Skocz do zawartości

"Letnia noc" Letty F&F HobbyDesign 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 6 - Figurki i Popiersia

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Witajcie,

Patrząc na poziom konkurenci to nie mam czego tu szukać, ale tak się złożyło, że mam taką figurkę do zrobienia, która wpisuje się w założenia konkursu. No właśnie - jak? Letty znana z serii filmów Szybcy i Wściekli. Większość scen kręcona była w ciepłych miejscach takich jak Meksyk, Rio czy USA latem. A czemu kurtka i długie spodnie - no cóż, nie każda letnia noc jest ciepła

 

In-box:

IMG_5248_zps0n4qfb4q.jpg

IMG_5249_zpsgep7h1w7.jpg

IMG_5251_zps3sbylnmy.jpg

IMG_5253_zps0lexptln.jpg

IMG_5255_zpsb6a4zohp.jpg

 

Kilka słów o samej żywicy. Jakość odlewu jest bardzo dobra - napotkałem jedynie 3 małe mankamenty widoczne na zdjęciach. Detal jest zadowalający, choć w tej skali mógłby być wyraźniejszy miejscami. Spasowanie - skleiłem i pomalowałem już całą serię F&F i mogę powiedzieć, że jest naprawdę niezłe.

 

Pierwsze prace:

 

Zaczynam o zaznaczenia ołówkiem szwów:

IMG_5256_zpskvmo5cvo.jpg

 

Następnie za pomocą skalpela i gąbki ściernej usuwam szwy:

IMG_5257_zpsuqqgliy3.jpg

 

Kolejny etap to odnalezienie ubytków:

IMG_5258_zpsogtazycw.jpg

IMG_5260_zpsa3npsyz3.jpg

 

I zaszpachlowanie ich klejem CA:

IMG_5261_zpsmukczfsr.jpg

 

Duże ubytki uzupełniam kawałkiem polistyrenu

IMG_5262_zpsi1hcp4sx.jpg

 

Po odcięciu zalewam delikatnie CA:

IMG_5263_zps0ujmrcus.jpg

IMG_5264_zpsttuqxxrt.jpg

 

Kostki wlewowe usuwam przy pomocy żyletki tnącej:

IMG_5266_zpsn3g4lv6g.jpg

 

I wyrównuję używając skalpela i pilnika:

IMG_5267_zpsnkgnw11e.jpg

 

Niektóre detale wyostrzam końcówką skalpela ( tu słabo widoczne odcięcie bluzka - spodnie ):

IMG_5268_zpsh8w3mxid.jpg

 

I po wyostrzeniu ( drobiny żywicy zbieram sztywnym pędzlem ):

IMG_5270_zpscqcwlssa.jpg

 

W butach wiercę też otworki :

IMG_5271_zpsvwjrpnme.jpg

 

I osadzam drut fi 0,5mm:

IMG_5272_zpsabglyp4t.jpg

 

Biorę korek od butelki, przykładam figurkę z bolcami i w tych miejscach wywiercam otwory:

IMG_5273_zps5rsashhb.jpg

 

Uzyskując praktyczną i stabilną podstawę do dalszych prac z figurką.

IMG_5274_zpsp5pfm1xh.jpg

 

Tym sposobem mam wszystko przygotowane do podkładu:

IMG_5276_zpsfzkhdlod.jpg

 

EDIT:

 

Malowanie bazowe:

 

Na początek ciemnoszary podkład Vallejo:

IMG_5277_zpsi6xmpvjr.jpg

 

Następnie z aerografu nakładany najjaśniejszy kolor - w tym wypadku musztardowe spodnie:

IMG_5279_zpsmbwodygq.jpg

 

Do kolejnych malowań w pełni nie profesjonalny zestaw:

IMG_5278_zpsthlqbgsw.jpg

 

Kolejny kolor to niebieska kurtka:

IMG_5280_zpss6i366wt.jpg

 

Brązowe buty:

IMG_5281_zpsivpfoe3y.jpg

 

Oraz ciemnobrązowa bluzka:

IMG_5282_zpsrvmdaizk.jpg

 

Doszedł też czarny pasek + włosy:

IMG_5283_zpsbr4yrwu3.jpg

 

Następnie wycieniowałem wszystko dodając do kolorów bazowych kroplę czerni/brązu oraz rozjaśniając suchym pędzlem kolorami bazowymi z kroplą bieli:

cienie_zpsok6bqnnb.jpg

cienie%201_zps3okcfyfi.jpg

cienie%202_zpstofquuj3.jpg

cienie%203_zpslij4ogtg.jpg

cienie%204_zpst1njjode.jpg

 

 

Malowanie ciała:

 

Z racji zastosowania ciemnego podkładu, twarz i rece potraktowałem wpierw najjaśniejszym cieniem z Vallejo:

cienie%205_zpsbw1tmyds.jpg

 

Na to poszedł bazowy kolor skóry:

cienie%206_zps6mdp9wox.jpg

 

Pierwszy z cieni:

cienie%207_zpsktvqyfpj.jpg

 

