Skocz do zawartości

Oświetlenie miejsca pracy


J4kub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio w internecie natknąłem się na takie zdjęcia:

 

12094811_965343250171659_8362528627436010681_o_zpscogpxleo.jpg

 

12032733_965343093505008_9058213412158610693_o_zpso2lnudhs.jpg

 

Jestem zielony jeśli chodzi o oświetlenie i LED i tu moje pytanie jaka byłaby to taśma i jak myślicie jest to warte zachodu? czy może lepiej kupić normalną lampkę?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

no co kto lubi ja używam

41Hr9vGBnpL._SY355_.jpg

mocą światła może nie powalają ale mają fajny design a jako główne oświetlenie używam

60x60cm-led-panel-48w-white-4000k.jpg

600x600mm x2 pod sufitem około 1000W mocy świetlnej przy 100W poboru brak cieni bo miękkie światło w odległości ok 10 cm już prawie nie widać zarysu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

To jest bardzo fascynujący, z cyklu the never ending story temat. :)  Nie, nie to, jakie oświetlenie, bo ta kwestia jest do zamknięcia w jednym zdaniu. Fascynuje mnie to, czym kierują się ludzie dokonując takiego a nie innego wyboru. Mając dwie opcje - tanią i najlepszą z dostępnych, oraz droższą i najgorszą, wybierają... tę drugą... W większości dyskusji na ten temat, wykluczając od razu użycie żarówki, czy halogenu. Co nimi kieruje? Albo Wami, jeśli to był też Wasz wybór. Wytłumaczcie mi proszę, bo ja tego nie rozumiem.
Oczywiście można napisać, że używają tego co chcą, bo tak chcą i tak im się podoba i g...o mi do tego. I tu pełna zgoda.
 

Edytowane przez Mariucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieć wasze problemy. Ja kupiłem LED panel 1200x300mm i niebawem zastąpi moją lampę vtlamp6. 

http://www.v-tac-shop.sk/led-panely-1200x300/v-tac-led-panel-45w-obdlznikovy-studena-biela

Już przy nim pracowałem u znajomego, z kolorami problem nie miałem, choć RA jest podane "tylko" jako >80.

Natężenie światła i obszar oświetlony bez porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mbrnnr napisał:

Mieć wasze problemy. Ja kupiłem LED panel 1200x300mm i niebawem zastąpi moją lampę vtlamp6. 

http://www.v-tac-shop.sk/led-panely-1200x300/v-tac-led-panel-45w-obdlznikovy-studena-biela

Już przy nim pracowałem u znajomego, z kolorami problem nie miałem, choć RA jest podane "tylko" jako >80.

Natężenie światła i obszar oświetlony bez porównania. 

Jak to planujesz zamontować nad biurkiem?

Od kilku lat mam bardzo mocną, ledową lampę warsztatową nad biurkiem, chyba nie ma na rynku mocniejszej, do tego ze 250W światła 5400K pod sufitem i czasami nie jest fajnie: światło odbija się od tego co robię (a może nie odbija, ale coś jakby oślepiało) i zwyczajnie nie widzę dokładnie co robię, co mi przeszkadza głównie przy malowaniu. Może taki panel to jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy mi się przy tym nie męczą. Oprawa kreślarska ma tę zaletę, że mogę oświetlić pole robocze, a nie walę światłem po oczach.

Nie miga w zauważalny sposób, choć używam jej już kilka lat i to też jako głównego oświetlenia pokoju.

Edytowane przez MIRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto co lubi dla mnie świeci jak powinna ... oczywiście możesz sobie halogen zamontować ? i tak jest to lampka biurowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.