Skocz do zawartości

Colonel Claus Schenk Graf von Stauffenberg operacja Valkyria


damien77

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 6 - Figurki i Popiersia

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Zamach na życie Hitlera był kulminacją starań niemieckiego ruchu oporu, nakierowanych na obalenie reżimu nazistowskiego i przejęcie władzy w Niemczech. Śmierć Führera miała ułatwić przeprowadzenie puczu wojskowego i zainstalowanie nowego rządu pod zwierzchnictwem Carla Friedricha Goerdelera jako kanclerza oraz Ludwiga Becka jako głowy państwa. W przygotowaniach do zamachu uczestniczyli spiskowcy z kręgów wojskowych (Wehrmacht), pozostający w ścisłym kontakcie z kręgami cywilnymi, m.in. z opozycjonistami skupionymi w Kręgu z Krzyżowej. Pośród ponad 200 straconych za udział w zamachu byli: marszałek polny Erwin von Witzleben, 19 generałów (m.in. Ludwig Beck), 26 pułkowników, 2 ambasadorów, 7 dyplomatów, 1 minister, 3 sekretarzy stanu, a także szef policji kryminalnej, wielu prezydentów i premierów rządów krajów związkowych, regionalnych prezydentów policji. Marszałkowie polni Erwin Rommel i Günther von Kluge mogli być uczestnikami spisku i z tego powodu prawdopodobnie zostali zmuszeni do popełnienia samobójstwa.

 

Zamach na życie Hitlera został przeprowadzony osobiście przez von Stauffenberga, który podłożył bombę w sali narad sytuacyjnych w kwaterze Führera Wilczy Szaniec koło Rastenburga (obecnego Kętrzyna) w Prusach Wschodnich. Po umieszczeniu ładunku von Stauffenberg natychmiast wrócił do Berlina, aby dowodzić puczem. Strategiczny plan przejęcia władzy po śmierci Hitlera znany był jako Operacja Walkiria. Ze względu na nieprzewidziane przez spiskowców okoliczności Hitler przeżył wybuch. Spiskowcom nie udało się wzniecić ogólnoniemieckiego powstania. Nie udało się przejąć kontroli nad radiostacjami, więc wieści o tym, że Hitler przeżył zamach, dotarły do Berlina. Żołnierze, którzy pierwotnie wykonywali rozkazy von Stauffenberga, odmówili ich dalszego wykonywania. Oddziały wierne Hitlerowi rozpoczęły kontrakcję. Na rozkaz dowódcy Armii Rezerwowej, gen. Ernsta Friedricha Fromma, przywódcy spisku: Claus von Stauffenberg, Friedrich Olbricht, Albrecht Mertz von Quirnheim i adiutant Stauffenberga Werner von Haeften zostali aresztowani i rozstrzelani przez pluton egzekucyjny w nocy z 20 na 21 lipca. Hitler rozpoczął czystki, które zakończyły się egzekucją niemal pięciu tysięcy przeciwników nazizmu na mocy wyroków Trybunału Ludowego pod przewodnictwem Rolanda Freislera.

 

A wiec moim bohaterem bedzie nie kto inny jak von Stauffenberg,jest to popiersie firmy Nuts Planet w skali 1:10.

 

745e35_ed3edc9e3ee24d1594b46a7716c4cf25.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Na poczatek usunalem wszystkie nadlewki,glowa bedzie znajdowac sie na osobnym uchwycie do malowania ,tułów umieszcze od razu na podstawce ktora zabezpiecze tasma klejaca aby lepiej mi sie malowalo.

 

bdf411943683.jpg

 

9678188b8b5f.jpg

 

Jutro pokarze jak mocowac popiersie do podstawki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Fantastyczne popiersie! Fajnie, że zrobisz step by step! Jestem pewien, że będziesz miał wielu widzów! Ja będę kibicował na pewno :-)

 

Pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto przedmioty ktore beda nam potrzebne aby zamontowac popiersie do podstawki : wiartarka,wiertla,podstawka ,kawalek rurki,klej szybkoschnacy i oczywiscie popiersie.

