Teraz jest Pn sty 22 2018, 21:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Farby Mig Ammo
PostNapisane: Wt gru 05 2017, 11:53 

Czy farby Mig Ammo są godne polecenia? W encyklopedii od Mig Ammo wyczytałem, że ich podkład i farby można lać do aero bez rozcieńczania. Czy to prawda, czy ściema jak z farbami Vallejo Air?

Tytuł: Re: Farby Mig Ammo
PostNapisane: Wt gru 05 2017, 12:33 

Bartas89 napisał(a):
Czy farby Mig Ammo są godne polecenia?
Chcesz polecać — sam wypróbuj.
Bartas89 napisał(a):
… ich podkład i farby można lać do aero bez rozcieńczania. Czy to prawda, czy ściema jak z farbami Vallejo Air?
Któż ci zabroni? Chcesz to lej. Ja dawałem nierozcieńczone farby do aerografu i dopiero w aerografie mieszałem, ale w sumie wolę rozcieńczać przed nalaniem dp aerografu.

Try it by yourself. :lama:

i uważam, że raczej na tym zyskałem niż straciłem.

PostNapisane: Wt gru 05 2017, 12:38 

Bartas89 napisał(a):
Czy farby Mig Ammo są godne polecenia? W encyklopedii od Mig Ammo wyczytałem, że ich podkład i farby można lać do aero bez rozcieńczania. Czy to prawda, czy ściema jak z farbami Vallejo Air?

Sam nie używałem, ale zbyt wiele negatywnych opinii o tych farbach słyszałem żeby je polecać.
Tak naprawdę jedyne pewne i sensowne rozwiązanie to lakiery Mr. Paint, albo farby takie jak Tamiya czy Gunze (celulozowe i teoretycznie akrylowe, ale nie do końca), które są niezawodne i po prostu najlepsze na rynku.
Ich jedyną wadą jest chyba tylko zapach, bo nie każdy może sobie pozwolić na to w mieszkaniu czy domu. No i też cena bywa zaporowa dla niektórych, w końcu taka butelka Mr. Paint to ponad 20 zł.
Ale warto, naprawdę warto.

Warsztat: F-16C Block 52+ Jastrząb // 1:72

PostNapisane: Wt gru 05 2017, 13:54 

Solo napisał(a):
Bartas89 napisał(a):

Sam nie używałem, ale zbyt wiele negatywnych opinii o tych farbach słyszałem żeby je polecać.
Tak naprawdę jedyne pewne i sensowne rozwiązanie to lakiery Mr. Paint, albo farby takie jak Tamiya czy Gunze (celulozowe i teoretycznie akrylowe, ale nie do końca), które są niezawodne i po prostu najlepsze na rynku.
Ich jedyną wadą jest chyba tylko zapach, bo nie każdy może sobie pozwolić na to w mieszkaniu czy domu. No i też cena bywa zaporowa dla niektórych, w końcu taka butelka Mr. Paint to ponad 20 zł.
Ale warto, naprawdę warto.

I jak się doliczy przesyłkę to za trzy farbki Mr. Paint mamy komplet 6 lakierów z Hataki. Doskonała jakość przy bardzo dobrej cenie. Ja miałem doświadczenie z farbami Ammo. Miałem 4 sztuki. Został mi tylko gunmetal, bo reszta skończyła w koszu na śmieci. Ani to dobre do aero ani pod pędzel.

Zresztą odpowiedzią na Twoje pytanie jest ostatnia publikacja Ammo. Producent farb musiał wydać książkę i nakręcić film instruktażowy jak malować tymi farbami. Jeżeli farby wymagają instrukcji obsługi na kilkadziesiąt stron i 30 minut filmu to chyba wiele wyjaśnia jak są "user friendly".

Warsztat 1:72:
Bedford QLR - IBG, BT-42 - UM, Ostwind - Maco, LandWasserSchlepper - Dragon, Dicker Max - Trumpeter

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe
Obrazek"Autunno italiano negli Appennini" - Otter LRC

PostNapisane: Wt gru 05 2017, 14:44 

Co do tych wszystkich dziwnych wynalazków MIGa, AK, Vallejo, AK wypuścił ostatnio nową serię farb AK Real colors. Farby to lakiery akrylowe, czyli prawilne farby do aerografu, ale najlepsze numer to zalety produktu. Jednym z nich to uwaga.
"Forget the clogging. AK real colors flows smothly in your airbrush."

Czyli po części sami się przyznali, że ich wcześniejsze wynalazki w cale nie były tak fajne jak cały czas wciskali w swoich reklamach. :P No ale co zrobisz, jak spora część ludzi dalej wierzy w te brednie jakoby to był szczyt jakości farb do aerografu. Przyznać trzeba, że agresywny marketing przynosi tutaj korzyści.

PostNapisane: Wt gru 05 2017, 16:42 

patrykvel napisał(a):
Czyli po części sami się przyznali, że ich wcześniejsze wynalazki w cale nie były tak fajne jak cały czas wciskali w swoich reklamach. :P No ale co zrobisz, jak spora część ludzi dalej wierzy w te brednie jakoby to był szczyt jakości farb do aerografu. Przyznać trzeba, że agresywny marketing przynosi tutaj korzyści.

