Skocz do zawartości

Farby Mr.color-Rozcienczalnik


Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie tak, ale... Ten linkowany przez Ciebie jest do serii "C". Twoja farba do seria "H". Odpowiedni raczej będzie ten: http://mrhobby.pl/mr-aqueous-hobby-color-thinner-110-ml.html

 

Ale pitolisz.

Tym bardziej że ten co podajesz jest do nowej wodnej serii (od kilku miesięcy na rynku)...

 

Jak zapach nie przeszkadza to do farb Gunze serii C i H i Tamiya XF zdecydowanie najlepszy jest ten rozcieńczalnik

 

large_T-106.jpg?lm=1479803159

 

Z tym, że te farby to w zasadzie do aerografu są - pamiętaj o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale... Ten linkowany przez Ciebie jest do serii "C". Twoja farba do seria "H". Odpowiedni raczej będzie ten: http://mrhobby.pl/mr-aqueous-hobby-color-thinner-110-ml.html

 

Ale pitolisz.

Tym bardziej że ten co podajesz jest do nowej wodnej serii (od kilku miesięcy na rynku)...

 

Nowa seria to Acrysion, więc ty pitolisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale... Ten linkowany przez Ciebie jest do serii "C". Twoja farba do seria "H". Odpowiedni raczej będzie ten: http://mrhobby.pl/mr-aqueous-hobby-color-thinner-110-ml.html

 

Ale pitolisz.

Tym bardziej że ten co podajesz jest do nowej wodnej serii (od kilku miesięcy na rynku)...

 

Nowa seria to Acrysion, więc ty pitolisz.

 

Zgadza się, mój błąd

 

Tak czy inaczej MLT najlepsiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to że jeden z nich jest lepszy niż pozostałe i pasuje do wszystkich serii ;)

I farby Tamiyi też rozcieńcza, więc mając jeden rozcieńczalnik można mieć szeroką paletę barw nie zwracając uwagi na ich serię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I należy dodać nowy rozcieńczalnik Hataki (seria pomarańczowa). Świetnie współparcuje z serią H i C Gunze, z Tamiyą, a mniej śmierdzi niż ichniejsze.

 

Zgadza się - dla mnie to doskonała alternatywa.

Ja osobiście będę po wyczerpaniu zapasów Tamiya X-20A ten rozcieńczalnik stosował oprócz dedykowanego do Lifecolorów.

Farby, które używam to Tamiya, Gunze H, Lifecolor i Vallejo (tylko do pędzelkowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko w jakim zakresie jest to alternatywa. Czy przeszkadza nam tylko zapach, czy wpływ rozcieńczalnika na organizm. Bo jeśli to drugie, to jak coś źle nie pachnie, to nie znaczy, że nie jest szkodliwe.

 

W bardzo dobrym zakresie - sam sprawdź bo chyba jeszcze można dostać darmową próbkę.

 

Mi i domownikom przeszkadza smród MLT.

 

A wchodząc w "filozoficzny" wydźwięk Twojego postu to ostatecznie można to podsumować słowami klasyka: "życie to jest śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio eksperymentowalem z gunze h rozcieńczonym spirytusem i do tego kropla opóźniacza z Wamodu. Mniej śmierdzi a i rozcieńczalnik nieszkodliwy

Z wyniku jestem zadowolony, choc na razie użyłem tylko do malowania wnętrz pojazdów i mniejszych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, producent pomimo, że ma rozcieńczalnik uniwersalny do obu linii produktów (C i H - bo zakładam, być może błędnie, że do N nie pasuje) robi jeszcze osobny, dedykowany jedynie do linii H. Nie podważam waszego doświadczenia, jedynie zastanawiam się nad polityką firmy.

Natomiast wiadomość, że równie dobrze można je rozcieńczać Hataką jest świetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aero oczywiścię

 

NajbardziĘ uniwersalnĘ będOM

 

Mr Hobby Leveling Thinner lub Hataka Orange Thinner

 

ProporcjĘ dĄ rozcięczaniĘ sOM najlepsze 4:1 i więcej na koSZyść rozciĘńczalnika.

 

PS. "fajnie" się czyta z błędami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.