Skocz do zawartości

Farby od Hataka


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakiś czas temu zakupiłem sobie zestaw "Early Luftwaffe" od Hataki (do pędzla, niebieski). Kiedy zacząłem malować jedną z tych farbek (RLM02) okazało się, że chyba była "zepsuta" ponieważ nie dało się jej dobrze wymieszać (mimo kulki w środku), była potwornie zapowietrzona i w zasadzie ściekała wręcz po modelu (mimo NIE zastosowania rozcieńczania). Zareklamowałem i natychmiast, bez żadnego "gadania" dostałem jeszcze raz cały zestaw (mimo iż reklamowałem właściwie tylko jeden kolor z czterech w zestawie). Oczywiście DUŻY PLUS dla firmy Hataka za taką obsługę klienta.

Ale właściwie to ja chciałem o czymś innym :-) Zastanawiam się czy farby modelarskie mają jakąś... datę ważności :-) Pomijam efekt wysychania w opakowaniu, bo to raczej świadczy o niechlujnym zamknięciu takiego opakowania przez użytkownika. Zacząłem się przyglądać opakowaniom, które posiadam (Hataka, Mr. Color, Vallejo) i nigdzie nie ma takiej informacji o ważności...

Czyli co, obowiązuje takie motto "Wieczne używanie racz jej dać Panie"? ;-)

 

PS. a propos Hataka: chodzą "słuchy" na sieci, że to farby trudne dla modelarzy początkujących ( a ja takim jestem). Potwierdzi ktoś? Mają takie fajne zestawy, że się skusiłem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba słyszałeś o serii Orange, która jest dedykowana do aerografu.

Trudna jest pewnie dlatego, że to dość transparentna farba (ja uważam to za zaletę) i nie kryje po pierwszym razie. A początkujący oczekują pełnego krycia na raz

 

Co do Hataki niebieskiej to moje wrażenia z pędzelkowania pierdółek (maluję aerografem) są bardzo pozytywne. Powiedziałbym nawet, że lepsze niż Vallejo. Za niebieską Hataką przemawia też to, że mają seriię farb w małych opakowaniach za ok. 6 zł i nie muszę zaraz wydawać żeby wykorzystać kilka kropel potrzebnego koloru prawie 2x więcej na Vallejo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda maluję pomarańczową, i zamówiłem do tej pory dwa zestawy tylko, ale drugim zestawem jestem rozczarowany. Opakowania się nie dokręcają i przeciekają (np. przy mieszaniu). Z resztą, już kiedy otworzyłem pudełko okazało się, że farba wyciekała, bo buteleczki były poplamione farbą.

 

Nie wiem, czy to tylko jednorazowa wpadka, czy to trafia się częściej?

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda maluję pomarańczową, i zamówiłem do tej pory dwa zestawy tylko, ale drugim zestawem jestem rozczarowany. Opakowania się nie dokręcają i przeciekają (np. przy mieszaniu). Z resztą, już kiedy otworzyłem pudełko okazało się, że farba wyciekała, bo buteleczki były poplamione farbą.

 

Nie wiem, czy to tylko jednorazowa wpadka, czy to trafia się częściej?

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

Ostatnio kupiłem (seria pomarańczowa)

Hataka Hobby HTK-C024 P.R. Pink

Hataka Hobby HTK-C051 Camotint Green

Hataka Hobby HTK-C042 P.R. Blue

Potwierdzam - zakrętki się słabo dokręcają, farba przy mieszaniu wycieka.

Już przy rozpakowaniu paczki buteleczki były brudne od farby.

Krystek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dlatego proponuję od tego zacząć i dalej zwiększać ilość rozcieńczalnika, którego udział może spokojnie sięgnąć 70-80%. Ale to już zależy od indywidualnych upodobań i ustawień aerografu oraz efektów jakie się chce osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Odkopuję wątek.

 

Czy czerwona hataka nadaje się pod pędzel?

 

Chodzi mi o A002 Polish heli dark green do malowania polskich śmigłowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, myszaty napisał:

Nie bardzo...

Ale ma wyjść z serii blue: B002

Na moje hobby: 

Zapowiedź Hataka Hobby HTK-B002 Polish Heli Dark Green

 

 

Fajnie, że ma kiedyś wyjść, ale trochę szkoda, że ta z czerwonej serii nie nadaje się pod pędzel, bo mam już prawie sklejonego Mi-17 i chciałem go pomalować.

 

Chyba, że jest jakiś odpowiednik np od Tamiyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.