Skocz do zawartości

"Ścieranie" się farby


Headhunter88

Rekomendowane odpowiedzi

Odnawiam wątek, który zniknął po ostatniej awarii. Ogólnie dużym problemem jest dla mnie trzymanie pomalowanej aerografem części w rękach oraz zabezpieczanie jej taśmą. Nie ma znaczenia marka oraz rodzaj farby, obecność podkładu pod nią lub nie. Stosuję podkłady Mr. Surfacer 500 i 1200 i one się trzymają nieźle. Wystarczy jednak, że trochę potrzymam w rekach jakiś detal i już mam białe "zdarte" z farby ślady. Części biorę do rąk najwcześniej 24 h po pomalowaniu. Były sugestie, żeby model odtłuścić (napiszcie proszę na czym to polega), a mi chodzi po głowie branie części pomalowanych tylko w rękawiczkach, bo może moje ręce za bardzo się pocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części w ramkach?

Tak, wszystkie części w ramkach trzeba umyć z tłuszczu jaki pozostaje po odlewaniu (wtrysku).

Tylko gdyby to była przyczyna, odchodziłby Ci surfacer, a ten jak piszesz trzyma się.

Przyczyn może być dziesiąt:

1. Złe farby.

2. Zły rozcieńczalnik

3. Za wcześnie bierzesz model do ręki. Niektóre humbrole potrafią schnąć tydzień.

4. Malujesz suchą farbą, tzn. farba zanim doleci do powierzchni zdąży wyschnąć. W czasie malowania na modelu musi być widać mokrą plamę.

5. Masz żrący pot. Piszę o tym tak wprost, bo sporo osób tak ma tylko o tym nie wie. Gdy pracowałem w drukarni fleksograficznej nie wolno było brać gołą ręką kliszy (matrycy). Ale inni czasem brali i nic się nie działo, a jak ja tylko dotknąłem, to klisza była do wyrzucenia. Na modelu też jak za długo trzymam to na krawędziach przecieram farbę. Pozostają rękawiczki.

 

Ale wracając do tego, że surfacer trzyma, to zacznij malować Gunze "C" bo to farby najbardziej zbliżone do surfacera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części w ramkach?

Tak, wszystkie części w ramkach trzeba umyć z tłuszczu jaki pozostaje po odlewaniu (wtrysku).

Tylko gdyby to była przyczyna, odchodziłby Ci surfacer, a ten jak piszesz trzyma się.

Przyczyn może być dziesiąt:

1. Złe farby.

2. Zły rozcieńczalnik

3. Za wcześnie bierzesz model do ręki. Niektóre humbrole potrafią schnąć tydzień.

4. Malujesz suchą farbą, tzn. farba zanim doleci do powierzchni zdąży wyschnąć. W czasie malowania na modelu musi być widać mokrą plamę.

5. Masz żrący pot. Piszę o tym tak wprost, bo sporo osób tak ma tylko o tym nie wie. Gdy pracowałem w drukarni fleksograficznej nie wolno było brać gołą ręką kliszy (matrycy). Ale inni czasem brali i nic się nie działo, a jak ja tylko dotknąłem, to klisza była do wyrzucenia. Na modelu też jak za długo trzymam to na krawędziach przecieram farbę. Pozostają rękawiczki.

 

Ale wracając do tego, że surfacer trzyma, to zacznij malować Gunze "C" bo to farby najbardziej zbliżone do surfacera.

ja myję,po sklejeniu,zawsze podczas klejenia możemy mieć nieco tłuste ręce.

No chyba ,że to samolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.