Skocz do zawartości

Na upał - zimne piwko i prysznic! 1:32 Fujimi


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 5 - Dioramy

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Drugi warsztat tutaj!

Rzecz dzieje się w hurtowni napojów chłodzących i piwa. Podstawą jest ten model Fujimi:

 

P5020135_zps5ahko2ui.jpg~original

 

Bardzo dobrej jakości odlew i detal, ramki w kolorach czarnym i szarym, bezbarwnym i chromowane, dodatkowo gumowe opony, kawałek gumy na chlapacze, dwóch figurantów, skrzynki i beczki. Kasta odlana w całości:

P5020155_zpsyzcdb6y0.jpg~original

P5020138_zpsf4n7ay7z.jpg~original

P5020150_zpskhfshlce.jpg~original

P5020151_zpskwwu79vg.jpg~original

P5020152_zps2kgeaa8w.jpg~original

P5020136_zps6uldybdl.jpg~original

 

Butelek za to nie dali. Zaopatrzyłem sie w zestaw małego odlewnika i sam se zrobię.

P5020154_zpst6kestnu.jpg~original

 

Kalki zamówiłem. Model kierownicę ma po lewej stronie, ale zarejestrowali go w PL, wiec nic nie zmienię.

 

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

M.A.V. mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej.

 

Rama mikruska złożona, koła i oś skrętna są ruchome, jakby przyszła mi ochota pojeździć po stole. Spasowanie idealne, zero szpachli, nadlewek, wypychacze w miejscach nieistotnych. Z klejem za to trzeba uważać, bo ten czarny plastik od razu matowieje, jak kapnie nie tam gdzie trzeba:

P5060160_zpsdlkrpw0p.jpg~original

P5060161_zpskxdegm5k.jpg~original

P5060162_zpsyv8w27jt.jpg~original

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowane)

Przez ostatnie dni uczyłem się odlewnictwa.

Przede wszystkim obejrzałem ten ciekawy i pouczający filmik:

- light saber dla każdego!

i zacząłem działać.

 

Odważnie osadziłem wszystkie skrzyneczki w plastelinie, ale jak policzyłem ile silikonu byłoby mi na to potrzebne , poprzestałem na trzech:

 

P5130178_zpse41ydrpe.jpg~original

 

Ważne, by do odmierzonej ilości silikonu dać odpowiednią ilość katalizatora, plus górkę na wszelki słucz. Ja dałem dokładnie ile trza było, do tego może niezbyt dobrze rozmieszałem. Efekt - po trzech dniach związało, owszem, ale dalej klei się to do palców.

P5220130_zpsbvnngcb2.jpg~original

Posmarowałem to katalizatorem, może pomoże.

 

Drugie podejście - wyszło od razu lepiej, twarde jak należy, przyjemne w dotyku. Jednakże lepiej zrobić formę zbliżoną do kwadratu. Długą prostokątną ciężej zalewać (moja była z jednej strony zespolona) i rozformowywać.

P5220131_zpsw8h5xd1h.jpg~original

Te ubytki formy to właśnie efekt wyciągania odlewów i rozciągania silikonu. Kilka słupeczków sie oderwało.

 

Ale z pierwszego odlewania i tak jestem zadowolony. Skuteczność jak na razie 25%, jedna skrzynka wyszła cała ok, w innych są niedolania ale do następnego wlewu podzieliłem formę na pół i powinno być ok.

P5220122_zpsoqx53n73.jpg~original

P5220123_zpst6cfaihw.jpg~original

P5220124_zpstrbthd8v.jpg~original

 

Wybrakowane skrzyneczki i tak wykorzystam, dam je do wewnątrz, a i połamane w hurtowniach się zdarzają.

 

Zrobiłem też drugą bateryjkę butelek i wczoraj zalałem. Do jutra czekamy.

P5220128_zpsmywpjbjr.jpg~original

 

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jak tam zmagania z materią?

 

Ciężko było.

