Skocz do zawartości

Problem z kalkami


Abominus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!

Jak pomożecie wyjaśnić mi to???:

11t9yd5.jpg

Problem pojawił się gdy na pomalowany model nałożyłem kalkę, którą następnie zmiękczyłem Mr. Mark Setter'em. Potem cały model spryskałem cieńką warstwą lakieru błyszczącego (a dokładnie ładnie pachnącym brytolskim Pledg'em do płytek podłogowych - taki odpowiednik naszego Sido) co by ładnie "zwashować" i zapuścić linie. Nie wiem czemu te plamy się pojawiły i nawet nie wiem czy da się je czymkolwiek zmyć. Planuję wszystko spryskać jeszcze Clear Mattem z Pactry ale wątpię, że to zakryje ten syf. We wcześniejszym modelu zrobiłem nieco inaczej. Kalka--->zmiękczacz--->linie/wash, na to Clear Matt i problemu nie było. Help!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam ze te Twoje angielskie Sido weszlo w rekacje z seterem, a tam gdzie kalek nie ma lakier jest ok? Bez przebarwien etc, jesli tak to znaczy ze badz setter badz Sido dostalo alergii, mialem podobny przypadek ale na samej farbie, model prysniety Tamiya xf, na to poszlo Sido, kalki, znow sido, dalej lakier do wlosow biala farba( kamuflaz zimowy) i bezbarwny), gdy zmoczonym pedzlem zaczol zmywac akryl bialy wodą tez ktorys skladnik z koleji dostal alergi, i zrobily sie przebarwienia, zawsze tak robilem i nie bylo problemu, choc po tym przypadku po nalozeniu kalek paikam matowy, pozniej dopiero lakier do wlosow, spróbuj na boku kombinacje kolejnosci kladzenia warstw i sie dowiesz co zle robisz, ktory skladnik ma alergie.

 

Akurat w pancerce wyszlo to na dobre bo zrobily mi sie przebarwienia farby wiec model wygladal ciekawie , we samolotach efekt juz nie wskazany chyba

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się porządnie przyjrzeć to poza kalkami w niektórych miejscach są też przebarwienia ale takie mega delikatne. Podejrzewam, że to nie do końca starty nadmiar zmiękczacza, który spłynął tu i tam. Te przebarwienia strasznie psują efekt wizualny, nie wiem co z tym zrobić teraz> Nie znam żadnych sztuczek, które mogłyby zamienić to w jakiś "efekt naturalnej eksploatacji" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.