Skocz do zawartości

Okruchy wpomnień - II KORPUS we Włoszech 1/35


pedzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 5 - Dioramy

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepszy model w barwach Polski

 

d9043812281ea80d.jpg

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

 

6821208feafae84f.jpg

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

 

eaa3916507b9a78f.jpg

 

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

6b7631e5200f8f6d.jpg

 

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

dd860a2b2807fdb0.jpg

 

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

 

9c8cb83198ffd518.jpg

 

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

0ed2b97a2795750d.jpg

 

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

e1cedf81c8def2f4.jpg

 

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

88a31b3cb163e2bf.jpg

 

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

e7ca8963dacd8c49.jpg

 

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

645a488ee5bca6e0.jpg

 

 

 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

cd5f4a03ccc17c34.jpg

 

 

 

 

e3ae5d469ae61edd.jpg

 

 

 

 

 

aa65febe763f0c47.jpg

 

 

 

 

 

381870da32adde6a.jpg

 

 

 

 

 

3ba7121b355f65f8.jpg

 

 

 

 

 

7011ee1a384f7087.jpg

 

 

 

 

 

3dd31ba8caf4e44e.jpg

 

 

 

 

 

cbfe3342628e8612.jpg

 

 

 

 

 

890c67b151bce72c.jpg

 

 

 

 

2ea1783a716251ea.jpg

 

 

 

 

3433206544e44b60.jpg

 

 

 

 

f4da2d68a0f102bd.jpg

 

 

 

 

 

9c76be352c45a773.jpg

 

 

 

 

 

df7859a5c0683861.jpg

 

 

 

 

 

01ee25cbd2feb4a8.jpg

 

 

 

 

 

500173a6cee75ec9.jpg

 

 

 

 

 

802451a46820f432.jpg

 

 

 

----------------------------------------------------------------------

 

 

7a27f788b364b9cc.jpg

 

 

 

 

bdc52af2bd7d1e7a.jpg

 

 

 

 

e26f9d4cfa7ffeab.jpg

 

 

 

 

5cb20561beec6386.jpg

 

 

 

 

ffbe312c1bb6958f.jpg

 

 

W warsztacie co jakiś czas będę się starał umieszczać krótkie wpisy -ciekawostki -głównie informacje o II Korpusie we Włoszech. Być może też nie zabraknie informacji o Dywizji niemieckiej broniącej za wszelką cene Lini Gustawa. Którym najważniejszym punktem umocnień było wzgórze Cassino.

Mam nadzieję ,że to zachęci do odwiedzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziękuję ,że wstęp się podobał

Żeby to miało ręce i nogi przygotowanie tego zajęło mi wiele godzin.

 

A teraz do rzeczy:

Mój syn jeszcze mały i nie mówi to nawet o zdanie się nie pytałem...

 

...klocki się przydały pod wylewkę gipsu dentystycznego kl3. (biały)

a0087b2f961dfad6.jpg

 

 

f882cb9475b20b30.jpg

 

 

c87d55e3e8a8f029.jpg

 

Rzeźbienie czasochłonne. Oczywiście jeszcze nie skończony.

 

c4830ae7041e3503.jpg

 

d2a2b135cbff5029.jpg

 

55b4fc8fde3b9e5b.jpg

 

d70492215c8d897a.jpg

 

b0b0492eaed42bde.jpg

 

c38b1df3f3f13e3a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba kalki nie do tego pojazdu?

 

Godło II Korpusu jest takie same na jeep i innych pojazdach wykorzystanych przez wspomniany korpus na zachodzie.

Wielkość kalki natomiast sprawdzałem i nie powinno być z tym problemu.

 

Co do mostu to nie określiliście co dokładnie nie teges...>?

Domyślam się ,że łuk wnętrza mostu. Może i nie teges. Spróbuję przeszlifować.

A kamienie lub bloki z ,których budowano miały różny kształt.

Jest tego masa i różnorodność jest tak różna ,że każdy jest inny:

np.

https://www.google.pl/search?q=stary+most+kamienny&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi5x5XZ3tfMAhXJhSwKHexqB-AQ_AUIBygB&biw=1093&bih=482#imgrc=VTich7yZuD_MGM%3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrry dygresje, gdyz takowa mi sie cisnie. W wiekszosci relaci uzywano JeeP ow , wiec nie rozumiem czemu usilujesz wepchnac te ciezarowke.

Cisnij na ten mojstek 2 JeeP-y z zawartoscia i bedzie to gralo pod wzgledem historycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciężarówka fajniejsza. Co do mostu to łuk trochę nie równy, ale w sumie mogło tak być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrry dygresje, gdyz takowa mi sie cisnie. W wiekszosci relaci uzywano JeeP ow , wiec nie rozumiem czemu usilujesz wepchnac te ciezarowke.

Cisnij na ten mojstek 2 JeeP-y z zawartoscia i bedzie to gralo pod wzgledem historycznym.

 

Marcin nie kombinuj.

Jeepy były ogólnie wszędzie wykorzystane i tak Ci się kojarzą.

O jaki wzgląd historyczny chodzi?

Bo jeśli chodzi o moją ciężarówkę to jako model mi się podoba i była wykorzystywana przez II Korpus na zachodzie 1943 - 1944 to na pewno.

min. 21 kompania transportowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c358bf2017b1ef1f.jpg

 

Dobrze kombinujesz... ale nie do końca...

