, mają na mokro taką trochę gumiastą konsystencję i tworzą powłokę szybko schnącą z wierzchu, a dłużej pod spodem. Taki mają urok. Rada kolegi o rozcieńczaniu do konsystencji mleka jest bardzo pomocna.
… O ile z emalią Revella nie mam problemów tak z tą akrylową jakaś porażka.
Porażka jest wtedy' date=' gdy trzeba zmyć i kłaść inną farbę od nowa. Chyba jeszcze nie jesteś na tym etapie.
… A ja z tych co lubią podrążyć temat zanim się poddadzą ;)
No to powodzenia. Dwie osoby ci piszą, że dają radę to znaczy, że ty raczej też dasz radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… powierzchnia po pomalowaniu wygląda na suchą a tutaj miałem efekt dość mokrej powierzchni :/
Te akryle Revella, podobnie jak Italeri, mają na mokro taką trochę gumiastą konsystencję i tworzą powłokę szybko schnącą z wierzchu, a dłużej pod spodem. Taki mają urok. Rada kolegi o rozcieńczaniu do konsystencji mleka jest bardzo pomocna.

 

Jak dla mnie miała taką konsystencję ;) Niestety:

 

… O ile z emalią Revella nie mam problemów tak z tą akrylową jakaś porażka.
Porażka jest wtedy, gdy trzeba zmyć i kłaść inną farbę od nowa. Chyba jeszcze nie jesteś na tym etapie.

 

Jestem na tym etapie, a nawet dalej - bo od razu zmyłem to zanim to zaschło pod wodą :/ Czeka mnie ponowne szlifowanie, podkładowanie i malowanie. Zaczynam nabierać wprawy w tych czynnościach

 

… A ja z tych co lubią podrążyć temat zanim się poddadzą ;)
No to powodzenia. Dwie osoby ci piszą, że dają radę to znaczy, że ty raczej też dasz radę.

 

Ale to już na kawałkach plastiku nie na modelu ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na akryle G i T dopiero przechodzę

 

To przyśpiesz ten proces . Kup porządne farby , a te wyrzuć . Po co się mordować ? Chyba , że chodzi Ci o to , żeby zrobić ulepa zasmarkanego farbą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na akryle G i T dopiero przechodzę

 

To przyśpiesz ten proces . Kup porządne farby , a te wyrzuć . Po co się mordować ? Chyba , że chodzi Ci o to , żeby zrobić ulepa zasmarkanego farbą .

 

Tych w kubkach mam mało - w sumie będzie 3 "słoiczki" bo to chyba z jakiegoś wyprzedażowego zestawu z Auchan. Te przeznaczę na ćwiczenia pozamodelowe ;)

Gorzej z emaliami Revella. Na szczęście poza smrodem, emalie kryją całkiem nieźle i problemu mi nie stwarzają a emalii mam pewnie z połowę palety, więc tak szybko z nich nie przejdę :( Chyba, że trafię 4 w totka ;P Choć od kiedy w mieście mam produkty Tamki na wyciągnięcie ręki to przybywa mi słoiczków z tymi farbkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie te kubeczkowe farby Revell i Italeri złe nie są.Do rozcieńczania polecam produkt Valejjo i Italeri.Niestety akryle dość poważnie różnią się składem i nie wszystkie rozpyki nadają się do danych farb.

 

Wysłane z mojego ST21i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Stary temat ale może komuś się przyda

Sześcienne pudełeczka Revella oraz te popierdułki małe w kubeczkach rozrzedzałem spirytusem (wódki pod ręka nie miałem ;)), kryją wtedy znakomicie i pięknie się nimi maluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.