Skocz do zawartości

Polerowanie oszlklenia przed i po nałożeniu masek


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jako, że nikt się nie dopisał do tego wątku, który pozwoliłem sobie podbić, podpytuje Was jeszcze raz

viewtopic.php?f=40&t=31326

Powiedzcie mi czy polerka wszystkimi 3-ma pastami Tamiya obejmuję też stricte "okna" w elemencie imitującym owiewkę czy tylko "ramy", "łączenia" między nimi. Chodzi mi o to czy któraś z past nie zmatowi mi fragmentów które są "szybami".

Druga sprawa-zdarza mi się, że po zdjęciu masek po malowaniu (czy to z taśmy tamiya, czy też jakiś dedykowanych do danego zestawu) szybki są bardzo brudne. Prawdopodobnie jest to pozostałość po kleju od masek, czym czyścić, jeśli osłona kabiny jest już przyklejona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasty polerskie służą właśnie do polerowania powierzchni które mają być błyszczące, czyli przede wszystkim szklanych elementów owiewek.

Jeśli zastosujesz wszystkie 3 gradacje pasty Tamki, to na koniec będziesz miał owiewkę lepiej wypolerowaną i bardziej błyszczącą niż oryginał.

Po co miałbyś polerować ramy owiewki, które przecież są pomalowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: właśnie Atlis rozwiązał mój odwieczny problem p.t. jak zmyć klej z taśmy klejącej pozostały na powierzchni.

Idealny do tego jest alkohol IPA.

Ponoć klej z taśmy maskującej też dobrze usuwa, nie uszkadzając powierzchni plastiku - spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzięki Atlis.

Wykonałem kilka prób na różnego rodzaju, przeźroczystych elementach oszklenia.

Pierwsza próba na ramce z oszklenia Trumpetera.

Do każdej próby, używałem nowego wacika takiego do czyszczenia uszu.

1_zpsgezme7rj.jpg

 

Jak widać po odparowaniu, element jest praktycznie tak samo przeźroczysty i lśniący jak przed użyciem.

2_zpsmlceasnn.jpg

 

Próbę zrobiłem też na dekielku z aerografu. Po odparowaniu zostały lekkie smugi. Lecz po "nachuchaniu" i prze polerowaniu o koszulkę, smugi zniknęły.

3_zpsrejbqdpn.jpg

 

Kolejna próba na szybie z model fiata 125p.

4_zpsiiigjh6m.jpg

 

Po odparowaniu powierzchnia jest czysta i lśniące. Użycie alkoholu nie ma żadnego wpływu na tego typu plastik.

5_zpsotww52pe.jpg

 

Witać lekkie ryski, które żeby je zobaczyć trzeba naprawdę wytężyć wzrok i gałami ocznymi ustawiać zoom w tryb makro. W gre też wchodzi zabrudzenie ze strony wewnętrznej której nie wyczyściłem.

6_zpsvqobvjsj.jpg

 

Ostatnia próba to szyba boczna Subaru imprezy z Hellera w 1:24.

7_zps9sutmeau.jpg

 

Również nie ma żadnych zmatowień powierzchni itp.

8_zps665zhxjx.jpg

 

Ogólnie można stwierdzić, że alkohol jest bezpieczny na tego typu powierzchniach.

Nie wiem jak reaguje na polakierowanej powierzchni, czy naruszy powłokę lakierniczą czy nie.

Może ktoś sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak reaguje na polakierowanej powierzchni, czy naruszy powłokę lakierniczą czy nie.

 

Niedawno myłem klej po taśmie na Humbrolu 22 (biały błysk), Denatural bezbarwny (90% IPA), przy szybkiej akcji nie było negatywnych skutków, przy dłuższym działaniu i mocniejszym polerowaniu starła sie farba na krawędziach - czyli dało sie ale z umiarem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.