Skocz do zawartości

Alpha Jet 1:144 Revell 04014


Marti_nez

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączę do projektu modelem Alpha Jeta w barwach Patrouille de France. Wygląda to tak:

 

b75636c1-35a4-45c1-9c62-f301c384384c.jpg

IMG_0006.jpg

IMG_0005.jpg

IMG_0004.jpg

IMG_0003.jpg

 

Kalki projektowane przez Syhart Decal, bardzo przyjemnie kładły się w 72, mam nadzieję, że tu także są dobre jakościowo.

 

Z przeróbek mam zamiar pozmieniać trochę w kabinie pilotów, zwaloryzować komorę podwozia i dodać parę detali na samym kadłubie, np. Revell zapomniał o małych stabilizatorach (chyba ) na stateczniku pionowym. Kabina wygląda tak:

 

IMG_0015.jpg

IMG_0014.jpg

IMG_0013.jpg

IMG_0012.jpg

 

Nie są to najlepsze fotele Martin Baker, jakie widzieliście, ale pod owiewką nie będzie wiele widać. A vacuformy Brenguna nie będę kupować, lenistwo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudek, dzięki za info, ale raczej polecę z pudełkową. Ma być szybki projekcik, w tym tygodniu chcę go przygotować do malowania.

Okazało się, że Alpha ma często zamknięte osłony podwozia i wystają tylko golenie, przez co odpada waloryzacja komór podwozia

318501.jpg

87415839_o.jpg

 

Na razie nie robię zdjęć, bo zapodziałem gdzieś statyw i wszystkie wychodzą rozmazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Owiewka to taśma 3M i całość przyklejona maskolem do modelu.

Kalki położone, niestety jak przewidywałem spod białego prześwitywał kolor, dlatego trzeba było jeszcze pociągnąć białą farbą Vallejo. Kalki bardzo fajnie się kładły, ale na pasku na silnikach zabrakło napisu "Armee del'air" przy dyszach. Co ciekawe, jest w instrukcji i i na reprincie kalkomanii. Nie wydrukowało się?

 

IMG_0039.jpg

 

IMG_0035.jpg

 

IMG_0034.jpg

 

IMG_0040.jpg

 

Teraz postaram się dorobić detale, o których zapomniał Revell. Na pierwszy ogień pójdą płetwy na stateczniku pionowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no to już prawie finisz! Czy będziesz podmalowywał jeszcze obrzeża kokpitu?

 

Chciałbym, ale jeszcze dużo roboty przede mną. Największym wyzwaniem będzie zrobienie owiewki z vacu. Dzisiejsze próby zawiodły, ale coś wymyślę. A Ty jak robisz owiewki? Są metody z podgrzewaniem folii nad świeczką, w gorącym oleju albo palnik z kuchenki + odkurzacz.

 

Dzisiaj dorobiłem płetwy, o których wspominałem (folia aluminiowa, podwójnie sklejona i wygięta), dysze silników (taśma 3M) i klapy podwozia (folia).

IMG_0051.jpg

 

IMG_0050.jpg

 

IMG_0049.jpg

 

IMG_0047.jpg

 

IMG_0046.jpg

 

IMG_0045.jpg

 

IMG_0043.jpg

 

Next step: reflektory na goleniach podwozia i antenki. Potem podmalówki, lakier bezbarwny na wszystko, owiewka i tyle. Bardzo mi się podoba model w tych barwach, szkoda tylko że nie ma w 72, pasowałby do kolekcji specjalnych malowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja robię vacu przy użyciu opalarki i niewielkiego stolika podpiętego do pompy próżniowej. Jeśli chcesz - mógłbym wytłoczyć dla Ciebie kilka sztuk. Musiałbyś tylko przesłać mi owiewkę z zestawu, no i pogodzić się z jej stratą, bo użyłbym jej jako kopyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Bardzo mi się podoba model w tych barwach, szkoda tylko że nie ma w 72, pasowałby do kolekcji specjalnych malowań

 

Jak nie ma jak jest:

alpha-jet-heller-80257-1.jpg

 

Stoi u mnie na polce i chyba nawet jeszcze w tym roku nadejdzie na niego pora.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja robię vacu przy użyciu opalarki i niewielkiego stolika podpiętego do pompy próżniowej. Jeśli chcesz - mógłbym wytłoczyć dla Ciebie kilka sztuk. Musiałbyś tylko przesłać mi owiewkę z zestawu, no i pogodzić się z jej stratą, bo użyłbym jej jako kopyta

 

Dzięki wielkie, ale spróbuję sam. W końcu trzeba się nauczyć

 

Erolek patrz no, a ja znam tylko model Revell'a w innym malowaniu. Ale Heller ma wznowić model, tylko jako set z farbami.

Ostrzę sobie zęby na Foguę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]patrz no, a ja znam tylko model Revell'a w innym malowaniu. Ale Heller ma wznowić model, tylko jako set z farbami.

Ostrzę sobie zęby na Foguę

 

Heller wypuścił też tego Alpha Jeta w malowaniu okolicznościowym z okazji 25-lecia dywizjonu myśliwsko-bombowego nr 43 w Oldenburgu. Pilot - Oberstleutnant (podpułkownik) Uwe Tensfeldt. Listopad 1984.

 

O ile dobrze pamiętam, to skleiłem go jakieś 20 lat temu.

A-1_zpsniv3d680.jpg

 

Z ciekawostek - model dostałem z rąk własnych od Uwe. Od tego czasu mam słabość do Alpha-Jetów.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.