Skocz do zawartości

F-16 Barak Block Revell, Master, scratch 1:144


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kolejnym warsztacie z budowy mikrusa,

 

Tym razem na warsztat trafił model F-16 Revella, którego zamierzam przekonwertować na Block 40. Myśliwiec "spod ciemnej gwiazdy" a dokładniej spod ciemnoniebieskiej gwiazdy Dawida chodził mi po głowie odkąd zakupiłem swój pierwszy numer Tamiya Model Magazine International. Co prawda poniższy numer kupiłem wyłącznie dla brudzingowego tutorialu, ale spodobaly mi się WSZYSTKIE obrazki Przez wiele lat swoją bardzo ograniczoną przestrzeń ekspozycyjną zachowywałem dla ukochanych hydroplanów, ale w związku z moim niedawnym przekalibrowaniem na skalę 1:144 miejsca na półce wystarczy również dla tego rakietowo-myśliwskiego wojownika izraelskiego.

 

Plan jest taki, żeby z modelu w 1:144 wycisnąć coś maksymalnie zbliżonego detalem do poniższego modelu:

 

0.jpg1.jpg

 

Po raz pierwszy będę się wzorował jedynie na innym modelu beż żadnych "kwitów". Jednak już wcześniej skorzystałem z wiedzy tajemnej kolegi net_sailora, który wypunktował mi wszystkie konieczne zmiany

 

Na początek na warsztat trafił fotel pilota, który w wydaniu Revella wygląda tak:

 

2.jpg

 

Natomiast po dodaniu kilkudziesięciu drobinek - wygląda tak:

 

3.jpg

4.jpg

5.jpg

 

Fotel jest pomalowany akrylowymi farbkami Vallejo. Całość malowałem pędzlem (tylko w jednym miejscu jest kawałek kalkomanii).

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Wczoraj skończyłem kokpit F16. Wzorowałem się na zdjęciach modelu kokpitu F16 od Italeri. Do wykonania wszystkich konsoli użyłem resztek kalkomanii (których nigdy nie wyrzucam). I tak panele z przełącznikami powstały z tabliczek znamionowych Harleya w 1/9. Wystarczyło tylko kilka „literek” przemalować na żółto i czerwono. Jeden z ekranów, znajdujący się między kolanami pilota powstał z kawałka zielonego paska. Zmodyfikowałem trochę boczne konsole. W lewej odciąłem kikut imitujący przepustnicę i wkleiłem coś subtelniejszego. A w prawej biła po oczach szczelina na pin mocujący joysticka, dlatego odciąłem ten element i wkleiłem drobinkę bez takiej szczeliny.

 

Gotowy kokpit prezentuje się tak:

 

7a.jpg 10a.jpg

9a.jpg 8a.jpg

 

A po wstawieniu do kadłuba prezentuje się tak:

 

11a.jpg

 

I wreszcie fotka z owiewką wytłoczoną z folii. na razie wszystko złożone jest na sucho, ale docelowo kabina będzie otwarta z uniesioną osłoną.

 

12a.jpg 13a.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki net_sailor poluję jeszcze na taką przydymioną folię do tłoczenia owiewek, bo zauważyłem, że niektóre owiewki F16 są trochę ciemniejsze. Najpóźniej w przyszłym tygodniu wyślę parę sztuk

 

jonathan zapraszamy jak tylko będziesz miał ochotę skleić coś w 1:144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętasz, że w tej wersji trzeba będzie rozciągnąć mu wlot powietrza?

 

Wiem, że powinien być "big mouth", ale na moim modelu będzie taki sam pokrowiec jak w tym modelu w 1/32. Dzięki temu kapturowi przeróbka będzie o wiele prostsza niż w wypadku odsłoniętej "gardzieli" zmienię też światła pozycyjne co by można było zahaczyć szelki kaptura

 

A orientujecie się, czy ktoś robi wstążki remove before flight w 1:144? Ewentualnie, czy takie wstążki (znaczy czerwone z angielskim napisem) wieszają na samolotach w Izraelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się, czy ktoś robi wstążki remove before flight w 1:144?

Jak do tej pory widziałem na modelach tylko samoróbki. Jeśli czytają nas wiadomi producenci dodatków, to warto do nich zaapelować: przydałoby się! Towar uniwersalny, a więc chodliwy.

Ewentualnie, czy takie wstążki (znaczy czerwone z angielskim napisem) wieszają na samolotach w Izraelu?

Wieszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się chętnie dowiedział czym przyklejasz te owiewki

 

Polecam Ci ten klej Microscale. Ja tym kleję szyby reflektorów, inne przeźroczyste elementy, naprawiam koledze modele aut w 1:43 (niektóre megadrogie).

Doskonale też się nadaje do wstępnego poklejenia do spasowania.

On zawsze klei i nigdy do końca nie wysycha - można nim kleić opcjonalnie ruchome części i w zależności od humoru otwierać/zamykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak trzeba taką owiewkę przyszpachlować po przyklejeniu to chyba te cristale i wikole się już nie nadadzą?

 

Generalni folia ma tak cienką ściankę, że można taką owiewkę bardzo dobrze dopasować. Wtedy nie ma potrzeby szpachlowania - no może odrobina, ale to się da załatwić np gęstą farbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudek będziesz tak zachęcał to się w końcu skuszę.

I teraz kwestia czy jakiś spit od Eduarda czy może jednak to...

http://www.trumpeter-china.com/index.php?g=home&m=product&a=show&id=53&l=en

Oba modele bardzo dobre, wymiarowo i składniowo. Wybór więc tylko według Twoich preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak trzeba taką owiewkę przyszpachlować po przyklejeniu to chyba te cristale i wikole się już nie nadadzą? Generalnie ja używam CA wtedy, ale to zawsze jakieś ryzyko. Może ktoś ma lepsze patenty.

 

Może szpachla wamodu (akrylowa) i potem patyczkiem nasącznym IPA rozcieńczonym wodą (ja używam domowego rozcieńczalnika do Tamek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.