Skocz do zawartości

Konkurs 2017


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie doczytałeś co pisałem wcześniej w tych postach:

 

Ok, kilka moich propozycji

 

Jeśli macie uwagi co do moich propozycji, to naturalnie zapraszam do dyskusji.

 

(...)to tylko propozycja zmian(...)

 

(..) dodam propozycje zmiany głosowania (...)

 

(...)to jest to dokładnie odwrotnie to co ja proponowałem(...)

 

Ja ze swojej strony jeszcze raz zaproponuję rozważenie (...)

 

Słowo "proponować" jest tu kluczowe do zrozumienia moich intencji.

 

Poza tym chwalenie się tym że olałeś połowę uczestników nie oceniając ich tylko naciskając przycisk "dalej" jest wyjątkowym skur...

 

Człowieku, jak chcesz sobie mięsem porzucać to idź gdzieś tam na zewnątrz, tutaj takiego buractwa nikt nie ma ochoty wysłuchiwać.

Mam nadzieję że zrozumiesz za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeszcze raz spróbuję podsumować propozycje jakie się tutaj pojawiły, do rozważenia przez Administrację:

 

1. Konkurs - raz w roku, czas trwania 4 miesiące, nie krócej nie dłużej (dlaczego dłużej nie i dlaczego krócej nie, wypowiadało się tutaj parę osób)

2. Temat konkursu - raczej bez tematu przewodniego, co ułatwia wybór modelu (ideą konkursu jest zrobienie wyjątkowo dobrego modelu, a nie sztuczne wciskanie się w ramy zadanego tematu), ewentualnie do rozważenia dodatkowa kategoria z narzuconym tematem. Przeciwko sztucznemu narzucaniu tematu niech będą tytuły wielu warsztatów, gdzie dodanie słów "w środku" lata" czy "upał" załatwiało sprawę. Takie naciąganie tematu moim zdaniem skutecznie skompromitowało tę ideę.

3. Termin rozpoczęcia konkursu: zdecydowanie po wakacjach, wrzesień lub październik.

4. Kwestia kategorii dodatkowych (za wyjątkiem sytuacji gdy będą specjalni zasponsorowane, jak teraz kategoria najlepszego modelu Tamki): do rozważnie ograniczenie, choć zdecydowanie optowałbym za pozostawieniem najlepszego warsztatu; to mobilizuje do prowadzenia ciekawych realcji, a to w końcu jest samo "mięsko" na tym forum.

5. Brak podziału na skale, co mogłoby skutkować zbytnim rozdrobnieniem - mała ilość prac w poszczególnych podkategoriach.

6. Głosowanie: albo wybrany skład sędziowski (za czym jestem zdecydowanie), albo tak jak do tej pory, jednak zdecydowanie z uproszczonym formularzem (oddzielne głosowanie za malowanie i oddzielne za klejenie nie ma większego sensu).

7. Kwestia nagród: należy liczyć się z tym, że w kolejnych edycjach konkursu sponsorzy nie będą tak hojni, albo że nawet w ogóle ich nie będzie. Nie należy też nastawiać się na medale i dyplomy, bo to też jest finansowane z czyjejś kieszeni, więc warto mieć to na uwadze. Nagrody będą, to będą, a jak nie, to też problemu nie będzie.

 

I to w zasadzie tyle.

Fajnie byłoby teraz gdyby Reflect coś w tym temacie napisał, bo może w ogóle nie planuje on żadnych zmian i niepotrzebnie się tutaj produkujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu strzeliłeś sobie w stopę

Może nie doczytałeś co pisałem wcześniej w tych postach:

 

Ok, kilka moich propozycji

 

Jeśli macie uwagi co do moich propozycji, to naturalnie zapraszam do dyskusji.

 

(...)to tylko propozycja zmian(...)

 

(..) dodam propozycje zmiany głosowania (...)

 

(...)to jest to dokładnie odwrotnie to co ja proponowałem(...)

 

Ja ze swojej strony jeszcze raz zaproponuję rozważenie (...)

 

Słowo "proponować" jest tu kluczowe do zrozumienia moich intencji.

 

Poza tym chwalenie się tym że olałeś połowę uczestników nie oceniając ich tylko naciskając przycisk "dalej" jest wyjątkowym skur...

 

Człowieku, jak chcesz sobie mięsem porzucać to idź gdzieś tam na zewnątrz, tutaj takiego buractwa nikt nie ma ochoty wysłuchiwać.

Mam nadzieję że zrozumiesz za pierwszym razem.

 

Czyż tak częste uzywanie "słowa klucz" - nie jest właśnie narzucaniem swoich smętnych wynużeń i sugestią że tak ma być?

Wydaje mi sie że tak i raczej większość kolegów z tego forum przyzna mi rację

 

Poza tym oceniaj sobie prace innych wybiórczo - mam to gdzieś - ale zacznij trochę myśleć i nie chwal się tym publicznie, bo ktoś może poczuć sie urażony (bynajmniej nie ja - jak wcześniej napisałem mam to gdzieś)

 

Kończąc tą jałową dyskusję z tobą - chciałem zauważyć ze burak i w dodatku gbur jesteś. Stanięcie z tobą w opozycji kończy sie wyzwiskami. Widać ze młody jesteś i nie nadajesz sie do dyskusji. Troche za wysokie ego!

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przy okazji jedno małe pytanie: czy byłby chętne osoby do wzięcia udziału tylko i wyłącznie w konkursie lotniczym?

Od jakiegoś czasu chodzi mi coś takiego po głowie i ciekaw jestem czy tylko ja mam na takie coś ochotę.

