Skocz do zawartości

Weathering na tym egzemplarzu Apache


Headhunter88

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zmotywowany wyzwaniem od kolegi net_sailor, chciałbym poznać Wasze opinie jak zbudować helikopter "zużyty" w ten sposób, gdyż mój pomysł zrobienia w tym celu weatheringu i postshadingu na bazowym kolorze spotkał się z brakiem uznania

 

Mam na myśli szczególnie ewentualnie wykorzystanie 3 kolorów akrylowych

 

Moderację proszę o ewentualne przeniesienie topicu do innego działu, jeśli źle go wrzuciłem.

 

2.jpg

 

 

16.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zrobić taki weathering musisz po prostu przeanalizować co widzisz i jak to odtworzyć.

1. Masz wyplowiawa farbę

2. Punktowe podmalunki na wszelakich zawiasach i miejscach gdzie schodzi farba

3. Ślady po opadach atmosferycznych, kurzu itd

4. Ślady po olejach i innej hydraulice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ja to wszystko wiem i umiem zrobić, ale dowiedziałem się, że najlepiej użyć w takim przypadku 3 kolorów i ja zastanawiam się po co skoro można nałożyć pigmenty i farby plastyczne, albo postashading ??

Kolejny smakowity wąteczek się zapowiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam ale ja też bym użył trzech kolorów do malowania.

Masz ten podstawowy, kolor zaprawek na niektórych elementach/powierzchniach oraz czarne pasy.

 

Delikatnie mówiąc dałeś się podpuścić.

Oczywiście wszystkie te łederingi też oczywiście, żebyś mógł oszukać, omamić widza i porwać jego duszę.... :mrgeeen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam ale ja też bym użył trzech kolorów do malowania.

Masz ten podstawowy, kolor zaprawek na niektórych elementach/powierzchniach oraz czarne pasy.

 

 

A powiesz jeszcze jak byś to widział dokładnie i po kolei?

Np. maluje sobie podkład i nakładam kolorek bazowy, co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy mam tłumaczyć, że po prostu maluje model, daje mu postshading z koloru bazowego z dodatkiem np. jakiegoś jasnego koloru,następnie farba dla plastyków jako plamy i zacieki oraz pigment piaskowy. Mi chodzi o to w którym momencie mam użyć 3 farb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim stanie jest model? Już go malujesz? Tzn. masz już podkład i rozkiminiasz, co dalej?

Ja bym pomalował bazowym, a potem do niego dodawał np. żółty (dla wypłowienia), ciemniejszy zielony dla elementów podmalowanych (zawiasy, okolice klapek inspekcyjnych czy jak to zwą) itd.

 

Ale zastrzegam - ja maluję starymi Humbrolami i nadal brak mi biegłości w modelarskim fachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany ja już się zgubiłem , ale moim zdaniem...dobrze! Szukam nowych pomysłów na swój warsztat więc też Was za prowokuje, zaczepiam, podpytuję, piszcie każdy jak chce jakby widział w swoim mniemaniu taką maszynę. Ogólnie moim zdaniem jest to egzemplarz z jakiejś bazy w Niemczech (w końcu przyleciał do Polski, do Inowrocławia), więc Afganu, tudzież Iraku za sobą nie ma, przynajmniej nie w krótkim okresie czasowym, a patrzcie jak paskudnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak ja Ty chcesz to się raczej nie da.

Dobre zróżnicowanie powierzchni takiego modelu to skomplikowana i naprawdę czasochłonna robota, raczej mało komu się coś takiego by udało dobrze.

Chcesz prostych porad, a takich porad nie ma, bo to skomplikowane.

Malowanie i weathering takiego modelu to wieloetapowy proces i nikt Ci go tutaj nie streści w zadowalający sposób.

Masz do wyboru: założyć warsztat i pokazywać tam krok po kroku co i jak robisz, wówczas na bieżąco na pewno ludzie Ci będą doradzać i coś może z tego wyjdzie.

Drugi: kup i przeczytaj, sporo się nauczysz i zobaczysz jak wieloma metodami można dojść do takich samych efektów i ile pracy to wymaga, choć samo w sobie trudne nie jest.

 

encyclopedia-of-aircraft-modelling-techniques-vol3-painting-english.jpgencyclopedia-of-aircraft-modelling-techniques-vol4-weathering-english.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo znowu muszę przyznać Ci racje

Ale to bardzo długa droga

Kolega chce pomalować model " JUŻ" co w wypadku modelarstwa -pospiech- to ZGUBA i szkoda fatygi

Pierwsze w jakiej skali jest model ?

Drugie skleiłeś czy masz zamiar ?

Malujesz pędzlem,czy aero ?