Po miesiącu walki, skrzynki wychodzą tak jak powinny, a bez tego nie mógłbym ruszyć dalej. Teraz wychodzą mi same równiutkie, dobrze że na początku "udało" mi się trochę złomowych zrobić

 

P6080151_zpscz4k8d40.jpg~original

 

Butelki także się robią, tych będę koło setki potrzebował:

P6080154_zpsisgxvnlb.jpg~original

 

Producent, jakkolwiek bardzo starannie oddał szczegóły nie przewidział możliwości umieszczenia klapy w pozycji otwartej:

P6080145_zpspwbktzx4.jpg~original

P6080144_zps48gfla8c.jpg~original

 

Szkoda mi ciąć, więc musiałem zmienić koncepcję. Zakupiłem ramkę, jak zwykle w sklepie za 5 PLN, miejsca na niej sporo...:

P6080148_zpscyezb2bw.jpg~original

 

...więc na scenę wjeżdża...:

 

P5020129_zpszczv6ql0.jpg~original

 

Miał to być osobny projekt, ale z czasem nie wyrobiłbym się, wiec dam go tu.

Inbox zrobiłem na początku maja. W pudełku znajdujemy sześć ramek we wściekle pomarańczowym, ostrzegawczym kolorze:

P5020130_zpsyrvmazba.jpg~original

 

Detal bardzo ładny:

P5020131_zpswlu5tq6h.jpg~original

 

Figurka kierowcy z gumowatego materiału, chyba ciężko będzie malować, oponki gumowe:

P5020132_zpswlqylorx.jpg~original

 

Instrukcja czytelna, obrazkowa:

P5020133_zpsn04hvnkk.jpg~original

 

No cóż, teraz to naprawdę muszę brać się do roboty.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż wydaje mi się że i tak żeby go użyć to burta powinna być otwierana

Musi być, inaczej nie można włożyć palety czy czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burty - jak wspomniałem - będą zamknięte. Szkoda ciąć, bo efekt nie byłby dobry. Samochód będzie już załadowany, ale o tym potem.

 

Bardzo dobra składalność, choć większość części musiałem składać w powietrzu, bo wszystko jest ruchome. Wymieniłem tylko plastikowe siłowniki na druciane:

P6170174_zpsjqbl1fck.jpg~original

P6170177_zpsytwiejfp.jpg~original

 

M.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Co tam słychać na warsztacie? bo coś ucichło
Podbijmy Marcinowi temat bo pewnie nie może go znaleźć, żeby nowe foty wrzucić

 

Jestem, Panowie, jestem. Tylko weny coś brak i kłopoty ze zdrowiem, ale nie moje, co bardzo mnie zniechęca do czegokolwiek

 

Ale coś zrobione jest. Składowe części sztaplarki, tak to będzie modułami malowane, potem złożę w całość i postarzę:

P7170029_zpsthxvf2oq.jpg

 

Ostatni rzut oka na piękny detal silnika - następna sztaplarka będzie w wersji warsztatowo naprawczej, bo naprawdę szkoda to zasłaniać. Model Aoshimy jest najbardziej akuratny, jeżeli chodzi o detal, i nie najdroższy z dostępnych:

P7170028_zpsxq5f84qn.jpg

 

Brakuje kierownicy i dźwigni, wkleję na końcu, bo delikatne to wszystko. Poza tym kierownica musi być odpowiednio ustawiona w stosunku do kół:

P7170030_zpsb2qsjc6a.jpg

 

A koncepcja scenki jest taka:

P7170040_zpsskvojtub.jpg

P7170039_zpsizjh1swf.jpg

P7170038_zpsbvt3tbtq.jpg

P7170037_zps2cntxso5.jpg

 

Autko, jak widzicie nie ruszone od ostatniego czasu. Od maja czekam na sygnał od firmy kalkowej Widocznie za trudne wzory dałem do zrobienia.

 

... albo flaszki przelewa

 

Skrzynki zrobione, flaszki się produkują, wolno to idzie, bo półtora dnia czeka się na stwardnienie żywicy.

 

Najwyżej nie skończę w terminie, co tam.

 

Pozdrawiam i zdrowia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Toyota w bazie, złożona na sucho jeszcze, ale wygląda wg mnie ok, widły pomaluję, przy następnej okazji. Malowane Pactrą:

P7240051_zpsivxq6l79.jpg~original

P7240053_zps2zpdwtn3.jpg~original

P7240049_zpsw7cfg7gj.jpg~original

 

W autku pomalowałem pakę, dalej czekam na kalki, bez nich nie dobiorę koloru kabiny

P7240060_zps2gcox6gm.jpg~original

P7240059_zpspatjypra.jpg~original

P7240058_zpslle8jv3y.jpg~original

 

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.