Skocz do zawartości

Na rozgrzanym, letnim dachu...


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 6 - Figurki i Popiersia

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowycha

 

W ramach uzupełnienia do tematu Fallujah postanowiłem zrobić coś dodatkowego. W ramach poprawy umiejętności i chęci spróbowania czegoś innego.

Inspiracją są te dwa zdjęcia, z których pierwsze z pewnością znane z filmu.

AmericanSniper_trailer_zpsvfuhpzyy.jpg

Drugie, to oponenci z przeciwnej strony barykady, ale w podobnym klimacie

D42ADA76-83AB-45C1-A872-CF57169902B9_cx0_cy10_cw0_mw1024_s_n_r1_zps5awyja9z.jpg

 

Bazą będzie zestaw Legend LF0136

LF0136_4_zps9uzzoxne.jpg

 

Głowy wymienię na części z Evolutnion Miniatures i Airborne Miniatures. Reszta wyjdzie "w praniu". Dawcą głowy snajpera będzie ten oto figurant

85_min.jpg

85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przyglądam temu zdjęciu i podstawce, to zabudowanie jej z dwóch krótszych boków tym wysokim murem i niższym murkiem od przodu stworzy wrażenie pudełka z dwoma lalkami na środku. Słowem- kiepsko. Nowe koncepcja to- na jednej z krótszych stron będzie ścian częściowo zburzona z gruzem rozsypanym na części podłogi (zajmie to optycznie trochę miejsca). Murek zostaje na przodzie, a drugą krótszą stronę zostawię pustą. Trochę przestrzeni musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywan do wybrudzenia ( za mocne kontrasty ) . Murek na dachu powinien zabezpieczac przed wypadnieciem ( ten jest za niski ) . Dziura jest za duza... popatrz na zdjecia , chlopaki maja wybite pare cegiel na linii ostrzalu. Idea snajpera to jest to ze nie wiedza skad padl strzal. Twoja koncepcja to odwrotnosc tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie kolejne podejście z komentarzem, że snajper powinien być schowany w szufladzie i wystawać powinny tylko oczy. Obejrzałem 96 zdjęć snajperów w Afganistanie i Iraku. Nie zgadzam się do końca z opinią Marcina. Poszukać zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguje Twoich ra zycie jest zyciem. Pisze czego mnie uczono przy strzelaniu snajperskim. A wysokosc murkow wynika z religii - Jezeli ktos spadnie z dachu twojego domu to Ty ponosisz odpowiedzialnosc . Tak jest w Bibli i Koranie. Dlatego dachy u Nich sa powyzej pasa, ( zawsze masz wyjatki- dlatego lepiej popierac zdjeciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem:

Jedynie zastanawiam się nad nieco wyższym murkiem.

Marcin- można znaleźć zdjęcia zakamuflowanych snajperów i takich dość odsłoniętych. Murek podwyższę, dziurę zmniejszę podsypując gruzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem całkowitym snajperskim amatorem - strzelałem rzadko, a w zasadzie w ogóle - to się wypowiem Dobrze, że posłuchałeś rad Marcina Układ na podstawce - bardzo dobry, podoba mi się. Mimo fragmentów muru równoległych do krawędzi podstawki, ułożenie snajperów i wyposażenia wprowadza trochę potrzebnego "chaosu". Szkoda, że nie przewidujesz jakichś obiektów małej infrastruktury - pisaliśmy o różnych pomysłach przy okazji tematu dioramy z Faludży. Tutaj też byś mógł coś wykorzystać. Druga sprawa to mur i gruzy. Pomyśl co zrobić, żeby to nie wyglądało, że ściany w irackich budynkach robi się z litej skały, w dodatku grubej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Marcinem, ale mam uwage taką, że Twój snajper ma bardzo wąskie pole ostrzału, natomiast spotter wystawia się (przy takim otworze) na strzał. Wg mnie powinieneś zmienić miejscami figurki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.