Skocz do zawartości

Wypoczynek w rzece, czyli leopard 1a4


HubertP

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 4 - Najlepszy warsztat/model młodego modelarza (do lat 15-tu)

Specjalna 5 - najlepsza praca w klasach 1,2,3,4,5 zbudowana w oparciu o model Tamiya

 

Hej, mam 15 lat i po raz pierwszy biorę udział w konkursie modelarskim. Będzie też to mój pierwszy warsztat. Wezmę się w nim za leoparda 1a4 w wersji do przekraczania rzek.

Model będę robił prosto z boxa.

Historia: niemiecki typ czołgu podstawowego drugiej generacji opracowany w latach 60. XX wieku dla Bundeswehry jako następca amerykańskich czołgów Patton. Czołgi weszły do służby w roku 1965.

DSCN0276_zpspxwstysp.jpg

DSCN0293_zpsjgkqdkyw.jpg

DSCN0283_zpsg3rewkib.jpg

DSCN0292_zpsgdt7x5pe.jpg

DSCN0296_zpsoyfofhvr.jpg

I jeszcze jedno pytanie: czy ktoś ma zdjęcia tego modelu najlepiej w kamuflażu nato?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Będę szczególnie kibicował! Mam nadzieję, że koledzy zaraz pomogą z tym pytaniem o kamuflaż nato.

 

pozdrawiam i trzymam kciuki!

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, wreszcie młodzież,która nie spędza całego wolnego czasu grając w playa,kibicuję

Gram na xboxie ale wolę modelarstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten model. Czekam na więcej.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, sorki że na razie nie aktualizuje warsztatu, ale skupiam się na szkole w następnym tygodniu powinno się coś pojawić. Pełną parą ruszę w czerwcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej

No cóż, rok szkolny już za mną, II klasa z paskiem zaliczona więc można kleić . Model jest już praktycznie gotowy do pomalowania. Niestety zgubiłem przedni zaczep, więc musiałem go "pożyczyć" z Merkavy. Mam nadzieję że jakoś to wygląda.

DSC01939_zpsbsybgmqv.jpg

DSC01940_zpsxes30pub.jpg

DSC01941_zpswur0cp08.jpg

DSC01942_zpsuekve02n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno gotowy do malowania? Na przedniej płycie bodajże jest wgłębienie, warto to zaszpachlować bo jest w dosyć widocznym miejscu. Rzeczy z boku burty są nieobrobione, widać ślady po łączeniach z ramką, kraty wydechu też mają jakieś skazy, warto je uregulować. Haki z przodu są krzywo. Ogólnie to mam nadzieje, że nie chcesz malować osobno góry i dołu. Z przodu powstanie wtedy szpara na łączeniu, podobnie z tyłu. Będziesz musiał ścierać farbę, szpachlować i malować ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej, czołg pomalowałem. Niestety nałożyłem za dużo farby i musiałem go ratować. Trochę szlifowania i jest w porządku Położyłem na nowo podkład, a czołg jest gotowy do malowania i zostanie ukończony za tydzień na warsztatach modelarskich w Poznaniu Położę pre-shading, farbę nato-green, zrobię washa, położę kalkę i zabezpieczę czołg lakierem 13995535_1132677506798208_8101381825423315175_o_zpsymv0rob9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.