Skocz do zawartości

Pilatus Porter BPK 1/144


net_sailor

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro F-16 na razie leży odłogiem, a na zapowiadanego Rafale nie mam weny to czemu by nie zacząć czegoś nowego?

 

Wziąłem na warsztat Pilatusa z Big Planes Kits. Na razie jedną sztukę z dwupaka. Planuje zrobić go w barwach cywilnej szwajcarskiej linii Air Glaciers, która oprócz przewozów skoczków i narciarzy na alpejskie lodowce świadczy usługi ratownictwa górskiego.

 

Pilatus1.jpg

 

Model wygląda interesująco, posiada przeźroczyste połówki kadłuba maski do zakrycia oszklenia i blaszkę z detalami. Do wersji którą wykonuję niezbędne będą jednoczęściowe przesuwne drzwi dostarczone osobno w postaci fototrawionej blaszki. Instrukcja sugeruje po prostu przykleić na istniejące drzwi dwuczęściowe po prawej stronie kadłuba. Jednak ja postanowiłem całkowicie wyciąć "wrota" i zrobić otwarty przedział transportowy. W tym celu niezbędne było wykonanie podłogi, na której później ustawię własnoręcznie wyrzeźbioną ławeczkę dla spadochroniarzy. Kabina pilotów jest całkiem nieźle wyposażona, ale tam też planuję własne dłubanki.

 

GuH98OPeUWzW4i5gLks8JUDfy6tpAFuQs50sipUnukyFCqENsAdLWtKKZy84zkfGbCD-EPxKs7x5O9OOnJNnUmHbbemnMtbpvdH_o75FMIyNMNprvq09frpzPSMhw51YPT1Y1Ez6STv41ltnbCBNrb1udBblhQjcmp520DbfrJ6LM4dTTyO4_DBxBQ5lb_O5Mb82tJ80SUyTrvDk6cAoJnhEhXEHeSsCSUTKaqI_Jj3DcE2nrcvMH3alQgbe3sqaazhpLg5Oav_jKiZb5jYGBhTDz1pivmA3jsgaIQRXzNQzJxJMl76ASRquWJCm2NIfJJRgZt2cWYFYbsAU9F2Wz_xL1NxKQMt41M9ea1vQq45D3rQiZQgObG5dPLBxc-zraEDIapbKX8EJZsQzzGDXl7I4xAyV2aFasmehdFkCLjX4SgX0gSiMXc3Ze9B394Dc9o_r6sFvCoLqSpW5fZHsUSDzVedEUejE1lLIHTffsan2Nn11tG6ansWT0FoAK1Th09ZVKU54XhtaKRg34VVQFt_SJ7k21pBWqFnaoP9dV8jm3Lq_tl0eG1ZaRywt72CBH9se7vRDaodMGsDATZ3awQcCH9ZswPdiYcPD7BxaA0KK3B5B=w1024-h667-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł z przezroczystym kadłubem, ale czy to łączenie po środku przedniej szyby nie będzie przeszkadzać?

Jak nie spieprzę klejenia to powinno być ok. Tam na linii łączenia połówek biegnie cieniutka ramka przedniej szyby:

 

pc6_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo lubie ten samolot. Widze, że ktos pomyślał, jak go zaprojektować. Przezroczyty kadłub to super pomysł. Mam model tego samolotu w 72, ale nie jest tak fajnie zaprojektowany ,-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to luz... Znając Twoją dokładność z części do F16 nie wątpię, że będzie OK . Teoretycznie mógłbyś nawet nie kleić kadłuba w części owiewki, tylko potem na wierzch nakleić cieniutki pasek folii, albo taśmy Aizu np 0,4 mm (jak chcesz to podeślę kawałek - chociaż w powiększeniu x144 miałaby 57,6 mm).

 

Hej Spiton! To może się skusisz na takiego w 1:144 i dołączysz do naszego projektu

 

[Edit] Właśnie wpadłem na pomysł, że mógłbym zrolować taki pasek na Grubej Bercie Sprasuję kilka drutów o różnych grubościach i prześlę razem innymi bambetlami. Jak nie do owiewki, to może do czego innego się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.