Skocz do zawartości

Vallejo MC pod pędzel


Writkel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, to mój pierwszy temat. Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.

 

Dopiero zaczynam przygodę z modelarstwem. Zaopatrzyłem się w pędzle od Tamiya oraz farby Vallejo MC, podkład, thinner i retarder również tej marki. Próbowałem eksperymentować z mieszaniem farby z thinnerem i retarderem ale efekty są średnie. Dużo osób poleca rozcieńczanie MC 1:1 z rozpuszczalnikiem, jednak schną one dla mnie dość szybko i widoczne są drobne smugi po pędzlu po nałożeniu 2/3 warstw farby na podkład. Czy próbował ktoś zmieszać thinner z retarderem (ma postać żelu) i taką mieszanką rozcieńczać farbę? Jeśli tak, to prosiłbym o stosunki poszczególnych składników, tak w przybliżeniu Chętnie przyjmę też każdą radę odnośnie malowania pędzlem, szczególnie farbami od Vallejo, bo póki co nie mogę uzyskać powierzchni zbliżonej do takiej, po użyciu farby w sprayu od Tamiya.

 

PS. Czy na dłuższą metę warto się jednak zaopatrzyć w aerograf?

 

Edit: Zdjęcie pomalowanej butelki po wodzie :P widać smugi po malowaniu

7fUYq1x.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farba na zdjęciu wygląda na zbyt słabo rozcieńczoną. Używam Vallejo MC do malowania detali (większe powierzchnie maluję aero) i używam tego rozcieńczalnika albo wódki, bez retardera.

http://www.mojehobby.pl/products/Airbrush-Thinner-60ml.html

 

Vallejo są bardzo dobre do pędzla, ale do aerografu są znacznie lepsze farby. Na Vallejo w aerografie wiele osób narzeka.

 

Poprzeglądaj ten dział zanim zadasz następne pytania. Znajdziesz tu wiele odpowiedzi, bo ten temat jest wałkowanych przez wszystkich nowych adeptów modelarstwa ;)

 

Temat zamykam, bo to któryś z kolei identyczny, kolejne pytania możesz zadawać w właściwych wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.