Skocz do zawartości

Okruchy wpomnień - II KORPUS we Włoszech 1/35


pedzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Kolory dobrane z "okładki figurek MiniArtu".

Naprawdę? To dlaczego np. opinacze wyraźnie ciemniejsze niż mundur? A koszula wyraźnie zielona zamiast piaskowo-brunatna?

No a beret? - dostałeś linkę do repliki takiego beretu, a koloru jakoś nie dopasowałeś... (na moje oko, wedle Twojej fotki, to beret powinieneś mieć w obecnym kolorze opinaczy...)

 

Pojazd z kolei to farby Ammo MIG Modulation OLIVE DRAB

W moim odczuciu zestaw ten dość kontrowersyjnie oddaje barwę Olive Drab (ale niech tam...) - no i przeznaczony jest do modulacji, a modulacji na Twoim pojeździe wcale nie widać - jest po prostu cały "za jasny"...

 

Jedna uwaga ogólna - jeśli chcesz nadal wrzucać fotki z etapu malowania, nie oddające prawdziwych kolorów, to daruj sobie...

Miej choć odrobinę szacunku dla tych co chcą Twą relację przeglądać, a może i na niej się wzorować.

Relacja z ewidentnymi błędami merytorycznymi w montażu, kolorystyce czy oznakowaniu jest... mało warta...

 

Zrób nowe fotki, albo skoryguj już istniejące w jakimś programie graficznym tak aby pokazać rzeczywistą kolorystykę figurek czy pojazdu. Wtedy moje uwagi mogą okazać się bezzasadne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Beret khaki

Owszem, ale to co widać na Twojej fotce dalekie jest od khaki...

Dostałeś linkę do takiego beretu http://allegro.pl/psz-beret-general-service-cap-rozmiar-55-i6422974082.html

Najprościej to dopasuj kolor beretu do koloru podkładki pod orzełka z kalkomanii

 

Koszula valejo882 tak jak na opakowaniu.

W takim razie albo Miniart dobrał kolory "na oko", albo Valleyo zrobiło farbki "na oko"...

Miniart dał w instrukcji propozycje kolorów od różnych producentów

valejo882

44152d481bdf6afb.jpg

Testors 1702 0172d13af3ba502975307bb4e19514c8.jpg

Tamiya XF-49 farba-modelarska-emaliowa-xf49-khaki.jpg

czy Humbrol 83 0083.gif

 

W każdym bądź razie koszule w tak intensywną zieleń jak na Twojej fotce nie wpadały, masz przecież fotki...

041f501ef3e79a20.jpgCollarlessShirt.jpg

czy box-art figurek

6462abb861cee52c.jpg

 

Opinacze to nie wiem. Masz jakieś kolorowe zdjęcie?

A samemu poszukać nie łaska?

Oryginały z epoki http://onlinemilitaria.net/products/3120-UK-P-37-Web-Anklets-or-Gaiters-khaki-WWII-dated-Original/

Obecna replika http://allegro.pl/opinacze-webbing-pattern-37-anklets-replika-i6412858567.html

Do tego oporządzenie parciane stosunkowo szybko na słońcu blakło (jaśniało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Figurki prawie skończone. Jeszcze drobnostka typu: oczy, orzełek na beret...

Ze względu na nietypowe nakrycie głowy beret musiałem ręcznie rzeźbić masą Green Stuf

 

Co do tła to nie wiem czemu na zewnątrz lepiej wychodzą zdjęcia na kolorowym tle. Na białym tle obraz jest kiepski. Nie potrawę ustawić aparatu.

 

9598b4e7244a2a0b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapraszam Panów jeszcze raz do zdjęcia:

 

Proszę przodem!

 

c5ac9e5d8a8cd050.jpg

 

I tyłem!

 

796202c4c69526ac.jpg

 

Jeszcze raz przodem!

 

562cb9c7aefdcde5.jpg

 

 

 

Ciężarówka czeka na przybrudzenie. Kurz, brud. no i koła oczywiście .I dach,.

Data po 3 sierpnia 1945

 

9ea3ee7798f4af1a.jpg

 

ae922f43e2886ae5.jpg

 

eddf38c554dd97ca.jpg

 

63cdb1e17779479f.jpg

 

c969e8710d819b58.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs LATO 2016

Wooow kolejny konkurs. dajesz, dajesz...

Kilka miesięcy przed pierwszym gwizdkiem robię zapasy. Chemia, figsy, inne pierdoły..

Sporządzam przygotowania na 11 maja. Zaczynam warsztat. Godzina 23.00 zakładam pierwszy post. Tego dnia i o tej godzinie nastąpił atak artyleryjski na wzgórze MONTE CASSINO. Po nawałnicy rusza II KORPUS!.

Fotki przygotowane. Model otwarty. Warsztat idzie pełną parą

Po jakimś czasie zmiana planów. Mały zgrzyt wśród użytkowników warsztatu

Ciśnienie rośnie.

Akcja przenosi się o rok do przodu. Jednak tytuł nadal obowiązuje.

Zbieranie informacji. Jeszcze raz zbieranie informacji. Setki godzin przeglądania internetu.

Gajowy z wąsami podpowiada. Ciśnienia też nie wytrzymuje. Jednak podpowiada.

Pędzelek dostaję zawrotów. Jednak leci do przodu.

Miesiąc przed końcem jeszcze zmiany,zmiany,zmiany. Domawia kalki na zamówienie, lepi berety. Coś ciągle zmienia.

1-2tygodnie przed końcem. Praca, praca i jeszcze raz praca przy projekcie.

Żona wyjeżdża z dzieciakiem do mamy na tydzień. Pędzelek już nie pracuje ale szaleje!. Ostatnie dni.

Ostatnie zamówienia ze sklepów. To tabliczka, To gilotyna do tabliczek to coś tam i tak w kółko.

Ostatnie 8dni do końca konkursu. Praca przy projekcie nabiera takiego rozpędu jakiego jeszcze pędzelek nie doznał.

Temperatura zewnętrzna około 25-30stopni

O plaży można tylko pomarzyć, zero sportu, zero filmów, zero znajomych. Nic tylko modelarstwo od rana do nocy. Może zdążę. Może się uda. Przez 4 miesiące wydane około 1tyś zł. na wszystko co związane z tym projektem. Dziś żona z synem wróciła. Czasu mało. Prawie nic.

Jutro urlop na żądanie. Modlić się żeby pracodawca udzielił urlopu. Istne szaleństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pamiętam.

Mam fotki. Wszystko przygotowałem. Jednak "diorama - do poradnika" wyszła ,że tak powiem kiepsko. I nie ma czym się chwalić. Technika wykonania jest bardzo zbliżona do tej konkursowej.

Jeśli nadal chcecie to wyleje żywicę z opisem i po sprawie.

Chciałem postarać się o nową -ładniejszą. Zadecydujcie może sami.

 

747250507724a0cf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.