Skocz do zawartości

Szmal art werniks akrylowy- co i jak?


golf czarny

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tak dawno jeden z Kolegów przestawiając swoją pracę piękny model Miga wspomniał, iż użył jako werniksu produktu firmy Szmal Art. I ja taki nabyłem .Wczoraj próbowałem zastosować. Jako,że werniks jest gęsty usiłowałem go rozcieńczyć.

I tak : woda -nie,

alkohol-nie,

zmywacz Wamodu- nie,

clenolux też nie .

LT- hmmm ...chyba tak.... przynajmniej się nie ważył. Ale malować nie zdążyłem bo już jak to wszystko próbowałem wypróbować to się 2.00 zrobiła.

Nb. z pędzla wychodzi na nierozcieńczonym świetnie tyle,że imo za grubo.

No więc proszę o wskazówki , czym rozcieńczać i ile. LT to chyba nie jedyne rozwiązanie, bo proporcje wydaje się 1:6 i nie sądzę,żeby na kalkach się to nie odbiło.

Ps. zakładam temat żeby zebrać doświadczenia. Sam produkt jest względnie tani i gdyby znaleźć odpowiednie rozwiązanie mógłby być zamiennikiem parokroć droższych wyrobów dedykowanych do modelarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

odszukaj kto to i napisz do tego kolegi co używał tego lakieru na priv i się dowiedz co i jak.Skoro go położył na model to ma wiedzę z czym to rozcieńczać .Ja miałem tylko werniks matowy Talensa i rozcieńczałem go terpentyną ale do farb olejnych i również na powierzchnie akrylowe można używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talens zachowuje się praktycznie jak zwykły lakier modelarski.Mała warstewka z aero abo pędzelka do jednej doby wysycha.Ma te zaletę ,że jest na bazie żywic i dobrze zabezpiecza powierzchnie i ją wygładza dając połysk skorupki jajka.Rozcieńczasz terpentyną ale najlepiej balsamiczną .Ja nie wierzę w te bezzapachowe .Cosik ważą niekiedy farby czy lakiery emaliowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Też kiedyś kombinowałem z takimi werniksami i zrezygnowałem. Długo schną, potrafią być kapryśne oraz nie dają tak gładkiej powierzchni jak prawdziwe lakiery.

Jeżeli posiadasz aerograf, a po LT się spodziewam, to możesz kupić taki lakier. https://m.ebay.com/itm/Gaia-Modo-Professional-Gundam-Robot-Finish-Pro-Color-DX-03-Color-Clear-50ml/371386401915?hash=item56785ac47b:g:-dAAAOSwPcVVqIno

Gęstością przypomina Gunze GX100, więc jest bardzo wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.