Skocz do zawartości

Farby humbrol


Buka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki mały problem egzystencjalny, mianowicie, jak rozcieńczacie farby humbrola ? Tzn w jaki sposób "wylewacie" farbę do innego pojemnika gdzie będziecie ją rozcieńczali ? Przetestowałem już kilka sposobów, ale za każdym razem kończyło się rozlaniem farby na matę lub przelaniem zbyt dużej ilości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wykałaczki: nabieram po kropelce farby (ok, nie Humbrola tylko z reguły Gunze), wpuszczam do poniższego naczynka, potem dodaję zakraplaczem rozpuszczalnik, mieszam, wciągam do strzykawki i aplikuję potem do aerografu, tyle ile trzeba.

 

1491_1115_2_3e8c0bde8753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz najmniejsze strzykawki (bez igieł). Pobierasz farbę ze słoiczka lub puszki i wstrzykujesz ostrożnie do innego naczynia. Strzykawki są wyskalowane, wielokrotnego użytku, można myć odpowiednim rozpuszczalnikiem, ja używam Nitro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też metodą kropelkową. Mieszasz farbę w puszce patyczkiem. następnie wycieram patyczek do sucha i nabieram kroplę farby i przenoszę ją do blistra (opakowanie po lekach), następnie nabieram rozpuszczalnik. Mieszam razem i gotowe. Trzeba tylko liczyć kropelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny sposób, tyle że do pędzelka. Mianowicie kupujesz kubeczki plastikowe odcinasz denka, do tego kupujesz patyczki do uszu odcinasz jedną ze stron mieszasz tym farbę i metodą kropelkowa przelewasz do odcietego kubeczka.

Kupujesz rozcięczalnik modelarski (w każdym modelarskim powinien być) i zamaczasz patyczki do uszu i dozujesz ile trzeba do denka ,mieszasz i farba jest gotowa do malowania. Gluta nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
A poza tym Humbrole pod pędzel to dość średni wybór. Jeżeli nie chcesz przejść na akryle to spróbuj olejne Model Mastery - kładą się pędzlem klasę lepiej od Humbroli. Przynajmniej tak było w zamierzchłych czasach czyli zanim przeszedłem na akryle.

A obecnie jakich farb używasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też metodą kropelkową. Mieszasz farbę w puszce patyczkiem. następnie wycieram patyczek do sucha i nabieram kroplę farby i przenoszę ją do blistra (opakowanie po lekach), następnie nabieram rozpuszczalnik. Mieszam razem i gotowe. Trzeba tylko liczyć kropelki.

Robię podobnie

Farbę mieszam wykałaczką np.Humbroll ,następnie przenoszę do blistra po lekach wykałaczką kropla po kropli, rozcieńczalnik nabieram do strzykawki i dozuję, zakraplam do farby ,mieszam wykałaczką i gotowe !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie próbowałem różnych pędzli, różnego poziomu rozcieńczania, ale niestety zawsze ten sam efekt. No nic, dokończę ten model w takim stanie jaki jest (pokażę Wam co z tego wyszło), a na przyszłość już będę pamiętał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, ze emalia to nie akryl i musi poschnąć? Po nałożeniu jednej warstwy zostawiałem do dnia następnego. Pisałeś wcześniej, że zostają ci ślady po pędzlu. A nie zostają Ci takie białe zamazy? Jeśli tak to wina rozcieńczalnika. Mieli taką felerną serię, że nie łączyła się z farbami. Tzn. w czasie mieszania wyglądało dobrze, ale w trakcie schnięcia zaczynała się rozdzielać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie w kwestii rozcieńczenia farby. Rozcieńczalnik wamodu (wiem, że nie urywa dupy) jest dedykowany do farb humbrola, lecz jak wlewam go do farby (różne proporcje próbowałem) to rozcieńczalnik "stał" na górze i nie bardzo chciał się mieszać z farbą. Jak już w jakiś sposób udało mi się wymieszać to bardzo szybko ten rozcieńczalnik wyparowywał z mieszanki i znów pojawiała się sama farba. W związku z tym, też jest mi ciężko określić czy farba ma dobrą konsystencję, właśnie przez to, że osadza się na górze i nie chce się wymieszać. Jak to jest z tym rozcieńczaniem w końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.