Skocz do zawartości

Mr.Color GX100 (Gunze Sangyo) Super Clear III oraz MrPaint 2


Rekomendowane odpowiedzi

Na YT widziałem filmik jak koleś pod kalki i washa olejnego w swoich modelach zabezpiecza powłokę lakierem Mr.Color GX100 (Gunze Sangyo) Super Clear III. Na kilku stronach zauważyłem wpis

 

Lakieru GX-100 nie wolno stosować bezpośrednio na kalki, ani też na farby GUNZE MR. HOBBY serii H.

 

O co chodzi? Ktoś ma jakieś doświadczenia? Czy w lakier gryzie się tylko z serią H czy też z C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a czemu by nie - nie znam lepszego błyszczącego lakieru niż GX-100 i X-22 tamki.

Naturalnie jeśli byś położył grubą warstwę tego lakieru na kalkomaniach, to nie wiem czy coś się nie stanie.

Ja jednak z reguły kładłem cienkie warstwy i nigdy nie miałem takiego problemu ani z kalkami, ani z jakimikolwiek farbami pod nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie polejesz bezpośrednio na kalki jakiejś grubej mokrej warstwy, to nic się nie stanie. Sam też go stosuję. Tu jest chyba taki problem, że ten lakier jest bardzo gęsty i dosyć mocno rozcieńcza się go LT, który sam w sobie jest dosyć agresywny. Ale jak położysz pierwszą cienką warstwę i dasz chwilę podeschnąć, to nic się nie stanie. Kilka modeli już nim wykończyłem bez żadnych przygód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jako zabezpieczenie farbek "C" pod washa olejnego się nada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Na YT widziałem filmik jak koleś pod kalki i washa olejnego w swoich modelach zabezpiecza powłokę lakierem Mr.Color GX100 (Gunze Sangyo) Super Clear III. Na kilku stronach zauważyłem wpis

 

Lakieru GX-100 nie wolno stosować bezpośrednio na kalki, ani też na farby GUNZE MR. HOBBY serii H.

 

O co chodzi? Ktoś ma jakieś doświadczenia? Czy w lakier gryzie się tylko z serią H czy też z C?

Trochę odgrzewam, ale Twoje wpisy Moses się nie wykluczają- na you tube "koleś pod kalki i washa" --nie wyklucza- nie wolno stosować bezpośrednio na kalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzewam, ale Twoje wpisy Moses się nie wykluczają- na you tube "koleś pod kalki i washa" --nie wyklucza- nie wolno stosować bezpośrednio na kalki

 

Łosza robisz przecież na kalkach, tak więc lakier kładziony był na kalki. ;) Tak gwoli wyjaśnienia mojego wpisu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • Super Moderator
Gunze GX100 albo MrPaint 2K

Jak już piszecie o GX100 to zadak kilka pytań.

Jak wiadomo, jest agresywny dla kalek.

Czy istnieje sposób, by go na kalkomanie położyć tak, by ich nie poniszczył?

Czy każde nałożenie skutkuje zniszczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Wiele razy kładłem go na i pod kalki i nigdy mi niczego nie zniszczył.

Ale ja widać nie umiem go kłaść tak jak trzeba, dlatego moich kalek nie ruszył.

A nakładałeś jak piszą najpierw "delikatną skórkę" a później kilka warstw grubszych? Czy każdą teką samą warstwę?

I Piszesz że nie reaguje. Pytam dla tego ponieważ chciałem go nałożyć na Airbusa a boję się zniszczyć kalkomanie.

No ale skoro ty nakładasz i nic to chyba też zaryzykuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nakładałeś jak piszą najpierw "delikatną skórkę" a później kilka warstw grubszych? Czy każdą teką samą warstwę?

I Piszesz że nie reaguje. Pytam dla tego ponieważ chciałem go nałożyć na Airbusa a boję się zniszczyć kalkomanie.

No ale skoro ty nakładasz i nic to chyba też zaryzykuję.

 

Szczerze mówiąc to nie patrzyłem i kładłem jak leci, raczej grube warstwy. choć trzeba przyznać że nie zalewałem powierzchni jakoś specjalnie, może dlatego kalek mi nie ruszało.

Myślę że problem jest raczej nie w lakierze tylko rozcieńczalniku: jeśli rozcieńczysz GX-100 zbyt mocno, może wtedy dobierze się do kalek. Ale to tylko moja teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fotkę z modelem na którym jest MrPaint 2K, zwykle lakiery 2K to gwarancja zdecydowanie lepszej jakosci niż produkty 1K.

Napisze że jak na lakier modelarski jest naprawdę ok.

Mieszasz z utwardzaczem i to wszystko - produkt ma świetną rozlewność zwróć uwagę tam gdzie odbija sie światło.

 

Niestety fotka nie jest najlepsza ale mimo wszystko widć że lakier naprawdę ładnie się rozkłada i po wyschnięciu ma połysk na poziomie 92-94Gu.

 

iXZ6NgR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który to lakier dokładnie?

KRL możesz podać jakiś link do sklepu?

I w jakich proporcjach rozcieńczać i czym myć po użyciu aerograf?

Powierzchnie wygląda super.

 

 

Można kupic tu:

 

http://plastmodel.pl/c/695/lakiery-bezbarwne-mr-paint-farby-i-chemia-modelarska.html

 

Mieszasz w proporcji 1:1 nie dodajesz rozcieńczalnika po wymieszaniu z utwardzaczem jest gotów do natrysku. Do mycia możesz użyć LT od Gunze

Tylko sprawdz wczesniej jak ten lakier zachowuje się na produkcie który używasz by nie było przykrych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.