Drugi z cieni:

cienie%208_zpszkpyr0hd.jpg

 

Płukanka z miksu cieni + pomalowane oczy i usta oraz rozjaśnienia:

cienie%209_zpsltntae8z.jpg

 

I po sklejeniu w całość prezentuje się tak. Muzę poprawić jeszcze spasowanie ramienia oraz pomalować sprzączkę do paska:

cienie%2011_zpsdpf5xbcd.jpg

cienie%2010_zpsn1wclx86.jpg

cienie%2012_zpsliak1aso.jpg

cienie%2013_zpsx1mwskfw.jpg

 

 

Podsumowanie:

 

Figurka zajęła mi - po odliczeniu przerw - 4 godziny. Jakość odlewów, tak jak pisałem, bardzo dobra, po poprawieniu kilku detali łatwiej się je malowało.

Teraz pozostało poprawić w/w i zrobić galerię

 

 

Mam nadzieję, że nie jesteście znudzeni monologiem.

 

Pozdrawiam

Messer

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w kwestii kolorów i tego co czym się rozjaśnia - nie robię w tym od wczoraj, także wiem co i jak...

A co do twarzy - polecam zobaczyć jak wygląda filmowa Letty - zwłaszcza w piątej części F&F

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarz wyszła rozpoznawalnie filmowo, jest super. Kurtki nie pamiętam dżinsowej, nie była to aby skóra?

 

W "piątce" Letty była tylko bolesnym wspomnieniem Doma. Twoja wygląda jak z 6 albo 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje - miałem na myśli cześć 6 - dzięki

Dżinsowej nie miała - to życzenie zleceniodawcy. Jutro retusze i mam nadzieję galeria.

 

Dzięki za spory odzew - nie spodziewałem się po takim "monologu warsztatowym"

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu ukrywać - to była express relacja

Efekt całkiem niezły

Zawsze podziwiałem tych co potrafią realistycznie figsy robić - wg mnie to modelarsko najbardziej 'skomplikowana materia' (również pod kątem malowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc nazwę tematu od razu się ucieszyłem i nie moglem się doczekać aż zobaczę, jednak no zawiodłem się nie na wykonaniu bo tu w zasadzie nie ma co oceniać ale na malowaniu, nie chodzi mi tu o techniki poprawność cieniowania itp a o same kolory. Patrząc na figurkę nie widzę tutaj Letty tylko osobę która jest do niej podobna. Letty w serii filmów od zawsze ubierała się w ciemne czarne, ciemne kolory. Patrząć na sceny z 6 części filmu to ta kolorystyka zupełnie nie pasuje tutaj. Lustrzanka w oddaniu kolorów też nie duzo by ci pomogła same kolory zawsze można "podciągnąć" przy edycji zdjęć tak aby przypominały jak to wygląda na żywo.

fast-and-furious-6-uni04.jpg

a34f6fbaacff64e28463117baa94bb75.jpg

Letty-Ortiz-image-letty-ortiz-36389281-1000-667.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian - zleceniodawca wybrał taką kolorystykę, co też napisałem - nie była to moja decyzja.

pedzelek - co do aparatu - mylisz się. Zwykły kompakt ma za mało ustawień by pokazać odpowiednie kolory, stąd przekłamania. Nie ma co się wdawać w dyskusje, każdy kto się przesiadł na lustrzankę wie o czym piszę.

Komentować możesz ile chcesz - tylko czy bierzesz wyjaśnienie pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedzelek - co do aparatu - mylisz się. Zwykły kompakt ma za mało ustawień by pokazać odpowiednie kolory, stąd przekłamania. Nie ma co się wdawać w dyskusje, każdy kto się przesiadł na lustrzankę wie o czym piszę.

Komentować możesz ile chcesz - tylko czy bierzesz wyjaśnienie pod uwagę?

Ja nie używam lustrzanki. Ale nie ważne.

Widziałem galerię końcową. Nie wiem jakim aparatem robiłeś. Ale twoją pracę z warsztatu i z galerii końcowej oceniam na taką samą ocenę.

 

Co do kolorów cielistych - zdziwił byś się, jak to wygląda na żywo - niestety brak lustrzanki robi swoje.

Jeśli galerie końcową robiłeś lustrzanką to lustrzanka nie zmieniła za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Co do lustrzanki - jak pisałem wcześniej, nie mam, więc nie mogłem zrobić galerii końcowej takim sprzętem. Istotny jest dla mnie fakt, że klient jest zadowolony.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian - zleceniodawca wybrał taką kolorystykę, co też napisałem - nie była to moja decyzja.

 

Rozumiem to że figurka robiona na zamówienie i to nie ty decydowałeś o kolorystyce i jako zwykła figurka kobiety dla mnie jest ładnie i dobrze pomalowana. Natomiast jako figurka Letty z seri F&F zupełnie mi się nie podoba, nie przypomina postaci z filmu niby kolorystyka to detal jednak tutaj odgrywa dużą rolę szczególnie patrząc na temat gryzie się to co widać na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.