Skocz do zawartości

Ładna Niemka - Ciocia Ju w skali 1/72.


cezar2002

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 4 - Najlepszy warsztat/model młodego modelarza (do lat 15-tu)

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

 

Witam w moim konkursowym warsztacie.

Mam na imię Julek, i mam 14 lat.

Moim pierwszym modelem na konkurs będzie popularnie zwany model ,,Tante Ju'',

czyli niemieckiej produkcji maszyna - Ju-52.

Zapraszam.

 

864af07d233a75c5med.jpg

 

Dla formalności zdjęcie fabrycznie zafoliowanych ramek znanego modelu Italeri, w skali 1/72:

 

a7fbd0e4776a1c80med.jpg

 

 

Na pierwszy ogień idzie wyposażenie kabiny. Jak można zobaczyć na załączonym obrazku, producent nie zaszalał z detalami we wnętrzu kabiny:

 

9090971f5722fdd7med.jpg

 

Postanowiłem więc, w miarę swoich możliwości jak najbardziej oddać wygląd środka prawdziwego samolotu. Na pierwszy rzut oka najbardziej brakuje tutaj imitacji blachy falistej, obecnej na zewnątrz modelu. Postanowiłem się tym zająć. Przeprowadziłem pierwszą próbę, odbijając w modelinie fakturę samolotu. Po utwardzeniu otrzymałem taki efekt:

 

81aee08e0b454d04med.jpg

 

4784393ae42120aemed.jpg

 

Jestem zadowolony z efektu. Po pocienieniu imitacji blachy jak i ścianek modelu całość powinna się dosyć zgrabnie prezentować.

Jak na razie to tyle, relację będę starał się regularnie aktualizować, i do następnego postu

 

Pozdrawiam, Julek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem więc, w miarę swoich możliwości jak najbardziej oddać wygląd środka prawdziwego samolotu. Na pierwszy rzut oka najbardziej brakuje tutaj imitacji blachy falistej, obecnej na zewnątrz modelu. Postanowiłem się tym zająć. Przeprowadziłem pierwszą próbę, odbijając w modelinie fakturę samolotu. Po utwardzeniu otrzymałem taki efekt:

 

81aee08e0b454d04med.jpg

 

4784393ae42120aemed.jpg

 

Jestem zadowolony z efektu. Po pocienieniu imitacji blachy jak i ścianek modelu całość powinna się dosyć zgrabnie prezentować.

Jak na razie to tyle, relację będę starał się regularnie aktualizować, i do następnego postu

 

Pozdrawiam, Julek

 

 

Tą modeliną warto rozpłaszczyć jakimś wałkiem zamiast ''pocieniać'' (ogólnie ciekawy pomysł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, to był tylko testowy kawałek. W tym do modelu znacznie lepiej rozprowadziłem modelinę po papierze, ale i tak zeszlifowałem ,,blachę'' jak i burtę kadłuba. Na fotce nie wygląda to dobrze, ale to wina zdjęcia. W gruncie rzeczy po malowaniu będzie ok.

 

1fd25d6423d315cdmed.jpg

 

Pozdrawiam, Julek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam że wczoraj jak i przedwczoraj nie było relacji, ale uznałem, że dotychczasowe postępy nie są warte pokazania. Dzisiaj nowe zdjęcia: wkleiłem imitacje wręg, początki tego zbrojenia z rurek i wzmocnień między oknami. były one konieczne, aby wręgi ładnie ,,siadły''. Wnętrze to jeszcze kompletna beta.

 

85da15412b349fb2med.jpg

 

8e1b435d60909a2bmed.jpg

 

9c93c81ed673231emed.jpg

 

Pozdrawiam, Julek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna maszyna.

 

blachę falistą łatwiej uzyskać, kopiując fakturę zewnętrzną metodą odciskania na blaszkę aluminiową (taką twardszą spożywczą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.