Jak zrobisz tak jak planujesz, to będziesz miał ciężarówkę z kanadyjskim numerem ewidencyjnym, z powojennym oznaczeniem 2 Korpusu Polskiego, i to niekompletnym... Jedynie oznaczenie klasy mostowej będzie poprawne (to żółte kółko) ale to oznaczenie w zasadzie było rzadko spotykane...

W okresie bitwy o Monte Cassino oznaczenia na pojazdach jednostek 2 Korpusu były nieco inne - to jakie masz w kalkomaniach z Jeepami, zostało wprowadzone w sierpniu '45, a więc ponad rok po bitwie o Monte Cassino.

Poza tym oznaczenie to nie tylko syrenka ale i wielobarwna tablica z numerem (w przypadku Jeepa z 11 Szwadronu Żandarmerii 2 Korpusu to czarna tablica z białym pasem u góry, z cyframi 3518)

 

Godło II Korpusu jest takie same na jeep i innych pojazdach wykorzystanych przez wspomniany korpus na zachodzie.

Wielkość kalki natomiast sprawdzałem i nie powinno być z tym problemu.

"Godło" to nie wszystko... należało by się troszkę podszkolić w wiedzy stricte historycznej - modelarstwo to nie tylko klejenie modeli ale i grzebanie w dokumentacji...

Akurat o 2 Korpusie Polskim we Włoszech masz stosunkowo dużo materiałów fotograficznych, zarówno opublikowanych drukiem, jak i dostępnych w sieci...

Bo jeśli chodzi o moją ciężarówkę to jako model mi się podoba i była wykorzystywana przez II Korpus na zachodzie 1943 - 1944 to na pewno.

min. 21 kompania transportowa

To poszukaj sobie oznaczenia 21 kompanii transportowej z okresu wrzesień '43 - sierpień '45. Niestety nie jest to syrenka na czerwonym polu o rozmiarach 24x21 cm (w skali 1:1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi wasc choc jedna fote z tym pojazdem pod Monte Casinno, a wiez mi ze bede Cie popieral do konca w Tym temacie. Jezeli w wiekszosci opowiesci z tego okresu wystepuja JeePy to po jaka cholere prubujesz dopisac historie? Daj spokoj z Cassino i zostan tylko we Wloszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mostu to ten który odlałeś wygląda bardzo koślawo, wręcz niedopuszczalnie krzywo. Sztuka budowania łuku w architekturze jest znana od dosyć (bardzo) dawna. Na dodatek to jeszcze mają być Włochy^^

Na pewno musisz coś z tym zrobić, może uda Ci się to odratować jeszcze szlifowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Godło" to nie wszystko... należało by się troszkę podszkolić w wiedzy stricte historycznej - modelarstwo to nie tylko klejenie modeli ale i grzebanie w dokumentacji...

Dokładnie masz rację.

Szukałem i prawie nic nie znalazłem.

Publikację z chęcią bym kupił o tej ciężarowce. Niestety jest masa tego i nie wiadomo, którą wybrać. tz. kupić łatwo ale czy wewnątrz będzie cokolwiek o chevrolet c15a to ciężko mi określić.

Jedynie co mi się udało znaleźć:

 

 

879575bad019f792.jpg

 

 

Daj mi wasc choc jedna fote z tym pojazdem pod Monte Casinno, a wiez mi ze bede Cie popieral do konca w Tym temacie. Jezeli w wiekszosci opowiesci z tego okresu wystepuja JeePy to po jaka cholere prubujesz dopisac historie? Daj spokoj z Cassino i zostan tylko we Wloszech.

 

Tak jak sam napisałeś:

"Okruchy wspomnień - II KORPUS we Włoszech". Daty też celowo nie podałem bo wiedziałem ,że zaraz będzie problem z oznaczeniami.

Opowiadanie z kolei będzie głównie o bitwie pod Monte Cassino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie masz rację.

Szukałem i prawie nic nie znalazłem.

...

Jedynie co mi się udało znaleźć:

Nadal kombinujesz jak koń pod górę... (choć w dobrą stronę )

Model z IBG w 1/72 to Chevrolet C15A z kabiną typ 11 i stalową paką, a model w 1/35 to Chevrolet C15A z paką drewnianą i kabiną typ 13 (i/lub typ 12).

Różnice pomiędzy kabinami typ 11 i typ 12 są niewielkie ale zauważalne...

Ponadto w tym modelu w siedemdwójce oznaczenia są nieregulaminowe (na pewno podparte jakąś fotką) i niestety niepoprawne.

"3521" powinno być na dwukolorowej tarczy, z linią dzielenia kolorów po przekątnej, o kolorach czerwonym (lewy/góra) i zielonym (prawy/dół)

Tu masz orientacyjny wygląd takiej regulaminowej tablicy z okresu wrzesień '43 - lipiec '45 (skan z książek A.Kamińskiego "Od Acromy do Zwycięzcy" + moje złożenie)

21kompania.jpg

A tu fotkę Forda CMP z kabiną typ 13, z Pułku 4go Pancernego w regulaminowych oznaczeniach z tego okresu (skan z tych samych publikacji co wyżej)

FordCMP.jpg

Dla "ułatwienia" czytania zdjęć dodam jedynie że "173" w tym wypadku jest na dwukolorowej tarczy dzielonej w poziomie, o kolorach fiolet (góra), czerwony (dół)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gajowy z wąsami ,że doszedłeś do tego ,że instrukcja pochodzi z modelu 1/72 -podziwiam

I wielkie dzięki za pomoc doboru kalkomanii. Twoja jest nietypowa to musi być zrobiona na zamówienie. Zobaczę czy się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.