Moja rada -choć nie jestem fachowcem -kleje tylko w 72 i ja pomalowałbym go tak -maluje aero

Surfancer czarny

Bazowy- Oliw Drab- ale panelowo tzn.każdy panel osobno i pod rożnymi katami pozostawiając widoczny podkład na łączeniach blach

Gdy widzisz efekt swojego malowania

Kładę -modulacja koloru -do bazowego dodaje tutaj kropla żółtego pryskam plaszcyzny i krawędzie odpowiednio maskując to czego nie chce pomalować

Zadowolony ?? jak tak to

Kładę Sido

Kalki

Wasz

Bawie się w zacieki, zadrapania itp.

Na całość jak skończony, bezbarwny mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo znowu muszę przyznać Ci racje

Ale to bardzo długa droga

Kolega chce pomalować model " JUŻ" co w wypadku modelarstwa -pospiech- to ZGUBA i szkoda fatygi

Pierwsze w jakiej skali jest model ?

Drugie skleiłeś czy masz zamiar ?

Malujesz pędzlem,czy aero ?

Moja rada -choć nie jestem fachowcem -kleje tylko w 72 i ja pomalowałbym go tak -maluje aero

Surfancer czarny

Bazowy- Oliw Drab- ale panelowo tzn.każdy panel osobno i pod rożnymi katami pozostawiając widoczny podkład na łączeniach blach

Gdy widzisz efekt swojego malowania

Kładę -modulacja koloru -do bazowego dodaje tutaj kropla żółtego pryskam plaszcyzny i krawędzie odpowiednio maskując to czego nie chce pomalować

Zadowolony ?? jak tak to

Kładę Sido

Kalki

Wasz

Bawie się w zacieki, zadrapania itp.

Na całość jak skończony, bezbarwny mat

 

 

No i mi to gra tak bym to zrobił, a pomysł z czarnym podkładem ciekawa rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak ja Ty chcesz to się raczej nie da.

Dobre zróżnicowanie powierzchni takiego modelu to skomplikowana i naprawdę czasochłonna robota, raczej mało komu się coś takiego by udało dobrze.

Chcesz prostych porad, a takich porad nie ma, bo to skomplikowane.

Malowanie i weathering takiego modelu to wieloetapowy proces i nikt Ci go tutaj nie streści w zadowalający sposób.

Masz do wyboru: założyć warsztat i pokazywać tam krok po kroku co i jak robisz, wówczas na bieżąco na pewno ludzie Ci będą doradzać i coś może z tego wyjdzie.

Drugi: kup i przeczytaj, sporo się nauczysz i zobaczysz jak wieloma metodami można dojść do takich samych efektów i ile pracy to wymaga, choć samo w sobie trudne nie jest.

 

encyclopedia-of-aircraft-modelling-techniques-vol3-painting-english.jpgencyclopedia-of-aircraft-modelling-techniques-vol4-weathering-english.jpg

 

Nie chodzi o to, że na "już" i ma zadzialać tak jak chce

bardziej chodzi o to żeby zobaczyć co Wy robicie, bez żadnej spiny i chowania się ze swoimi metodami, a te linki widziałem już dawno, ale żadna mi nie pasowała do tematyki która zacząłem w tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ja to wszystko wiem i umiem zrobić, ale dowiedziałem się, że najlepiej użyć w takim przypadku 3 kolorów i ja zastanawiam się po co skoro można nałożyć pigmenty i farby plastyczne, albo postashading ??

Kolejny smakowity wąteczek się zapowiada...

 

Nie pomyliłeś się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ja to wszystko wiem i umiem zrobić, ale dowiedziałem się, że najlepiej użyć w takim przypadku 3 kolorów i ja zastanawiam się po co skoro można nałożyć pigmenty i farby plastyczne, albo postashading ??

Kolejny smakowity wąteczek się zapowiada...

 

Nie pomyliłeś się

 

Czemu? zadałem po prostu pytanie, jak ktoś nie chce to niech nie pisze

A czytałeś je, albo choćby przeglądałeś?

Bo ja czytałem i moim zdaniem obie bardzo pasują do tego co chcesz zrobić i osiągnąć.

 

Owszem, ale chciałem trochę na ten temat też trochę podyskutować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie, ale pytasz o zbyt szeroki zakres wiedzy żeby sobie o nim tak po prostu podyskutować.

Tutaj wchodzą w rachubę różne techniki malowania i weatheringu, i obawiam się, że nikt Ci tutaj nie doradzi szczegółowo, bo o tym można by książkę napisać.

Zawęź temat, wtedy masz duże szanse na uzyskanie precyzyjnych porad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jakie jest pytanie i czego dotyczy.

I dlatego odpowiedziałem jak odpowiedziałem: temat jest bardzo szeroki do omówienia i stosunkowo skomplikowany.

Domyślam się bowiem że autor nie jest zainteresowany odpowiedzią: pomaluj kolorem bazowym i pocieniuj jaśniejszą mieszanką a potem zrób weathering.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.