Skocz do zawartości

Uszczelki w modelu samochodu 1:24


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Pytanie do Kolegów samochodziarzy : jak pomalować okienne uszczelki w modelu 1:24 ? W revellowskim modelu Trabanta są one czarne i bardzo cienkie. Nie mam pojęcia jak je maskować ? Może macie jakiś swój, uniwersalny sposób, może nie trzeba maskować, tylko jakoś inaczej je zrobić ? Za pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o so chodzi? Sie maskuje, sie maluje. Jakbyś miał na tej uszczelce jeszcze chromowany klin wymalować, w oryginale szerokości 6mm, to byłoby to jakieś wyzwanie, ale czarna uszczelka?

 

Sie kolega naśmiewa z inwalidy samochodowego pfffee To mój pierwszy i chyba jedyny model auta. Robię na prezent. Te uszczelki maja szerokość 0,2 mm na szybie przedniej i tylnej, a o,1 mm na bocznych szybach i jak tu malować Panie letalin, jak malować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o so chodzi? Sie maskuje, sie maluje. Jakbyś miał na tej uszczelce jeszcze chromowany klin wymalować, w oryginale szerokości 6mm, to byłoby to jakieś wyzwanie, ale czarna uszczelka?

 

Sie kolega naśmiewa z inwalidy samochodowego pfffee To mój pierwszy i chyba jedyny model auta. Robię na prezent. Te uszczelki maja szerokość 0,2 mm na szybie przedniej i tylnej, a o,1 mm na bocznych szybach i jak tu malować Panie letalin, jak malować

 

Jak wkleiłeś szyby do karoserii, to klops. Jak nie to maskujesz i malujesz. Od wewnątrz na całej pow. taśma maskująca, od zewnątrz na granicy uszczelki i sprayem i wesoło. Po brzegach i po uszczelce. Po wklejeniu widać tyle ile trzeba i nie widać kleju bo farba izoluje trochę szybkę od zabrudzenia.

Tu szyba przednia ma uszczelkę malowaną. Skala 1/48. Żeby nie było, że teoretyzuje:)

IMGP5152.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o so chodzi? Sie maskuje, sie maluje. Jakbyś miał na tej uszczelce jeszcze chromowany klin wymalować, w oryginale szerokości 6mm, to byłoby to jakieś wyzwanie, ale czarna uszczelka?

 

Sie kolega naśmiewa z inwalidy samochodowego pfffee To mój pierwszy i chyba jedyny model auta. Robię na prezent. Te uszczelki maja szerokość 0,2 mm na szybie przedniej i tylnej, a o,1 mm na bocznych szybach i jak tu malować Panie letalin, jak malować

 

Jak wkleiłeś szyby do karoserii, to klops. Jak nie to maskujesz i malujesz. Od wewnątrz na całej pow. taśma maskująca, od zewnątrz na granicy uszczelki i sprayem i wesoło. Po brzegach i po uszczelce. Po wklejeniu widać tyle ile trzeba i nie widać kleju bo farba izoluje trochę szybkę od zabrudzenia.

Tu szyba przednia ma uszczelkę malowaną. Skala 1/48. Żeby nie było, że teoretyzuje:)

IMGP5152.JPG

 

Nie, szyb nie wklejałem. Tak też sobie myślem, żeby maskować - to szyba przednia i tylna, a co z bocznymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Te uszczelki maja szerokość 0,2 mm na szybie przedniej i tylnej, a o,1 mm na bocznych szybach i jak tu malować Panie letalin, jak malować

Nie bądź rolnikiem - nie przesadzaj. 0,1 mm to 2,4 mm w prawdziwym samochodzie. 0,2 = 4,8 mm. Widziałeś gdzieś takie cieńkie uszczelki? Na szybkach bocznych z reguły mają ok. 15 mm. Z przodu nawet 20 mm. W starych autach w tych uszczelkach był wciskany jeszcze gumowy klin który miał ok. 5 mm, więc cała uszczelka miała często ponad 25 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Druciki fajne, ale nie sądzę, że to rozwiąże Twój problem.

Już widzę jak wyginasz precyzyjnie po łuku szyby te druciki i przylejasz równiutko cyjanoakrylem:)

I ciekawi mnie strasznie efekt końcowy, czy taki drut o okrągłym przekroju będzie dobrze udawał uszczelkę, która taka nie jest? I co z uszczelką, która jest wytłoczona na wyprasce szyby? Będzie tam, czy ją zeszlifujesz? Moja wyobraźnia nie widzi tego zbyt wyraźnie. Ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.