 

DSC_0115.JPG

 

Nawiercamy podstawke oraz popiersie wiertlem odpowiedniej wielkosci i laczymy elementy ze soba dodajac klej,czasami jest potrzeba uzycia mlotka ubytek ktory widac na zdjecie wypelniam masa dwuskladnikowa miliput,potem malujemy lub bejcujemy podstawke na wybrany przez nas kolor,ja na razie tego nie zrobie i zabezpiecze podstawke tasma klejaca.

 

DSC_0116.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabralem sie za malowanie ,robilem zdjecia ale niestety ciezko bedzie cos na nich zobaczyc.

 

 

Na poczatek zagruntowalem wszystko szarym podkladem,potem polozylem baze,nie bede pisal jakich konkretnie farb uzylem i w jakich proporcjach mieszalem ,jezeli ktos jest zainteresowany to niech do mnie napisze.

 

DSC_0117.JPG

 

Pierwsze rozjasnienie.Twarz obracamy tak aby czolo bylo skirowane do nas i od gory psikamy aerografem.

DSC_0119.JPG

 

Drugie rozjasnienie.

DSC_0121.JPG

 

Pierwszy cien.Kladac cien odwracamy twarz tak aby broda byla skierowana w nasza strone i od dolu psikamy aerografem.

DSC_0123.JPG

 

Poglebiony cien

DSC_0125.JPG

 

Widok z przodu po washu z farby bazowej tak aby wszystko zespoic w calosc

DSC_0127.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Reszte bede malowal pedzlami,dojdzie jeszcze jedno rozjasnienie , zarost usta ,oko i nos oraz uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe. Dawno czekałem na SBS w Twoim wykonaniu. Jeszcze żeby ten oberst był rzeczywiście Stauffenbergiem a nie Tomem Cruise'm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie jest druga glowa i calkiem mozliwe ze to oryginalnego Stauffenberga ,ja zdecydowalem sie na taka wersje ze wzgledu na czapke.

 

A możesz ją pokazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie jest druga glowa i calkiem mozliwe ze to oryginalnego Stauffenberga ,ja zdecydowalem sie na taka wersje ze wzgledu na czapke.

 

A możesz ją pokazać?

 

Jutro cykne jakies zdjecie przy dziennym swietle.

 

Zapomnialem dac zdjecia z farbami ktorych uzylem.

 

13230948_1172597316108567_1233332949_o.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac mistrzowska prace (jak zwykle) i nawiazujac do twarzy znanego aktora a nie oryginalu napisze ze bohater falszywy (kto interesuje sie postacia von Staufenberga ten wie o czym pisze) to i twarz moze byc lewa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta na fotosie na moje zbyt jasna. Mundury do filmu, wedlug mojej wiedzy robila firma Hero z Poznania a opinie o ich wyrobach sa mieszane. Tak czy siak, mundur z boxartu na moje blizszy prawdzie. Jezeli wstrzymasz sie do wieczora to podrzuce cos w temacie w postaci zdjec.

 

Poza wszystkim trzeba pamietac ze oficerowie, zwlaszcza ci majetniejsi (do takich nalezal Staufenberg) szyli sobie mundury na zamowienie i czasami materialy byly niestandardowe pod wzgledem splotu, faktury, gramatury i koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pomalowalem czapke uzylem nastepujacych kolorow:

 

VMC - Ger,Fieldgrey

VMC - Bronze Green

AK Interactive - Satin Black

AK Interactive - Red

VMC - Silvergrey

 

 

 

346bfdd14226.jpg

 

 

8b93dbf5bf59.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to bluzy oficerskie. Różne typy i wzory, kolory raczej oddane poprawnie.

 

gr0001_zpsnt4ihghk.jpg

 

grv_zpsgcnlv48a.jpg

 

gr_zps2tgxuies.jpg

 

gr0002_zps0lggypei.jpg

 

Wszystkie skany są wycinkami zdjęć z "German Soldiers of World War Two" autorstwa Jean de Lagarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, możesz go lekko złamać zielenią lub jakąś oliwką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.