Skocz do zawartości

Akryle Ammo of Mig Jimenez


Michal_G

Rekomendowane odpowiedzi

Malowałem, ale jak dla mnie są do niczego.

Są zbyt rzadkie, a ja lubię malować dość gęstymi farbami. W tej kategorii farmy Vallejo nie mają sobie równych.

Te migowe kupiłem kiedyś po lekturze encyklopedii Jimeneza, gdzie autorzy malowali tymi farbami.

Ale po kilku próbach odłożyłem je i więcej do nich nie wracam.

Dla mnie to nic nie warte farby jeśli chodzi o pędzel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obawiasz się farb Jimeneza (sam nie mam z nimi doświadczenie, ale ludzie nimi jakość malują), to Vallejo jest bezpiecznym wyborem. Jednak jeśli chodzi o to jak są farby rozcieńczone pod pędzel to proszę się nie sugerować tym co piszą inni - ja osobiście pod pędzel rozcieńczam nawet Vallejo Air i kreski, którzy jedni muszą robić pędzlami 000 robię jedynkami. I nie wszystkie farby jednego producenta zachowują się tak samo. Najłatwiej kupić kilka farb na próbę i przekonać się samemu, co Ci najbardziej odpowiada. W każdym razie jestem przekonany, że nie ważne czy wybierzesz AMMO, Vallejo czy nawet nowa Hataka Blue Line, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, graniczące z pewnością, że będą lepsze niż Pactra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obawiasz się farb Jimeneza (sam nie mam z nimi doświadczenie, ale ludzie nimi jakość malują), to Vallejo jest bezpiecznym wyborem. Jednak jeśli chodzi o to jak są farby rozcieńczone pod pędzel to proszę się nie sugerować tym co piszą inni - ja osobiście pod pędzel rozcieńczam nawet Vallejo Air i kreski, którzy jedni muszą robić pędzlami 000 robię jedynkami. I nie wszystkie farby jednego producenta zachowują się tak samo. Najłatwiej kupić kilka farb na próbę i przekonać się samemu, co Ci najbardziej odpowiada. W każdym razie jestem przekonany, że nie ważne czy wybierzesz AMMO, Vallejo czy nawet nowa Hataka Blue Line, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, graniczące z pewnością, że będą lepsze niż Pactra.

 

Ja mam wiele farb tego producenta, więc nie można powiedzieć że użyłem jedną i krytykuję.

Farby są bardzo rzadkie, podejrzewam że dużo wygodniej je stosować do aerografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem model konkursowy tymi farbami "OLIVE DRAB MODULATION SET" AMIG7003. (do aerografu)

Jeden z użytkowników narzekał ,że słabo odzwierciedlają kolor oliwkowy na pojeździe. Mi osobiście nie przeszkadzają.

Zawsze jak kupuję farbę to najważniejsze jest odcień którego szukam, a później dostępność w sklepie. A pactra to ostateczność w momentach kiedy potrzebuję kropli. np. czerwonej do pomalowania języka figurce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Akurat teraz testuję pierwszą farbkę tego producenta. Specjalnie do czołgów ZSRR jakiś tam zielony. Maluję pędzlem prosto z buteleczki bez rozcieńczania i jestem zadowolony. Dwie cienkie warstwy wystarczą. Kolor jest wyraźny i intensywny. Pędzel łatwo się płucze. Nie zostawia śladów jak chociażby Pactra, której dawniej używałem.

Jedynym minusem może być cena ok. 10zł za buteleczkę.

Ja jednak zamierzam dalej testować te produkty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.