W takim konkursie byłby naturalnie podział na skale, osobną kwestią jest tylko czy to dałoby się zmieścić gdzieś obok konkursu, nazwijmy go, głównego.

To tak do rozważenia na boku: konkurs wyłącznie lotniczy.

Nie twierdzę że dałoby się to zorganizować, ale może, tak na boku... Raczej bez nagród i sponsorów, po prostu rodzaj takiej sportowej rywalizacji raz do roku, dla lotników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii nagród: Forum ma możliwość przydzielenia rangi użytkownikowi. Taki mini bannerek wyświetlany pod avatarem. Można tam wstawić grafikę w stylu "zwycięzca konkursu 2017 w kategorii lotnictwo". Jak się na to zapatrujecie?

Byłem zwycięzcą konkursu zima w 3kategoriach i zwycięzcą konkursu lato w 3kategoriach.

"Taki mini bannerek wyświetlany pod avatarem" - to na nim raczej mi nie zależy.

 

Jeśli dobrze zrozumiałem i na forum pojawią się mini konkursy oddzielne dla lotników, dioram itd.. to z konkursu głównego nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Pomysł na mały, kameralny konkurs lotniczy to coś zupełnie niezależnego od konkursu głównego.

To moja propozycja, na razie z nikim nie konsultowana, żeby zorientować się czy byłoby zainteresowanie.

Konkurs byłby podobny (co do zasad) do Głównego, z prostymi regułami:

- modele z którymi można startować to szeroko rozumiane lotnictwo, bez tematu przewodniego

- kategorie to skale (zapewne 1:72 i mniejsze, 1:48 i 1:32 i większe)

- określony czas na wykonanie modelu (pewnie 3, nie więcej niż 4 miesiące)

- głosowanie: albo wszyscy chętni albo jury, jeśli udałoby się parę obeznanych w temacie znaleźć i przekonać do sędziowania.

 

Jeśli to miałoby się odbyć, to na pewno w czasie nie kolidującym z głównym Konkursem.

Przykładowo, jeśli Konkurs 2017 wystartuje we wrześniu/październiku 2017, to lotniczy mógłby wystartować w styczniu 2017, a może nawet wcześniej, może w tym roku.

Nie kolidowałoby to z konkursem głównym i nie odbierałoby mu to chętnych do startu, bo czasu na ochłonięcie po zmaganiach lotniczych byłoby dużo.

I to wszystko.

Naturalnie nie wiem jak do tego podeszłaby administracja, bo to ona musi się zgodzić (choćby po to żeby wydzielić jakieś podforum na ten cel), ale posondować sam pomysł można i dlatego to robię.

Nie wiem też jak z nagrodami, ale zakładam że by ich raczej nie było, bo nie sądzę żeby udało się znaleźć sponsorów, choć kto wie. W każdym razie nie nastawiam się za bardzo w tym temacie.

Pomysł z pucharem przechodnim i bannerkiem jest bardzo fajny, w końcu chyba nie startuje się tylko dla rzeczowych nagród, sam fakt konkurowania z innymi modelarzami to jest to co najprzyjemniejsze w takich konkursach.

 

Podobny konkurs lotniczy był kiedyś na PWM (zająłem tam nawet bodajże drugie miejsce w skali 1:72) i wzięło w nim całkiem sporo osób, emocji było co niemiara.

To coś w rodzaju "branżowego" konkursu. Jeśli Główny można porównać do Olimpiady, gdzie startuje się w wielu dyscyplinach, tak Lotniczy porównałbym do Mundialu, gdzie startuje się w jednej dyscyplinie.

Żeby nie zagęszczać samych konkursów w trakcie roku, taki lotniczy mógłby odbywać się na przykład co dwa lata, w zależności od zainteresowania.

To taka luźna propozycja, skierowana do lotników.

Pytanie czy w ogóle chcecie coś takiego na MW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Temat zamykam. Będzie konkurs to będzie - myślę, że nie tylko ja jestem lekko zjeżony tymi przepychankami słownymi co lepsze a co gorsze. Co się sprawdziło a co nie. Konkurs będzie - kiedy i w jakiej formie, otrzymacie stosowną wiadomość z odpowiednim wyprzedzeniem. Co by wyjaśnić "Temat przewodni" na pewno będzie - chcecie robić model na konkurs bez tematu - festiwali modelarskich w PL jest od groma, jedźcie tam eksponować swoje prace. Na pewno nie zmieni się forma oceniania - nigdy nie będzie komisji sędziowskiej! Generalnie większość drobnych zasad, które już wałkowaliśmy podczas minionych konkursów pozostanie (dla przykładu - brak podziału na skalę) reszta - to wynikowa sponsorów i innych. Możliwe, że rozdzielimy klasę pojazdów cywilnych. Nagroda Grand-Prix - nie wiem czy jest potrzebna i tak bierzecie bardzo poważnie wyniki, ja nie mam zamiaru znowu rozdzielać i łagodzić bo ktoś się obnosi, że wygrał itp itd - Chcecie być ważni, wygrajcie jakiś duży konkurs w Polsce, albo coś prestiżowego za granicą wtedy nie będzie potrzebna ani nadana ranga (po moim trupie) ani gwiazdki, ani specjalny banner itp itd. sława Was dosięgnie - po prostu róbcie piękne modele.

 

OK - to tyle.

 

Admin

 

P.S.

Do Panów Atlis, Solo wysyłam dodatkowe PW - wasza aktywność na forum modelwork wychodzi już poza akceptowalne ramy komunikacji - jesteście wszędzie i zawsze, trochę dystansu!!!! Reszta komentarzy jak napisałem, za chwilę piszę wiadomości prywatne do Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.