Skocz do zawartości

Trawka i śnieg na dioramę


Melgir

Rekomendowane odpowiedzi

Podłoże smarujesz Wikolem.

Trawę sypiesz z góry na podstawkę (ja robię to szczyptami tak jak się soli) a trawka sama się odpowiednio układa.

Ot i cała historyja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

No nie do końca, elektrostatyczna wymaga "sadzarki" można ją zrobic z packi na muchy, za kilka pln i wtedy efekt jest dużo lepszy lub z pakuł hydraulicznych ale trzeba się na orać nie co więcej, zależy od skali do jakiej planujesz wykonać,żeby nie być gołosłownym

th_16042013556_zpsbc203d86.jpg th_16042013553_zpse83e8fd0.jpg

roślinki z łąki w większości trawa listki i inne roślinki zwykłą kartka z drukarki

taki małe co i jak

http://s1196.photobucket.com/user/GreifAB/library/Tutorial%20zieleniny?sort=2&page=1

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Czołem

No nie do końca, elektrostatyczna wymaga "sadzarki" można ją zrobic z packi na muchy, za kilka pln i wtedy efekt jest dużo lepszy lub z pakuł hydraulicznych ale trzeba się na orać nie co więcej, zależy od skali do jakiej planujesz wykonać,żeby nie być gołosłownym

th_16042013556_zpsbc203d86.jpg th_16042013553_zpse83e8fd0.jpg

roślinki z łąki w większości trawa listki i inne roślinki zwykłą kartka z drukarki

taki małe co i jak

http://s1196.photobucket.com/user/GreifAB/library/Tutorial%20zieleniny?sort=2&page=1

Pozdro

Dokładnie.

Wcześniej trawę sadziłem poprostu sypiąc jak sól. Ale jak zrobiłem sobie elektrosadzarkę, od razu widać różnicę. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja Panowie również sobie zrobiłem owo urządzenie do sadzenia, ale przy mojej skali (1:72) i zrobieniu kilkunastych podstawek z trawą, stwierdzam, że efekt sypania bez sadzarki jest równie zadowalający.

 

Przy większych skalach 1:48 1:35 faktycznie użycie sadzarki może okazać się niezbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Na YT widziałem patent z trocinami w woreczku foliowym, zamykamy woreczek razem z dyszą spraya z np. zieloną farbą. Potrząsamy zawartością i jednocześnie rozpylamy farbę. Powinny wyjść zielone trociny. Zastanawiałem się jeszcze nad tym czy taka metoda przejdzie z np. kaszą manną, gryczaną itd. lub nawet z drobno pociętymi pakułami hydraulicznymi w połączeniu z różnymi kolorami farb. Mogłoby byc to jakieś uzupełnienie trawy elektrostatycznej. Coś ktoś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.