Skocz do zawartości

Mr.Color GX100 (Gunze Sangyo) Super Clear III oraz MrPaint 2


Rekomendowane odpowiedzi

Używam już od jakiegoś czasu. Z emalliami MM, HU nie ma problemu. Klade pod jak i na kalki, nic złego jeszcze się nie stało. Dobrze zabezpiecza pod chemię AK. Jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • Super Moderator

Dziękuję Solo.

 

Jeszcze jedno pytanie mam.

Ile po nałożeniu GX-100, można poddać go dalszej obróbce, czyli polerowaniu?

 

PS:

Nakładałem GX-100 na X22. Spokojnie można, nie ma żadnych reakcji, nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Ile po nałożeniu GX-100, można poddać go dalszej obróbce, czyli polerowaniu?

Po pomalowaniu zostawiłem na 2 tygodnie. Po tym czasie szlifowanie i polerowanie bez problemów. Malowane Tamiya X-22.

Dzięki za odpowiedz.

Nie mam tyle czasu i postanowiłem spróbować.

Jedna warstwa X-22, a następnie dwie GX-100.

Czas schnięcie ponad 48 godzin.

Najpierw szlifowanie papierem 2000 następnie 2500, polerka pastą Tempo i trzema pastami Tamiya.

 

rkweVs7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Pomocny wątek tu tworzycie Panowie. Pozwolę sobie zapytać tu czy mieliście styczność z GX112 Super Clear III UV Cut Gloss. Jest to ulepszona (?) wersja GX100 czy zupełna nowość reagująca w inny sposób niż 100-tka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ile po nałożeniu GX-100, można poddać go dalszej obróbce, czyli polerowaniu?

Po pomalowaniu zostawiłem na 2 tygodnie. Po tym czasie szlifowanie i polerowanie bez problemów. Malowane Tamiya X-22.

 

Pozwolę sobie dołączyć się do wątku, bo mam dylemat.

 

Użyłem GX100 z LT pod kalkomanie i wash i z washem AK Interactive ewidentnie mi się zgryzł.

 

0adeb6056bb2e7d195f1a81f7f7e4691.jpg

 

Mam teraz do zabezpieczenia przed kalkomaniami i washem inny model, malowany Alcladami i AK Extreme Metal. Chciałbym, żeby nadal był mocno błyszczący. Który lakier polecacie? Tamiya X-22 rozcieńczany X-20A?

 

65f9ea1d6a57fd6b5a3984950691ba9d.jpg

 

Dzięki za pomoc.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dosechł lakier albo za cieńka warstwa. Uzywam takiej kombinacji jak twoja na każdym modelu bez problemów. Tamiya daje taki sam połysk jak GX tylko trzeba dać kilka warstw (w przypadku obu lakierów). Dodatkowo jak przed lakierem masz powierzchnię papieru ściernego to problem jest na etapie malowania, a nie lakierowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dosechł lakier albo za cieńka warstwa. Uzywam takiej kombinacji jak twoja na każdym modelu bez problemów. Tamiya daje taki sam połysk jak GX tylko trzeba dać kilka warstw (w przypadku obu lakierów). Dodatkowo jak przed lakierem masz powierzchnię papieru ściernego to problem jest na etapie malowania, a nie lakierowania.

 

Fakt. Mogło być jedno i drugie, tzn. cienką warstwą i za bardzo się pospieszyłem. No cóż, dam mu jeszcze szansę. Na razie na tym Kfirze użyłem od góry Sido. Wiem, wiem, badziewie.

 

97d884f98bf6d07bc7347929151cbf70.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • Super Moderator

Witam.

Panowie mam do was pytanie.

Na jakich ustawieniach nakładacie GX-100?

Ja nałożyłem ustawieniach:

  • Ciśnienie: 1,2 bar
  • Dysza: 0,3
  • Temperatura pokojowa.
  • Nakładane prostopadle ok 5 -10 cm odległości do powierzchni
  • Rozcieńczenie 2,5ml GX-100 do 5,5ml MLT

Ew4HQtf.jpg

Gdzieś czytałem, że po nałożeniu GX-100 się rozleje samoczynnie i powstanie w miarę równa powierzchnia.

A u mnie:

HBTLWr7.jpg

MUA5WqN.jpg

 

Co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.