Skocz do zawartości

Farby dla początkującego


woldox

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem nigdzie takiego wątku choć o farbach jest trochę napisane

Jako nowicjusz doczytałem, zostałem naprowadzony jaką sprężarkę i jaki aerograf ale o farbach i chemii już mniej, więc może warto napisać co na początek jest niezbędne

Wyczytałem że najmniej problemowe w dobieraniu z palety do modelu jest Mr. hobby "Gumze" choć firm jest wiele co sprawdziłem na polecanej stronie www.mojehobby.pl

czy farbą do aerografu można pomalować też jakieś szczegóły

Pytanie co na początek do areo i co pod pędzel, proszę piszcie szczegółowo kopiujcie listę dopisujcie kolejne

 

 

Aerograf :

- podkład Surfacer 1200 bądź 1500

- farba Gunze C, i H

- Tamiya

 

Pędzel :

- Vallejo

- Model Color

-

Chemia :

- rozpuszczalnik do farb Gumze i Tamiya Leveling Thinner Gunze

- do czyszczenia aero Tool Cleaner Gunze lub aceton techniczny

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem że najmniej problemowe w dobieraniu z palety do modelu jest Mr. hobby "Gumze" choć firm jest wiele co sprawdziłem na polecanej stronie www.mojehobby.plczy farbą do aerografu można pomalować też jakieś szczegóły

 

Tak, Gunze C, i H, oraz Tamiya to jedne z najlepszych, a może i najlepsze farby do aerografu.

Kup do nich rozcieńczalnik, najlepiej Leveling Thinner Gunze.

Aerografem można malować szczegóły, o ile dasz radę je zamaskować. Ja tak generalnie to 99% modelu maluję aerografem, tylko najdrobniejsze detale (np. okablowanie, przyciski w kabinie itp.) maluję pędzelkiem.

 

Pytanie co na początek do areo i co pod pędzel, proszę piszcie szczegółowo

 

Do pędzelka najlepsze są farby Vallejo Model Color, można je rozcieńczać wodą albo firmowym rozcieńczalnikiem.

Pędzel po nich można umyć po prostu pod kranem.

 

Do aerografu warto kupić coś do jego czyszczenia/płukania - najlepszy środek to Tool Cleaner Gunze, ale jest dość drogi.

Ja na co dzień stosuję aceton techniczny ze sklepu budowalnego bądź z farbami. Do płukania jest w sam raz.

Aerografu tylko nie kąp w całości, bo jeśli ma gumowe uszczelki to się rozpuszczą.

 

Aerograf - podkład- farba właściwa np: German grey Mr.Hobby -H064 64 Dark Green

 

Jak tak będziesz pisał to małe szanse że ktoś Ci coś doradzi, bo nie wiadomo o co chodzi.

Jeśli pytasz o podkład, to najlepiej kup Surfacer 1200 bądź 1500 i stosuj go pod farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerograf :

- podkład Surfacer 1200 bądź 1500

- farba Gunze C, i H

- Tamiya

 

Pędzel :

- Vallejo

- Model Color

-

 

Chemia :

- rozpuszczalnik do farb Gumze i Tamiya Leveling Thinner Gunze

- do czyszczenia aero Tool Cleaner Gunze lub aceton techniczny

 

 

mam nadzieję że czytelnie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemia :

- rozpuszczalnik do farb Gumze i Tamiya Leveling Thinner Gunze lub aceton techniczny

- do czyszczenia aero Tool Cleaner Gunze

 

Acetonem lepiej farby nie rozcieńczaj. Ale czyścić aerograf nim możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żeby za niego wszystko zrobić...

 

Masz model Tamiya (lub innej firmy)

Otwierasz INSTRUKCJĘ i masz

 

32084251992_991d30a8b0_b.jpg

 

Wpisujesz w wyszukiwarkę na chociażby mojehobby.pl np. Tamiya Matt Black i podobnie z resztą i masz.

Żadna inżynieria rakietowa lub sekwencjonowanie DNA to nie jest.

 

Jakbyś chciał pokolorować też kukiełki to na następnej stronie instrukcji jest schemat kolorów i dokupujesz brakujące lub odpowiedniki (do pędzla najlepiej zamiast Tamiya/Gunze farby Vallejo Model Color)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czemu nie można tego tak fajnie opisać a admin mógł by poprawić i była by fajna sprawa dla takich jak ja

Dlaczego nie? Można by pewnie długo wymieniać...

a) Ponieważ jest to sporo roboty.

b) Wszystkie te informację są już na wyciągnięcie ręki.

c) W ciągu tygodnia i tak powstanie przynajmniej jeden temat o tym jak zacząć, jaki kupić metalizer do gąsienic albo czy ktoś poleca AS-186, pomimo że odpowiedzi na te wszystkie pytania są nie dalej niż jedną stronę wcześniej.

d) Praktycznie wszystkiego można się dowiedzieć oglądając dobre warsztaty jak i zakładając swój w celu uzyskania praktycznych porad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czemu nie można tego tak fajnie opisać a admin mógł by poprawić i była by fajna sprawa dla takich jak ja

Dlaczego nie? Można by pewnie długo wymieniać...

a) Ponieważ jest to sporo roboty.

b) Wszystkie te informację są już na wyciągnięcie ręki.

c) W ciągu tygodnia i tak powstanie przynajmniej jeden temat o tym jak zacząć, jaki kupić metalizer do gąsienic albo czy ktoś poleca AS-186, pomimo że odpowiedzi na te wszystkie pytania są nie dalej niż jedną stronę wcześniej.

d) Praktycznie wszystkiego można się dowiedzieć oglądając dobre warsztaty jak i zakładając swój w celu uzyskania praktycznych porad.

 

AMEN, AMEN i jeszcze raz AMEN!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.