Tylko z tej trójcy, którą wymieniłeś to Ammo było klasą samą w sobie. Te farby zatykają aero w chwili gdy je wlewasz do zbiorniczka. Jednocześnie jakimś cudem kompletnie nie nadają się do malowania detali pędzlem. Nie wiem jak to osiągnęli...
Nie to, że AK są jakoś dużo lepsze, bo jedyny zestaw jaki od nich mam "Weathered Wood" używam do barwienia gruntu na podstawkach pod modele. Sprawdzają się znakomicie i doskonale mieszają z gipsem :cool: :D

Bedford QLR - IBG, BT-42 - UM, Ostwind - Maco, LandWasserSchlepper - Dragon, Dicker Max - Trumpeter

PostNapisane: Cz gru 07 2017, 9:43 

Przyznam, że dość często maluję ModelAir i zależy jaką butelkę trafisz. Raz jest dobra raz nie. Z Hataką miałem ten sam problem. Polecenia godne jak już ktoś zauważył są tylko gunze i tamka, chociaż paleta barw dupy nie urywa.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

PostNapisane: Cz gru 07 2017, 14:42 

onkos1 napisał(a):
Przyznam, że dość często maluję ModelAir i zależy jaką butelkę trafisz. Raz jest dobra raz nie. Z Hataką miałem ten sam problem. Polecenia godne jak już ktoś zauważył są tylko gunze i tamka, chociaż paleta barw dupy nie urywa.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Hataka pomarańczowa jest nie gorsza od Gunze H i Tamiya.

Sent from JA bez rozsyłania DARMOWEJ REKLAMY telefonu i aplikacji bo mi się ich nie chce w ustawieniach wyłączyć :uzi:

Galerie:pierwszy model - Panther Ausf. A by Tamiya, Jagdpanzer IV L/48 Normandia by Italeri, Sherman Firefly Ic Hybrid, Cromwell Mk. IV, 1 DPanc. Bieżący warsztat:Renault FT-17 "Trup" + Sherman TOBRUK
Pozdrawiam Rafał Dzięgielewski made by 71 :)

ObrazekPustynny Valentine V

PostNapisane: Cz gru 07 2017, 15:05 

Moje refleksje w zastosowaniu do pojazdów w skali 1/72.

Nowa hataka jest tańsza i... dużo lepsza! To najlepszy produceny jakość- cena bez dwóch zdań. Mig chyba stracił kontakt z rzeczywistością, takie pieniądze a nadaje się na 1/35 ewentualnie 1/48, ale na precyzyjne malowanie 1/72 NIE, farby albo zalewają model albo zatykają dysze, trzeba cały czas ciśnienie ustawiać...Zdecydowanie gorsze od tamki i mrhobby. Podobnie mają farby ak, naprawdę ładne kolory ale przy detalach/łatkach notorycznie zatykają dyszę. To skandal takie pieniądze rządać i kpina z klienta. Minimalnie lepsze lub równe ze starszymi braćmi vallejo. Ciągle nie znam farb lifecolor, nie tesrtuje bo mam już paletę.

Uwaga. Zdecydowanie nie polecam lakierów MIG, które uważam za nawet gorsze od braci Vallejo, robią oooogromne strupy zakrzepniętego lakieru dookoła dyszy i w kielichu (vallejo dużo lepsze pod tym względem). Kaszana. Zatykają łatwo dyszę i trzeba je rozcieńczyć,wtedy bardzo łatwo zalać model, ponadto warstwa jest licha i nierównomierna bo zalewa detale a niknie na powierzchniach płaskich.
Moim zdaniem ak i mig to farby dużo słabsze niż wskazuje cena, trochę za wysoko cenią te swoje przeciętne farbki.

PostNapisane: Cz gru 07 2017, 20:21 

Najlepiej bedzie jak sam sprobojesz roznych farb i sie przekonasz ktora ci pasuje.
Jedni lubia pomarancze a inni jak im skarpetki smierdza...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk bo chusteczka mnie obchodzi zdanie innych.

PostNapisane: Cz gru 07 2017, 20:31 

cooper69 napisał(a):
Sent from JA bez rozsyłania DARMOWEJ REKLAMY telefonu i aplikacji bo mi się ich nie chce w ustawieniach wyłączyć :uzi:

Swego czasu wyleczyłem znajomego z tej przypadłości. Mając dosyć w emailach adnotacji o sprzęcie odpisałem mu wpisując na końcu: Sent from i dalej model komputera na którym pracowałem - to był jakiś DELL. Z pełną specyfikacją, łącznie z danymi kart sieciowych, portów itp.
Pomogło po pierwszym razie :piwo:

ObrazekJesienna odsiecz kawalerii

PostNapisane: Cz gru 07 2017, 23:09 

To farby Mig Ammo są takie słabe? Dobrze że jest forum bo bym nie wiedział...
Pomalowałem właśnie pierwszy model nimi (Konig Tiger 1/35) i wszystko ok. Powierzchnia gładziutka, zero skórki pomarańczy. Aero (Infinity z dyszą 0.2mm) też się nie zatykał. Co zrobiłem źle?

ps. Vallejo Air też mi się dobrze malowało... pewnie też coś nie tak robiłem...

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 9:19 

ESP napisał(a):
Pomalowałem właśnie pierwszy model nimi (Konig Tiger 1/35) i wszystko ok. Powierzchnia gładziutka, zero skórki pomarańczy. Aero (Infinity z dyszą 0.2mm) też się nie zatykał. Co zrobiłem źle?

Lałeś bezpośrednio do zbiorniczka aero bez rozcieńczania?

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 10:31 

ESP napisał(a):

Wiesz, są i tacy, którzy żarcie z maka sobie chwalą...

PostNapisane: Pt gru 08 2017, 10:44 

Nigdy żadnej farby nie leję do aero bez paru kropel rozcieńczalnika i/lub flow improvera. Nawet jak to farba dedykowana do aero.
Ale najwyraźniej to wielki błąd którego inni unikają. ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

REGULAMIN FORUM